Očekávání obou týmů před začátkem sezony byla mnohem vyšší než jejich momentální umístění. Tento duel byl nejen o prestižním derby, ale především o cenných bodech. Důležitý zápas, který měl být odrazovým můstkem k lepším výsledkům. Především díky produktivitě a bojovnosti se po závěrečném hvizdu radovali domácí, kteří porazili Velim 3:0.

„Konečně jsme si připsali tři body. Dneska se projevila účast posil z Nymburka. Především Grospič a Farkaš splnili, co jsme od nich očekávali. Farkaš vzadu s nulou a Grospič svou brankou a asistencí. V dnešním utkání bylo znát, že nastoupili někteří zkušenější hráči, nejen samí mladí, jak tomu bylo v předešlých zápasech. Najednou tu byli tři hráči střední generace, kteří byli dneska vidět. Fotbal nehrajeme špatný, ale vždycky tomu chybí ta zkušenost. Musím však říct, že Velim byla dneska hodně těžký soupeř. Myslím si, že diváci dneska viděli oboustranně výborný fotbal a pro hosty je tahle porážka trošku krutá, protože i oni si dokázali vytvořit několik slibných příležitostí, které ale neproměnili. I nás v dosavadním ročníku provází smůla v zakončení a teprve dneska jsme to prokletí konečně protrhli. Na šance to bylo vyrovnané utkání, ale fotbal se hraje na góly a těch jsme dneska dokázali vstřelit víc než soupeř," zhodnotil utkání vedoucí Červených Peček Miloš Malina.

„Vůbec nevím, co k dnešnímu utkání říct. Marně hledám vhodná slova. Předvedli jsme katastrofální výkon umocněný žalostnou koncovkou. Minulý týden jsem si stěžoval na náš výkon v prvním poločase, ale dneska to bylo ještě podstatně horší. Přesto jsme si vytvořili několik slibných, dokonce i vyložených, příležitostí, které po gólu přímo volaly. Bohužel nejsme schopní dát branku. Takhle se prostě o body nehraje," soptil po utkání trenér Velimi Jiří Ptáček.

„Domácí nám dneska ukázali, jak se bojuje o body. V prvním poločase nás jednoznačně předčili v nasazení, bojovnosti. Bylo jich plné hřiště a nedali nám nic zadarmo. My jsme nestíhali, nedokázali jsme podržet míč, prohrávali jsme osobní souboje. Prostě nebylo tam z naší strany nic," zhodnotil první poločas Jiří Ptáček.

„V druhém poločase přišlo trošku zlepšení, pokud to tak jde v porovnání s prvním poločasem vůbec tak nazvat. Opět jsme si dokázali vytvořit dvě šance. V první z nich dokázal Zajíc obstřelit domácího brankáře, ale jeden z domácích hráčů vyrazil z branky míč rukou. Červená karta ani penalta se nekonala. V té druhé postupoval Kyncl sám na brankáře a ve vyložené příležitosti byl v pokutovém území faulován. Opět se nekonala ani penalta, ani červená karta. To však není v žádném případě výmluva a omluva toho, co jsme tu dneska předvedli," zakončil hodnocení zápasu Ptáček, který musel v 70. minutě nuceně střídat Dostála. Ten si po jednom ze soubojů odnesl zranění kolena a musel být sanitkou převezen do nemocnice.

Jak šly minuty

25. Kyncl prošel po lajně a z malého vápna hledal zpětnou přihrávkou neobsazeného Zajíce, který ve velké příležitosti trestuhodně přestřelil.
28. Přetažený centr ze strany proletěl vápnem Velimi až na zadní tyč, kde ho zpracoval Jaroslav Svoboda, bohužel pro domácí dal míči opačnou faleš a jeho pokus mířil ve velké příležitosti od hostující branky.
32. Hosté opět zazlobili. Zajíc udělal ve vápně prostor pro M. Kesnera, který však svůj technický pokus nenasměroval mezi tři tyče.
38. Červenopečečtí zatáhli míč po lajně a z následného centru se prosadil Hradílek, který míč trefil na zadní tyč – 1:0.
40. A mohlo být pro domácí ještě veseleji. Dudla svým centrem našel na penaltě Jaroslava Svobodu, jeho střelecký pokus však bravurně zlikvidoval jmenovec v brance Velimi Luboš Svoboda.
41. Velimský Kyncl byl dneska při chuti. Další jeho centr zpracoval ve vápně Zajíc, který svou nepovedenou střelou ještě vyzval ke skórování Šmejkala. Ten však z malého vápna netrefil míč přesně a jeho pokus doskákal mimo odkrytou branku Červených Peček.
47. Kesner zakombinoval se Zajícem, kterého pak ze strany vyslal do velké šance. Velimský hráč sice dokázal Dastycha prostřelit, ale jeho pokus vytěsnil jeden z domácích hráčů. V první chvíli se zdálo že rukou, ale následoval pouze roh.
58. Kyncl dostal přihrávku do samostatného úniku. Toho však zastavil faulem J. Svoboda. Ten za svůj zákrok viděl hodně tmavě žlutou. Hosté se tak vehementně dožadovali vyloučení domácího hráče, až Hrabal s L. Svobodou viděli také zblízka žlutou kartu.
84. Odražený míč z hranice velkého vápna poslal Grospič nechytatelně za záda L. Svobody, který se za jeho projektilem jen ohlédl – 2:0.
90. Na centr Matouška si naběhl Farkaš a hlavou poslal míč mimo dosah velimského brankáře. Jako správný kapitán svého týmu tak udělal definitivní tečku za tímto derby – 3:0.

Červené Pečky – Velim 3:0

Branky: 38. Hradílek, 85. Grospič, 90. Farkaš. Rozhodčí: Kotlár. ŽK: Bílek, Hradílek, J. Svoboda – L. Svoboda, Regner, Hrabal, Zajíc. Diváci: 100. Poločas: 1:0.
Červené Pečky: Dastych – Mejzr, Farkaš, Bílek, Šourek – Marek, Fuksa, J. Svoboda (82. Radovnický), Dudla (75. Teplý) – Grospič (86. Rauch), Hradílek (90. Matoušek).
Velim: L. Svoboda – P. Kesner (46. Dostál, 70. Kosina), Hrabal, Regner, Martikán – Kyncl, Bečvařík, M. Kesner, Teslík – Zajíc, Šmejkal (64. Jansta).