Derby rozhodla přísně odpískaná penalta

Úvaly – Ve druhém kole fotbalové divizní skupiny B došlo na derby, ve kterém místní SK hostil ten českobrodský. Oba si chtěly připsat první body, protože shodně své úvodní zápasy prohrály, Úvaly podlehly na Kladně 0:3 a Český Brod pak doma padl s Chomutovem 1:2 díky mizerné koncovce.

20.8.2017

Z utkání Úvaly - Český Brod (0:1).Foto: Mojmír Strachota

„Na Kladně jsme mohli bodovat, ale za výprodej jsme byli krutě potrestáni,“ poznamenal před výkopem úvalský šéf Aleš Tichý.

Samotné střetnutí moc fotbalové krásy, nad kterou by srdce jednoho z více jak dvou stovek přihlížejících fandů zaplesalo, nenabídlo.

„Nepohledné utkání vyplněné řadou osobních soubojů. Většina se odehrála mezi oběma šestnáctkami. Bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat osudovou chybu,“ svěřil se v jeho závěru prezident Českého Brodu Luboš Holý.

To bylo zrovna ve chvíli, kdy se po kontaktu s Ondřejem Vrabcem v pokutovém území poroučel k zemi David Fikejz, a po kterém hlavní sudí Krejsa ukázal na značku pokutového kopu. Na časomíře svítila 90. minuta. Míč si vzal Tomáš Hrdlička a k nelibosti domácích příznivců ho uklidil za záda bezmocného gólmana Filipa Michálka.

Český Brod vyhrál v Úvalech 1:0.

„Co k tomu mám dodat, asi to penalta byla,“ zhodnotil ironicky verdikt hlavního arbitra domácí trenér Petr Vrabec a dodal: „Vypracovali jsme si více šancí než soupeř, bohužel ale zůstalo jen u nich."

Tím měl na mysli gólovku, kterou na malém vápně v závěru prvního poločasu netrefil Pour a hlavně tyč, kterou nastřelil šest minut před koncem střídající Dudla.

Tu největší na straně hostí pak měl Fikejz, kdy mu v samostatném úniku v 38. minutě zabránil ve skórování včasným vyběhnutím brankář Michálek.

„Situaci, která rozhodla o osudu tohoto derby, mohu z lavičky na druhé straně hřiště jen těžko hodnotit. Jinak to byl boj od samého začátku s omlazeným týmem Úval a s docházejícím kyslíkem na naší straně v závěru utkání,“ svěřil se po jeho skončení hostující kouč Zdeněk Šmejkal starší.

Branka: 90. Hrdlička z PK. Rozhodčí: Krejsa. ŽK: 3:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0.
Úvaly: Michálek – Pechač, Štěpánek, Moudrý, Sůra – Jurek (66. Klouček), Andrle, Jemelík, Vrabec, Pour (80. Dudla) – Zvěřina (80. Novotný).
Český Brod: Polomský – Moravec (80. Skuhravý), Šmejkal, Hrdlička, Smola – Suk (84. Křelina), Medek, Michálek, Skořepa, Makovský (70. Slicho) – Fikejz (90. Marek).