„Na Kladně jsme mohli bodovat, ale za výprodej jsme byli krutě potrestáni,“ poznamenal před výkopem úvalský šéf Aleš Tichý.

Samotné střetnutí moc fotbalové krásy, nad kterou by srdce jednoho z více jak dvou stovek přihlížejících fandů zaplesalo, nenabídlo.

„Nepohledné utkání vyplněné řadou osobních soubojů. Většina se odehrála mezi oběma šestnáctkami. Bylo vidět, že ani jeden z týmů nechce udělat osudovou chybu,“ svěřil se v jeho závěru prezident Českého Brodu Luboš Holý.

To bylo zrovna ve chvíli, kdy se po kontaktu s Ondřejem Vrabcem v pokutovém území poroučel k zemi David Fikejz, a po kterém hlavní sudí Krejsa ukázal na značku pokutového kopu. Na časomíře svítila 90. minuta. Míč si vzal Tomáš Hrdlička a k nelibosti domácích příznivců ho uklidil za záda bezmocného gólmana Filipa Michálka.

Český Brod vyhrál v Úvalech 1:0.

„Co k tomu mám dodat, asi to penalta byla,“ zhodnotil ironicky verdikt hlavního arbitra domácí trenér Petr Vrabec a dodal: „Vypracovali jsme si více šancí než soupeř, bohužel ale zůstalo jen u nich."

Tím měl na mysli gólovku, kterou na malém vápně v závěru prvního poločasu netrefil Pour a hlavně tyč, kterou nastřelil šest minut před koncem střídající Dudla.

Tu největší na straně hostí pak měl Fikejz, kdy mu v samostatném úniku v 38. minutě zabránil ve skórování včasným vyběhnutím brankář Michálek.

„Situaci, která rozhodla o osudu tohoto derby, mohu z lavičky na druhé straně hřiště jen těžko hodnotit. Jinak to byl boj od samého začátku s omlazeným týmem Úval a s docházejícím kyslíkem na naší straně v závěru utkání,“ svěřil se po jeho skončení hostující kouč Zdeněk Šmejkal starší.

Branka: 90. Hrdlička z PK. Rozhodčí: Krejsa. ŽK: 3:1. Diváci: 200. Poločas: 0:0.
Úvaly: Michálek – Pechač, Štěpánek, Moudrý, Sůra – Jurek (66. Klouček), Andrle, Jemelík, Vrabec, Pour (80. Dudla) – Zvěřina (80. Novotný).
Český Brod: Polomský – Moravec (80. Skuhravý), Šmejkal, Hrdlička, Smola – Suk (84. Křelina), Medek, Michálek, Skořepa, Makovský (70. Slicho) – Fikejz (90. Marek).