„Byla to pro nás smolná porážka, protože jsme měli víc ze hry. Bohužel jsme nedokázali proměnit naše šance," posteskl si po zápase trenér Červených Peček Pavel Dvořák.

„Navíc jsme dostali rychlý gól. Pak jsme tam měli šance, kdy jsme šli asi čtyřikrát sami na bránu, ale ani jednou to nedotáhli do zdárného konce. Ve druhé půli nás už soupeř do šancí moc nepouštěl. Škoda, rozhodla jedna proměněná šance hostů. Když nedáme gól, nemůžeme pochopitelně vyhrát,"  dodal Dvořák.

„Bylo to tradiční derby, kdy se postavení v tabulce smazává. Za poslední roky jsme to tady měli vždycky těžký. Získali jsme maximálně bod, proto je dnešní vítězství cenný. Ale bylo to pouze na úkor bojovnosti, protože jsme se vůbec nedostali k naší hře, k naší kombinační hře," uvedl trenér Velimi Jiří Ptáček.

„Byli jsme málo na balonu. Soupeř byl víc ve hře. My jsme pouze bojovali a čekali na ztráty. Z naší fotbalovosti se projevila akorát naše klasická kombinace při prvním gólu, kterých bychom měli dělat v zápase samozřejmě víc. Dneska jsem spokojený akorát se třemi body a bojovností. Co se týká hry, musíme se do dalších zápasů zlepšit," dodal Jiří Ptáček.

Jak šly minuty

5. Jako první dali o sobě vědět hráči Velimi. Po Nedbalově standardní situaci se k míči dostal Hruška, jeho jedovku vyškrábl brankář Cihlář na roh.
6. První varování nebylo pro domácí asi dostatečné. Ani ne za minutu se hosté dokázali prosadit. Hruška na levé straně vyslal do brejku Ramšáka, ten ve vápně našel neobsazeného Nedbala, který už jenom slízl smetanu. Akce jako z učebnice.
12. Domácí měli v utkání několik náznaků, akce z dvanácté minuty byla ale největší. Hradílek se probíjel do vápna soupeře jako tank, obešel dva protihráče, když se chystal v tísni vystřelit, míč si ukopl.
33. Hostující Ramšák se z ničeho nic dostal na hranici velkého vápna k míči, gólmana Cihláře však nepřekonal. Ten jeho pokus vyrazil.
66. Po delší době nějaké vzrušení před jednou z branek. Hruška se snažil Cihláře překvapit z malého úhlu, ten se ale nenechal.
90. V nastaveném čase mohl výhru Velimi pojistit střídající Zajíc, v dobré pozici ale trefil tyč.

Červené Pečky - Velim 0:1

Branka: 6. Nedbal. Rozhodčí: Richtár. ŽK: Kulhánek, Bareš, Bílek – Bečvařík, Dostál, Jansta. ČK: 88. Kulhánek (ČP). Diváci: 120. Poločas: 0:1.
Červené Pečky: Cihlář – Růžička (86. Saulich), Herčík, Bareš (79. Bílek), Zelený (27. Matoušek) – Rauch (59. Svoboda), Rejthárek, Kulhánek,Krumpholc (46. Šafranko) –  Žoha, Hradílek.
Velim: Svoboda – Kyncl, Hrabal, Seifert, Teplý – Bečvařík, Srp – Nedbal (81. Zajíc), Kesner (59. Jansta), Hruška (74. Jeník) – Ramšák (59. Dostál).