„Zápas pro nás bohužel vyšel bodově naprázdno, i když jsme měli body na dosah,“ posteskl si trenér Bečvár Josef Kuba.

„Soupeř přijel především bránit a nám se do plných těžko hraje. K tomu jsme museli hned v úvodu zápasu kvůli zranění střídat, to nám asi úplně taky neprospělo. Nedařila se nám finální přihrávka, abychom obranný blok hostů překonali. Když se nám podařilo vstřelit branku, tak jsme chybovali v obraně a soupeř krásnou ranou do šibenice vyrovnal. Po samostatném úniku trefil Havránek pět minut před koncem tyč. Vytáhli jsme hru na tři útočníky a snažili se rozhodnout. Hráli jsme až do samotného konce a za to jsme byli odměněni vítěznou brankou,“ popsal vývoj utkání hrající trenér Tuchorazi Lukáš Trnka.

„Domácí byli jistější na míči, lépe kombinovali ale my jsme je do žádných velkých šancí nepouštěli. Chvíli trvalo než jsme se osmělili i my a zhrozili pře domácím brankářem. Byly z toho dvě vyložené šance, které jsme ale bohužel nedokázali protlačit do sítě,“ podotkl Kuba.

Diváci se gólů dočkali až po změně stran. Domácí se dostali dvakrát do vedení, na druhý gól už hosté nedokázali odpovědět.

„Do druhé půle jsme šli s cílem hrát dál trpělivě a čekat na chybu soupeře. Ale hned v úvodu poločasu jsme inkasovali,“ kroutil hlavou Kuba.

Z vedení se domácí radovali jen pět minut, když Uher ustál dva souboje a přesnou ranou nedal brankáři šanci.

Domácí se snažili zápas strhnout a tím pro hosty vznikala okna v jejich obraně. Největší šanci měl střídající Petr Kuba, rychlostně se prosadil přes domácího obránce, ale sám před brankářem šanci nevyužil a ani z následné dorážky nedokázal Jahoda dát gól.
Když už všichni mysleli na penalty, tak se v nastaveném čase po několika odrazech dostal míč k Rybaříkovi a ten nezaváhal.

„Byli jsme velmi blízko třech bodů ale nevezeme si ani jeden. Ale za bojovnost si kluci zaslouží pochvalu,“ dodal Josef Kuba.

S vydolovanými body vládne v Tuchorazi určitě spokojenost, ale zároveň se ukázaly i nedostatky, nad kterými je třeba se pozastavit.

„Zápas nám ukázal, že je třeba více zapracovat na defenzivní činnosti a především zrychlit přechod do útoku, což se nám moc nedařilo. Když se nám to podaří zvládnout, naše hra se určitě posune k lepšímu,“ byl si vědom i po vyhraném zápase Lukáš Trnka.

Branky: 50. a 90 (+2). Rybařík – 55. Uher. Poločas: 0:0.
Tuchoraz: Macho – Nývlt, Trnka, Bílek, M. Vosecký (5. Grznárik) – Vostrovský, Koranda, Černý, A. Vosecký (80. Novák) – Havránek, Rybařík.
Bečváry: Hrouda – Kubásek, Uher, Čáslava, Slezák – J. Kšírl, Horáček, Holub, Jahoda – Vanta, Skočdopole (75. P. Kuba).