Před startem sezony měly oba týmy ambice pohybovat se v tabulce I. A třídy co nejvýše. O to větší zklamání v nich po nevydařeném podzimu panuje. Bylo otázkou, kdo z kolínských zástupců se bude loučit vítězně. Nakonec to byla Velim, která se tak dokázala dotáhnout na týmy bojující o záchranu. Radim za celý podzim nedokázala přivézt ze hřišť soupeřů jediný bod.

„Vzhledem k situaci, kde se v tabulce nacházíme, bylo velmi důležité, abychom tento duel zvládli a připsali si tři body. Po bojovném výkonu se nám to podařilo a můžeme tak být spokojeni. Před jarními odvetami se nám povedlo dotáhnout na soupeře před námi a pořád být tak v kontaktu s týmy v záchranářských vodách," zhodnotil utkání velimský trenér Jiří Ptáček.

„Dnešní vyrovnané utkání bohužel rozhodla chyba našeho brankáře, kdy si za svá záda pustil přímo zahraný rohový kop. Ale takové chyby se stávají. Dneska dostal v brance přednost, protože tady chytal. Byl asi trochu nervózní na to, aby to pobral. Takový je fotbal, jedeme dál. Klukům za dnešní výkon a bojovnost děkuji," řekl stručně hrající trenér Radimi Jakub Slunéčko.

Jak šly minuty

12. Centr Kosiny zakončil před vybíhajícím Kopeckým hlavou velimský Hruška. Bohužel pro domácí minul branku.
37. Rohový kop Jansty našel na penaltě hlavu Regnera. Jeho pokus nevypadal nebezpečně, přesto hostujícímu brankáři propadl, ale na brankové čáře čekal Tománek a míč poslal do bezpečí.
38. Velimský Hruška se postavil k rozehrání rohového kopu, který se po chybě brankáře Kopeckého dostal přímo až do radimské sítě – 1:0.
50. Slibná příležitost se nabízela hráčům Velimi, kteří postupovali v přečíslení 3 na 2. Míč se dostal až k Janstovi, který postupoval sám na brankáře. Prováhal však vhodnou příležitost a jeho další snahu uhasil Kopecký ve spolupráci s Říhou.
59. Martikán ukázal přehled ve hře a dlouhým pasem našel u lajny rozběhnutého Nedbala. Ten stihl míč na hrací ploše a vyslal centr do radimského vápna, kde ho nedokázal nikdo odvrátit a tak se dostal až k osamocenému Janstovi, který ho nedokázal proměnit. Vybíhajícího Kopeckého sice překonal, ale zaskakující Tománek byl opět na správném místě a míč dokázal odkopnout.
65. Dlouhým nákopem za hostující obranu vyzval Hruška Šmejkala, proti kterému vyběhl nešťastně Kopecký. Velimský útočník měl dost času k přehození hostujícího brankáře a poslal míč do odkryté branky. Radost mu však překazil Říha, který po sprintu dokázal míč poslat mimo branku.

Velim - Radim 1:0

Branka: 38. Hruška. Rozhodčí: Melnar. ŽK: Bečvařík, Regner – Čábelka, Krombholz, Králík, Slunéčko, Kříž. Diváci: 60. Poločas: 1:0.
Velim: Svoboda – Kyncl, Regner, Martikán, O. Kosina – Bečvařík – Nedbal (70. M. Kesner), Hrabal, Hruška, Jansta (82. Vlk) – Zajíc (46. Šmejkal)
Radim: Kopecký – Krombholz, Baško, Tománek, Říha – Kovařík (46. Bellada), Hrbek, Kříž, Čábelka (67. Synek) – Exner (46. Králík), Růžička (74. Slunéčko).