To už je ale minulost. Po vzájemném duelu přišly prohry. Na jaře i sesun tabulkou I. A třídy. Fotbalisty Velimi a Radimi nyní dělí pouhý bod. Proto nedělní duel bude opět ostře sledovaný. Vítěz se totiž může přiblížit titulu „král okresu".

„Derby je vždy prestižní duel. Očekávám atraktivní fotbal a početnou diváckou kulisu. Určitě budeme chtít potvrdit výkony z posledních zápasů a získat doma tři body," hlásí trenér Velimi Jiří Ptáček.

„Zápas s Velimí je pro nás nejprestižnější derby mužstev z Kolínska v I. A třídě a doufám, že nás všechny očekávání nezklame. Do zápasu půjdeme s cílem zkusit změnit naše špatné výsledky na půdě soupeře a především pak ve Velimi, protože za mé působení na lavičce Radimi jsme tam ještě nevyhráli. Nebude to ale jednoduché, jelikož Velim má velmi kvalitní mužstvo," uvedl trenér Radimi Petr Šafránek.

Podzimní zápas měl dobrou diváckou kulisu, v ochozech byly téměř dvě stovky fanoušků. Velim dvakrát vedla, pokaždé ale o svůj náskok přišla. Domácí Radim nakonec vyrovnala v posledních vteřinách.

„Důležité bude proměnit vypracované šance a hrát zodpovědně až do konce, protože na podzim nás selhání v koncovce a gól v poslední minutě připravily o vítězství," podotkl Jiří Ptáček.

„Z našich vzájemných zápasů je jednoznačné, že porazit Velim znamená podat mimořádný kolektivní výkon na hranici svých možností. Doufám, že se zápas odehraje před dobrou diváckou kulisou a že bude zajímavý," připojil se Petr Šafránek.

Ani jeden tým nebude ve vzájemném měření sil v plné síle.

„Chybět bude pouze kapitán Lukáš Seifert, který je v trestu. Jinak bychom měli být kompletní," objasnil Jiří Ptáček.

„Vím, že nám bude chybět Volavka, a to ze zdravotních důvodů. Jinak budeme snad kompletní a určitě odhodlaní hrát o co nejlepší výsledek," dodal Petr Šafránek.

Zápas začíná v 17 hodin.