Zápy potvrdily na umělce Čáslavi roli favorita dvěma góly ve druhém poločase, domácí v závěru už jen korigovali. Vítězové se udrželi na tříbodový dostřel vedoucí Chrudimi, kterou už v příštím kole vyzvou na domácím hřišti. „Nechci shazovat výkon soupeře, který měl více ze hry, zápas jsme si ale prohráli sami. Nebyli jsme schopní udržet koncentraci po devadesát minut," mrzel první gól inkasovaný ze standardní situace trenéra Čáslavi Jiřího Antoše, jehož tým rovněž nebyl v utkání bez šancí.

Spokojenost s výkonem i výsledkem zavládla v Jirnech, které se na domácím hřišti proti béčku Táborska přiblížily rozdílu, jakým soupeři potupně podlehly na podzim. Jihočeši mírně posílení z druholigového áčka, které nehrálo kvůli epidemii příušnic, lovilo po dvou gólech v každém poločase. Podle trenéra Viktorie Václava Hradeckého se jednalo o zasloužené vítězství. „Poctivě odpracované od všech hráčů," chválil. Přestože se hosté dostávali v závěrečné dvacetiminutovce více do hry, pečetil výsledek z penalty svou druhou brankou v utkání útočník Melechovský. Trenéru hostí Josefu Pletichovi se vyplnily obavy těžkého utkání. „Domácí nám chtěli vrátit drtivou porážku 1:6 z prvního zápasu. Udělali pro to opravdu všechno. Bohužel i my jsme k tomu přispěli a svým bázlivým výkonem to soupeři z části usnadnili."

Na výše postaveného soupeře si v jarní premiéře vyšlápli Dobrovičtí. Jedinou branku středočeského derby s Královým Dvorem vstřelil zkraje druhého poločasu hlavou po rohovém kopu kanonýr Marek Volf. Se čtrnácti góly se tak osamostatnil na čele tabulky střelců. Pro hosty je porážka o to nepříjemnější, že je na jaře po výjezdu na Žižkov už druhá.

Soupeře z nejtěžších přivítal nováček z Benátek. V sestavě Chrudimi usilující po porážce Vltavínu v Domažlicích o trhák na čele tabulky sice tým trenéra Sedláčka uhlídal střelce Kopeckého, jeho práci ovšem zastali jiní a byla z toho porážka 0:2. Krátce před přestávkou se favorit prosadil po přímém kopu, pojistku přidal v nastavení druhé části z penalty. Domácí navíc přišli o Marka Sedláčka, vyloučeného za zmaření zjevné brankové příležitosti.

Důležité vítězství oslavili v Kolíně. Domácím k němu pomohl vlastní brankou hned v úvodu převýšovský Bederka. Další zářez domácí ze svých šancí nepřidali a po zlepšení hostí ve druhé části se museli o těsné vedení strachovat. Trenér Kolína Tomáš Staněk byl rád hlavně za tři body. „Za výkon v první půli jsme si je zasloužili. Druhou jsme ale měli odehrát mnohem lépe." Převýšovský Tomáš Hrabík mluvil zrcadlově opačně. „Utkání jsme si prohráli v první půli, kdy jsme vytvářeli spoustu individuálních chyb. Na body jsme mohli dosáhnout."

Vysněný vstup do odvet mají za sebou Štěchovice, které vytěžily tři body také z druhého domácího utkání v řadě. Tachovu zasadili rozhodující údery těsně před a po návratu ze šaten Batka, respektive Bosňan Hajdarevič. „Zlobící" Vaněček se po neuznaném gólu dočkal ve druhé části i jednoho regulérního, hosté tak snížili na konečných 2:1. V základní sestavě domácích nastoupil i Pavel Borkovec. Hráč s druholigovými zkušenostmi z Vlašimi v týdnu spolu s mladíkem Krausem z Bohemians 1905 rozšířil už tak početný seznam zimních posil Bustova kádru.

ČFL - 20. KOLO

Benátky n. J. – Chrudim 0:2 (44. Krčál, 90+1 Mastík z pen.), Čáslav – Zápy 1:2 (90. Hadaščok – 53. Pavlík, 61. Pávek), Štěchovice – Tachov 2:1 (41. Batka, 48. Hajdarevič – 79. Vaněček), Kolín – Převýšov 1:0 (6. vlastní Bederka), Vikt. Žižkov – Most 6:0 (20. a 80. Podrazký, 12. Pavlata, 26. Dočekal, 73. Svatonský, 77. Volek), Dobrovice – Králův Dvůr 1:0 (47. Volf), Domažlice – Loko Vltavín 4:3 (45. a 52. Bauer, 3. Černý, 84. Roubal – 19. a 57. Prokeš, 75. Šípek), Jirny – Táborsko B 4:0 (53. a 75. z pen. Melechovský, 18. Vandas, 28. Dubský), Písek – Brozany 2:1 (41. Řezáč, 66. Šlehofer – 58. Franc).

19. Brozany 20  2 0 0 18 ­15:55  6

Mostu bylo odečteno šest bodů za to, že v minulosti nezaplatil za zahraničního hráče. Union 2013 ze soutěže odstoupil, jeho výsledky byly anulovány.

Střelci: 14 – Marek Volf (Dobrovice), 13 – Lukáš Kopecký (Chrudim), 11 – David Kalivoda (Zápy), 9 – Petr Rybička (Chrudim), Jan Hodas (Loko Vltavín), Josef Marek (Vikt. Žižkov), 8 – Jakub Urbanec (Převýšov), Filip Řezáč (Písek), František Němec (Písek), Richard Macháč (Loko Vltavín).