FK Kolín U19 – MFK Chrudim 1:1

Už to vypadalo na další výhru, nakonec mají pouze bod. Starší dorostenci sice proti Chrudimi vedli, deset minut před koncem ale hosté vyrovnali na konečných 1:1.

„Čekalo nás těžké utkání, což Chrudim potvrzovala od první minuty. Nám se moc nevyvedl vstup do utkání, Chrudim zahrozila z několika standardek a jednu vyloženou šanci neproměnila. Po dvaceti minutách se hra vyrovnala a začali jsme si vytvářet šance. Nejdřív se do dvou střeleckých příležitostí dostal Hubáček, po něm hlavičkoval Kvíčala, kterému hráč vykopával míč z brankové čáry a po rohu Bory z dobré pozici přestřelil Štukhejl," popsal klíčové okamžiky první půle asistent Jaroslav Havrda.

„Do druhé půle jsme vstoupili lépe než do první. V 51. minutě vystřelil Bora a dorážkou se prosadil Martínek. Tato branka nám dodala na sebevědomí, byli jsme lepší, začali jsme si vytvářet šance a měli jsme nějaké závary, ale rozhodnout se nám nepodařilo. Naopak Chrudim deset minut před koncem využila naši chybu ve středu pole a vyrovnávací brankou uzavřela skóre zápasu. Pro nás je to velká škoda, že se nám nepodařilo utkání dovézt do vítězného konce, protože jsme na to jednak měli a všichni zúčastnění věděli, o co jsme dnes hráli. Musíme ale sportovně uznat kvalitu soupeře, zejména 
v obranné fázi," podotkl Havrda.

Branka: 51. D. Martínek. Poločas: 0:0.
Sestava: Frinta – Daněk, Herčík, Daněk, Kafka – Bora,  Veselý, Štukhejl, Hubáček – D. Martínek (74. O. Martínek),  Kvíčala (88. Šindelář).

Meteor Praha U17 – FK Kolín 2:0

„Prohospodařený poločas byl hlavním důvodem naší prohry. V poločase druhém jsme se zlepšili, ale do zavřené obrany jsme se nedokázali dostat.  Domácí předvedli daleko kolektivnější výkon, a proto zaslouženě vyhráli, jinak se hrál oboustranně fotbal velmi nízké úrovně," přiznal šéftrenér kolínských dorostenců Vít Caudr.

„Hráči bohužel nepředvedli přístup jako minulý týden, což je samozřejmě škoda. Kdyby tomu tak bylo, tak by dnes nemohli odejít poraženi," dodal.

Sestava: Chaloupka – Bláha, Jizba, Radek Fink, Roman Fink – Kmoch, Martikán (67. Jehlička), Matějka, Smutný (65. Hanzl) – Vaingát (41. Jedlička), Vejr (41. Hybner). Poločas: 2:0.

Meteor Praha U16 – FK Kolín 3:0

Velmi smolný zápas sehrála kolínská šestnáctka. Nevyužila několik jasných brankových příležitostí a sama naopak dostala tři branky. Přes dobrý výkon nakonec odjela bez bodu.

„První poločas byl herně vyrovnaný, soupeř vstřelil dvě podobné branky, kdy jsme nepokryli odražený míč před pokutovým územím. Soupeř se dvakrát trefil přesně, kdy náš brankář neměl příliš šancí při střelách uspět. Naše možnosti jsme nedotáhli do finální fáze, vždy nám scházelo lepší řešení předfinální fáze," podotkl trenér Vít Caudr.

„Ve druhém poločase jsme měli herně navrch a dostali jsme se do třech velmi dobrých příležitostí, další náznaky zastavil postranní rozhodčí, který byl při rozhodování hodně nepřesný. Velkou zásluhu na naší prohře měl domácí brankář, který předvedl dva skvělé zákroky, kterými zajistil domácím body. V prvním případě vytáhl krásnou střelu Jakuba Skořepy a ve druhém vykopl hlavičku Marka Bejlovce z brankové čáry. Další obrovskou šanci měl Martin Dudla, ale koordinačně neodhadl svoji polohu  míče v malém pokutovém území. Domácí nás ve druhém poločase příliš neohrozili, spíše natahovali čas při každém přerušení hry. Branku vstřelili v poslední minutě ze standardní situace, kdy naši hráči ztratili koncentraci po svých selháních na otočení výsledku. Celkově celkem spokojenost s předvedenou hrou, ale nespokojenost s výsledkem a proměňováním šancí. Přístup k utkání byl od všech hráčů velmi dobrý, proto mrzí fakt, že si kluci dnes utkání prohráli sami. Mrzí mě pouze výkony některých jednotlivců, 
u kterých si myslím, že by mohli předvádět lepší výkony," podotkl Caudr.

Sestava: Hartig – Klatka, Jelínek, Hanzl, Bejlovec – Skořepa, Jehlička, Kainar (60. Paclík), Dudla – Potůček (55. Bělina), Lacina (58. Zápotocký). Poločas: 2:0.