„První poločas se nesl ve znamení vzájemného oťukávání. V 6. minutě zatáhl za záchrannou brzdu náš stoper, naštěstí pro nás jsme i nadále pokračovali v jedenácti. Od té chvíle byli domácí lepším týmem, ale k vážnějšímu ohrožení naší branky se nedostali," přiblížil první dějství vedoucí Českého Brodu Jan Křen.

„Do druhé části jsme vstoupili aktivně a snažili se napadat rozehrávku domácí obrany, což se nám vyplatilo a Stejskal nás v 51. minutě poslal do vedení. Hned o několik okamžiků později nás svým zákrokem podržel brankář Bartalský, který reflexivně zlikvidoval střelu, která přišla z nepřehledného klubka hráčů. Domácím se podařilo vstřelit branku v 66. minutě, ale radost jim překazil praporek pomezního. Sami domácí však přiznali, že se o ofsajd skutečně jednalo. Další příležitost soupeře přišla po špatném odkopu našeho brankáře. Následný pokus o jeho přehození skončilo těsně nad břevnem. Pak neudržel nervy na uzdě Stejskal a za nesportovní chování musel v 77. minutě předčasně do sprch. Domácí vycítili šanci na lepší výsledek a dostali nás pod tlak. Naštěstí z něj nedokázali nic vytěžit," popsal zásadní okamžiky druhé pětačtyřicetiminutovky Jan Křen.

Českobrodští jsou na jaře stále stoprocentní a díky tomu se bodově dotáhli na konkurenty v boji o zachování divizní příslušnosti a minimálně do nedělní dohrávky (Pardubice B – Králův Dvůr) se dostali na předposlední příčku před pardubickou rezervu.

Branka: 51. Stejskal. Rozhodčí: Poživil. ŽK: 2:2. ČK: 77. Stejskal (ČB). Diváci: 100. Poločas: 0:0.
Český Brod: Bartalský – Šmejkal (80. Carda), Balík, Zdeňka, Smola – Stejskal, Hrdlička, Walter, Balšánek – Lukeš (82. Marek), Musa (87. Müller).

(Jan Břečka)