LOVOSICE – Č. BROD 2:2 (pen 4:3)

Sahali po třech bodech, byli hodně blízko. Od vítězství je dělilo pouhých pět minut. Pak ale hlavní sudí pískl do píšťalky a ukázal na penaltový puntík. Domácí vyrovnali a následně zvládli i pokutové kopy.

Hosté měli v úvodu dvě velké příležitosti, ale nic z toho nebylo. Poté byl vyloučen Šmejkal a navíc dostali hosté první branku. Ve druhém dějství se jim ale i v deseti podařilo skóre utkání otočit ve svůj prospěch. Nakonec o vítězství pět minut před koncem přišli, když inkasovali z pokutového kopu.

„Začali jsme velice dobře, měli jsme i nějaké šance. Nejprve Hrdlička a pak stoprocentní Šmejkal. Ale to domácí podržel gólman. Pak dostal náš Šmejkal červenou kartu a od té doby jsme se začali bránit. A po třiceti sedmi minutách jsme dostali první branku. Ve druhém poločase jsme se snažili bránit a po dvou vydařených brejkových akcích jsme skóre otočili. Bohužel ale pět minut před koncem rozhodčí zapískal penaltu za vymyšlenou ruku," zlobil se po utkání trenér českobrodského mužstva Zdeněk Šmejkal.

Ten měl z letošní premiéry rozpačité pocity. „S premiérou rozhodně spokojený nejsem, protože jsme dostali červenou kartu a pak přišla ta penalta. Ze soupeře jsme měli obavy, ale musím říct, že my máme lepší mančaft. Měli jsme si jednoznačně odvézt tři body, protože ten pokutový kop v závěru byl hodně přísný," neskrýval zklamání kormidelník Českého Brodu. „Kdybychom nedostali tu červenou kartu, tak jsme museli vyhrát, v jedenácti bychom soupeře přehráli. Takže jsem naštvaný," dodal trenér Šmejkal.

Branky Českého Brodu: Fikejz, Lukeš. Rozhodčí: Milner. ŽK: 2:2. ČK: 20. Šmejkal (ČB). Diváci: 70. Poločas: 1:0.
Český Brod: Sova – Carda, Hrdlička, Balík, Smola – Stejskal (80. Brož), Walter, Marek (70. Lukeš), Medek – Šmejkal, Fikejz (85. Moravec).