Český Brod - Vyšehrad 1:0

Pro domácí to bylo šťastné vítězství, protože téměř celý zápas byli pod tlakem. Nakonec z minima vytěžili maximum.

Od začátku zápasu se hrálo podle not Vyšehradu, jenomže ten narážel na dobrou obranu domácích. A když se Brod vymanil z počáteční defenzivy, hned gólově udeřil. Michal Kopecký zatáhl míč po levé straně, přihrál na malé vápno, kde se ve skrumáži prosadil stoper Procházka. I po této brance se obraz hry nezměnil. Hosté tlačili, vypracovali si ale pouze jednu tutovku. Jeřábek běžel sám na Sovu, z devíti metrů trefil pouze tyč.

Stejný obrázek byl k vidění i po změně stran. Byli to domácí, kdo tahal za kratší konec. Všechny útoky ale ubránili, někdy i se štěstím. „V jednu chvíli jsme přežili závar, kdy to asi dvacet vteřin lítalo na našem malém vápně, ale ubránili jsme to," uvedl vedoucí Brodu jan Křen.

Jedinou šanci domácích spálil Brabec. Snažil se přehodit brankáře, míč ale skončil nad. „Musím říct, že pro hosty to byla nešťastná porážka, protože byli téměř ve všech směrech lepší. Ale takový je někdy fotbal. Na obranu našich hráčů lze říci, že Vyšehrad jako farma Vlašimi měl v sestavě čtyři nebo pět profesionálních hráčů právě z druholigové Vlašimi," podotkl Křen.

Branka: 10. Procházka. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 3:2. Diváci: 60. Poločas: 1:0.

Český Brod: Sova – Mlejnek, Procházka, Tománek, Hruška – Vobořil, Brabec, Štefančík (90. Blaščok), M. Kopecký –  Moravec (83. Krejcar), Šťastný (70. P. Kopecký).