V sobotu přivítali na Kutilce pražský Meteor, který na podzim na jeho hřišti porazili jednoznačně 3:0 a tak se očekávalo, že i v jarní odvetě budou brát všechny body a přeruší tak vítěznou šňůru hostujícího celku devíti zápasů bez porážky. Nepřerušili. Prohráli na penalty 1:2.

„Od zápasu s Neratovicemi ale nehrajeme dobře. V posledním kole jsme se na hřišti do ČFL postupujících Velvar porazili sami,” předeslal domácí kouč Zdeněk Šmejkal.

Jeho svěřenci slova svého trenéra naplňovali, ale jen do poslední minuty prvního poločasu, kdy po levé straně utekl Fikejz, který svým přesným centrem našel na malém vápně osamoceného Suka a ten se patičkou nemýlil.

Do vedení ale mohli jít hosté, to by ale jejich kapitán Frantl nesměl těsně předtím hlavičkovat jen do tyče Drápelovy branky.
Přesto se hráči Meteoru dočkali. V 67. minutě zahrávali volný přímý kop za hranicí šestnáctky, Fikejz ve zdi zahrál rukou a hlavní sudí Tesař ukázal na značku pokutového kopu. Z toho pak Drápelovi přesnou trefou k pravé tyči nedal šanci Frohna a srovnal na 1:1.

Vedení mohl na stranu českobrodských opět strhnout střídající Slicho, jeho střela v 81. minutě jen těsně prolétla vedle pravé tyčky. Dvě minuty na to se pak ve vápně snažil Fikejz přelobovat brankáře Hlaváče, ale ten mu konečky prstů zkazil radost.

Hrdinou zápasu se mohl stát hostující Hrdina, ale nestal. Dvě minuty před koncem nedokázal tváří v tvář překonat Drápelu.

Došlo na penaltový rozstřel, po kterém se nakonec z bonusového bodu radovali Pražané.

„Chybí nám v těch posledních zápasech hlad po vítězství. Prostě hrajeme špatně a pokud kádr pro nadcházející sezonu vhodně nedoplníme, budeme na ocasu. Hrát chce čtyři, pět kluků, a to je hrozně málo. S tímhle přístupem budeme rádi, když uhrajeme do posledního kola ještě dva body,” nešetřilo kritikou na adresu svých svěřenců trenérské duo Šmejkalů.

„Měli jsme vyhrát. Sice jsme naši vítěznou šňůru protáhli na deset zápasů v řadě, i když v pěti z nich na penalty, ale v porovnání s podzimem hrajeme mnohem lépe vzadu. A když zlepšíme zakončení, pak s naším mládím na tom budeme ještě líp,” řekl po vítězném penaltovém rozstřelu hostující kouč Jindřich Tichai.

„Kluci za celou sezonu odehráli spoustu výborných utkání, asi se ale dostavila únava a i zmíněný hlad po vítězství. Bodů je dost a ruku v ruce s tím se motivace bohužel vytrácí,” přidal svůj pohled českobrodský šéf Luboš Holý.

Branky: 45. Suk – 67. Frohna. Poločas: 1:0.
Český Brod: Drápela – Moravec (75. Slicho), Marek, Hrdlička, Carda – Suk, Skořepa, Michálek, Makovský (70. Gajdasz) – Fikejz, Jindřich.

(Mojmír Strachota)