„Chceme navázat na vcelku dobré výkony z podzimu. Udržet si postavení v tabulce. Určitě není cílem postup, divize je totiž pro nás odpovídající soutěží,“ uvedl vedoucí mužstva Jan Křen.

Prioritou vedení klubu není jenom A-mužstvo, ale také B a C-mužstvo, dorost a další mládežnické kategorie.

Český Brod se v zimní přípravě tradičně zúčastnil turnaje na pražském Meteoru, kde v konkurenci celků z divize a ČFL obsadil skvělou třetí pozici.

„S přípravou jsem spokojený napůl. Někteří hráči díky zraněním, dovoleným nebo pracovním povinnostem neodtrénovali celý cyklus. I v zápasech na Meteoru jsme museli kolikrát improvizovat. Nicméně když se nám budou vyhýbat zranění, kádr by měl být připravený,“ konstatoval trenér Zdeněk Šmejkal starší.

V dřívějších dobách bylo v Českém Brodě zvykem, že se kádr dával dohromady pár dnů před mistrovskou sezonou, tomu je ale po příchodu Luboše Holého konec. Nový prezident úplně změnil koncepci klubu. K lepšímu.

„Téměř tři roky po sobě nedochází v kádru k výraznějším změnám. Zakládáme si na tom, aby u nás fungovala parta,“ objasnil Jan Křen.

Odešel pouze Libor Křelina do Kolína výměnou za Petra Jindřicha. „Jinak na konci podzimní části skončil působení v A-týmu Honza Balík a měl by od jara působit v našem béčku,“ podotkl Křen.

Český Brod byl po první polovině soutěže na čtvrtém místě, po dvou jarních neúlných kolech, kdy ani jednou do bojů nezasáhl, spadl na šesté místo. 

„Žádný soupeř v soutěži není a nebude jednoduchý,“ připomněl Jan Křen.

O tom se přesvědčí tuto sobotu v České Lípě.