Ty ale zchladil hned v 1. minutě gólovou dorážkou domácí záložník Stejskal – 1:0.

Kladenští ale na tento bleskový zásah zareagovali ofenzivně a v 7. minutě reklamovali penaltu, píšťalka sudího Kříže ale zůstala němá. I tak se hosté dále snažili o srovnání kroku, nicméně pokud na branku vystřelili, v cestě za vyrovnáním jim stála nová brankářská posila, exligista Jan Klíma.

A tak se naplnilo ono pověstné „nedáš – dostaneš". V 17. minutě zatáhl míč po levé straně kapitán Šmejkal, jeho centr brankář Tesař vyrazil přímo na nabíhajícího uzdraveného Fikejze a ten se levačkou nemýlil – 2:0.

Pohár hořkosti si mohli hosté vypít do dna o dvě minuty později, to když jejich gólman váhal s odkopem, jeho pokus o kličku vystihl Fikejz, ale jeho zblokovaná střela prolétla jen těsně vedle levé tyče.

Český Brod se nespokojoval s dvoubrankovým vedením a dál se tlačil do útoku. Ve 32. minutě si za obranu zaběhl Carda a parádně pálil z první, trefil však pouze nohy vyběhnutého kladenského brankáře. Čtyři minuty na to ho napodobil Šmejkal, ale i on našel jen připraveného Tesaře. Ten, ačkoliv se při šancích domácích několikrát vyznamenal, se opět nevyvaroval chybě, kdy špatným odkopem v 56. minutě namazal za velkým vápnem Walterovi, jeho střelu do prázdné branky ale stačil ještě jeden z kladenských obránců zblokovat.

O tom, že hosté asi budou moci na nějaký ten bodový zisk zapomenout, rozhodl v 57. minutě jejich záložník Šíma, který je poslal nevybíravým zákrokem na obránce Cardu do oslabení.

I přesto se hostům podařilo skórovat. Z trestňáku prostřelil v závěru sluncem oslepeného Klímu Kalina. Domácí žádné drama nepřipustili. Po dvou minutách zahrávali volný přímý kop Waltrem, na který si naběhl Šmejkal. Pálil přesně a tím udělal tečku za tímto, pro domácí, velmi povedeným utkáním – 3:1.

„Ačkoliv výsledek mluví jasně, výhra se nerodila vůbec snadno. V několika případech nás podržel gólman Klíma. To by se nám proti oslabenému soupeři stávat nemělo," zhodnotil zápas trenér Českého Brodu Zdeněk Šmejkal starší.

„Viděli jsme atraktivní západ s přispěním obou mužstev s řadou šancí. Našim klukům hodně pomohl rychlý gól, i to, že na snížení Kladna jsme bleskurychle zareagovali a pojistili si tak plný bodový zisk proti velmi silnému soupeři," řekl prezident domácího SK Luboš Holý.

Branky: 1. Stejskal, 17. Fikejz, 88. Šmejkal – 85. Kalina. Rozhodčí: Kříž. ŽK: 0:1. ČK: 57. Šíma (K). Diváci: 250. Poločas: 2:0.
Český Brod: Klíma – Carda, Zdeňka, Balík, Smola – Stejskal (81. Lukeš), Walter, Marek, Hrdlička (65. Medek), Šmejkal – Fikejz (74. Jiroušek).

(Mojmír Strachota mladší)