„Díky výhře jsme měli hezký zbytek neděle,“ řekl s úsměvem vedoucí mužstva Jan Křen.

Rozdíl ve hře byl patrný. Kvalita byla na straně Českého Brodu, což se projevilo i na konečném výsledku. „Domácí sice měli na začátku mírnou převahu, ta ale byla neplodná,“ podotkl Křen.

Po dvaceti minutách hry předvedli hosté bleskovou akci. Medek vyvezl míč, nahrál Michálkovi, ten okamžitě Fikejzovi, který ještě zpětnou přihrávkou našel Suka, který už jenom slízl smetanu.

Po čtvrt hodině hry mohli domácí vyrovnat. Ibe si zpracoval míč na prsa, následně ale poslal míč z hranice desítky těsně vedle.

„Neříkám, že se v této chvíli lámal chleba, ale kdyby to bylo 1:1, měli bychom to těžší. Platilo známé pořekadlo – nedáš, dostaneš. Fikejz pláchl po pravé straně až k lajně, dal to na velké vápno, kde se Gajdasz zbavil obránce a přehodil brankáře,“ poznamenal Křen.

Po změně stran Český Brod trpělivě čekal na svoji šanci. A když přišla, okamžitě trestal.

„Čekali jsme, že na nás vlítnou, ale žádný uragán nepřišel. Naopak nám se brzy podařilo odskočit. Medek z pravé strany našel Hrdličku, který se tradičně trefil hlavou. Domácí se vzápětí snažili o zkorigování výsledku, trenér Tichai pětkrát vystřídal, ale nic si nevytvořili. Měli pouze jednu šanci v 67. minutě. Jejich hráč ale z malého vápna přestřelil. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě,“ dodal Jan Křen.

„Hráče musím pochválit za bojovný a zodpovědný výkon, který až na pár výjimek neměl chybu,“ řekl trenér Zdeněk Šmejkal starší.

Branky: 20. Suk, 37. Gajdasz, 49. Hrdlička. Poločas: 0:2.
Český Brod: Polomský – Carda, Hrdlička, Marek, Slicho – Skořepa, Michálek, Gajdasz, Suk (86. Plášil), Medek – Fikejz.