Před rokem přišel k mužstvu někdejší odchovanec, který působil v oddíle Na Kutilce do konce studií na střední škole, RNDr. Luboš Holý CSc. „Když jsem se před rokem vracel, nestalo se tak pouze z iniciativy z mé strany," přiznává prezident Holý a pokračoval. "Podtrhl jsem, že Na Kutilku vrátit solidní kopanou postupnými kroky. To se daří i když postup nebyl prioritou."

Nakonec se stal realitou. Díky odstoupení Velimi a Polep z divize C. „Pro nás se naskytla šance návratu do divize z třetího místa krajského přeboru. Na soutěž se těšíme. Máme dostatečně kvalitní kádr, abychom s ním mohli kopat v klidném středu tabulky," uvažuje pragmaticky prezident.

Jak přiznal Holý, v kádru nezůstal kámen na kameni. „Začít musíme změnou zásadní. Od mužstva odešel trenér Jirka Tesař. Rozhodl se tak, jak se rozhodl. Zamířil do pražské Admiry. Nedostal od nás padáka, šlo o jeho cílový krok. Pokud jde o změny v hráčském kádru, nepočítáme nadále s exligistou Jaroslavem Škodou. Naopak jsme získali Tomáška z FK Kolín, Hrušku z Převýšova, Kadlece z Meteoru a Marka z Velimi," prozradil šéf českobrodského fotbalu.

K soupeřům v nové soutěži se Holému příliš hovořit nechtělo. Jak přiznal, může jen spekulovat. „Těžko mohu o soupeřích smysluplněji hovořit. Jirny budou hrát ve skupině C a Zápy šly do ČFL. Mohu jen spekulovat a teoretizovat. Z doslechů od trenéra Litole Pavla Jareše, jehož tým béčko premiérově vyzkoušel, vím, že je to skupina fotbalovější. Naproti „áčku". Nicméně právě derby s litolskými Sršni se nejen pro nás, ale dnes už i pro ně stanou magnetem – myslím fanoušky obou klubů. Jinak přání do ročníku 2012/2013 je patrně totožné s našimi konkurenty. Bavit se i v divizi prima uvolněnou kopanou a své příznivce pokud možno vždy potěšit."

(Mojmír Strachota)