Hned od úvodního hvizdu drželi hosté míč častěji na svých kopačkách a usadili se na polovině Tatranu. Do první šance se dostali v 11. minutě, ale Cipra parádním zákrokem Kacafírka vychytal. Domácí hrozili hlavně z brejků, ale Lesniak ani Abrham hostujícího gólmana Otáhala překonat nedokázali. A když neuspěl v závěru první půle ani Bareš, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Druhá půle přinesla podobný obraz hry, hosté byli lepší, měli více šancí a domácí držel nad vodou vynikající Cipra. Ten se vytáhl hned v úvodu proti samostatnému úniku Kacafírka a ten samý hráč na Cipru nevyzrál ani o několik minut později, když jeho střelu vyškrábl domácí gólman konečky prstů na roh.

A když českobrodský kanonýr neuspěl ani ve čtvrtém vzájemném souboji, mohli se ze zisku tři bodů nakonec radovat domácí, avšak střely Bareše i Pidrmana hostující brankář Otáhal vyrazil.

O vítězi nakonec musely rozhodnout pokutové kopy, v nichž měli pevnější nervy fotbalisté Tatranu. Verner, Bittengel i Pidrman proměnili, naopak hosté nastřelili třikrát brankovou konstrukci – Hrdlička, Walter, Carda (jediný proměnil Kacafírek) a Rakovničtí se tak mohli radovat ze zisku dvou velice cenných bodů.

„Věděli jsme, že nás čeká velmi těžké utkání, což se potvrdilo. Český Brod má velmi dobrou formu, naposledy rozstřílel Litvínov 7:0, předtím venku Louny 3:0 a i u nás předvedl velice kvalitní výkon. I naše hra měla nějaké parametry, vytvořili jsme si několik šancí a myslím, že to bylo zasloužená remíza. To že jsme vyhráli na penalty je i o štěstí, ale se dvěma body mohu být spokojen," nechal se slyšet kouč Tatranu Pavel Mareš.

„Pro nás je to ztráta bodů. V normální hrací době jsme si vytvořili šest šancí, z toho tři velmi dobré, bohužel branku jsme dát neodkázali. Penalty už jsou loterie," uvedl vedoucí Českého Brodu Jan Křen.

Rozhodčí: Pečenka. ŽK: 3:2. Diváci: 113.
Český Brod: Otáhal – Carda, Hrdlička, Zdeňka, Šmejkal (70. Smola) – Medek, Lukeš (50. Walter), Stejskal (60. Moravec), Marek (85. Brož), Makovský – Kacafírek.