„Zápas jsme si prohráli sami po našich chybách. Kdybychom za stavu 0:1 přidali pojistku, možná bychom domů neodjížděli s prázdnou,“ řekl po utkání zklamaný trenér Zdeněk Šmejkal starší.

Houstoň se snažila režírovat hru, po většinu zápasu ale narážela na dobrou obranu Českého Brodu. Ten se v průběhu první půle dostal do vedení. Fikejz se protáhl do vápna a prostřelil brankáře Kudrnu.

„Od začátku to byla neurovnaná hra. Nám se podařilo vstřelit branku, která ale pro ofsajd nebyla uznána. Při průniku Fikejze už nemohl nikdo nic namítat. Následně nás domácí trošku zmáčkli, ale byli neproduktivní,“ podotkl vedoucí mužstva Jan Křen.

Chvíli po změně stran Český Brod o těsný náskok přišel. „Špatně jsme rozehráli a domácí situaci dobře vykombinovali a vyrovnali. Pak měl dobrou možnost Jindřich, bohužel přestřelil. Ještě jsme měli dva dobré závary, ale ani z nich jsme nic nevytěžili,“ konstatoval Jan Křen.

Přišel trest. Sedm minut před koncem využil Hájek nedorozumění brankáře s obránci a z úhlu trefil přesně. Zanedlouho Drápela chybu napravil a zneškodnil samostatný únik.

Český Brod dohrával vypjaté utkání v deseti. V poslední minutě byl po druhé žluté kartě vyloučený Skořepa.

Branky: 52. Kabele, 83. Hájek – 26. Fikejz. ČK: 90. Skořepa (ČB). Poločas: 0:1.
Český Brod: Drápela – Moravec, Hrdlička, Slicho, Carda – Suk (65. Gajdasz), Michálek, Skořepa, Makovský – Jindřich, Fikejz.