Neratovice/Byškovice - Český Brod 0:1

„Byl to zápas o jedné standardce, o jedné šanci, kterou my jsme nepokryli, a to rozhodlo," vystihl trenér poražených Jiří Kafka mač, kterému silný vítr odvál téměř veškerou fotbalovou krásu. Právě jen gólová hlavička hostujícího stopera Kozáka, kterému domácí obrana po čtvrthodině hry dopřála při rohovém kopu luxusně prostoru, vybleskla za celé utkání jako jediná. Jinak to byl urputný boj postrádající souvislejší kombinace, o přesnější střelbě ani nemluvě…

I když na domácích, kteří ještě v prvním poločase museli kvůli zranění Kokošky nuceně sahat do sestavy, byla znát snaha o vyrovnání a po pauze byli i častějšími návštěvníky poloviny soupeře, tak do šancí, a spíše náznaků, se dostávali jen horko těžko. Brankáře Sovu vedle několika centrovaných balonů asi nejvíce zaměstnal přímý volný kop zpoza šestnáctky.

A jelikož si zkušený strážce hostující svatyně počínal ve všech případech bezchybně, neměli hosté s uhájením v záchranářském boji nesmírně cenného vítězství výraznější problémy. „Chtěli jsme dnes odčinit zklamání z prvního domácího zápasu, a to se nám podařilo. Na těžkém terénu a za silného větru to nebylo o fotbale, ale byl to boj. Dali jsme hezký gól a víceméně to ubojovali. Asi to nebyl zápas moc ke koukání, ale kluci hráli hlavně v obraně poctivě a zodpovědně. Zaplaťpánbůh za to," viděl zápas Zdeněk Andrlík.

„Kdybychom tam dva trestňáky vyřešili lépe, tak jsme ještě mohli zápas zkomplikovat, ale to se nám nepovedlo," dodal zklamaně Jiří Kafka a mrzel ho především brzy inkasovaný gól, který dal ráz zbytku utkání. „Bylo to o tom, kdo udělá chybu, a byli jsme to my, i když jsme většinou takové nedělali. Dostali jsme strašně laciný gól hlavičkou od neobsazeného hráče, ze šesti metrů doprostřed brány. To je trestuhodné."

Branka: 15. Kozák. Rozhodčí: Aubrecht. ŽK: Radosta – Walter. Diváci: 90. Poločas: 0:1.

Neratovice: Malina – Vorasický, Gazdík, Jína, Pajkrt – Lelek (65. Zeman), Radosta, Kokoška (38. Banovič), Kmoch, Weiner (75. Lovíšek) – Chrdle.

Český Brod: Sova – Mlejnek, Balík (46. Brabec), Kozák, Kryštof – Petřivý, Walter (86. Šťastný), Marek, Müller (78. Marčík) – Vobořil, Moravec.