Jevany – Český Brod B 1:1 (PK 4:5)

„Zápas proti lídrovi byl vyvrcholením naší jarní sezóny. Hosté se do nás od první minuty zakousli a zatlačili nás na naši polovinu. V té chvíli nás výbornými zákroky podržel brankář Tolstikov. My jsme odpovídali brejkovými náběhy, ale dvě velké šance jsme neproměnili. A tak jsme v 17. minutě po pěkné akci Českého Brodu inkasovali první branku. Nadále se hra přelévala z jedné strany na druhou, ale hosté byli lepším týmem. Do druhého poločasu jsme nastoupili s cílem zápas vyrovnat. Český Brod jsme stále více tlačili před jeho bránu. Výsledkem byl pokutový kop. Náš hráč se ale přiznal, že vše trochu nafilmoval a tak jsme pokutový kop zakopli mimo branku. Poté hostům začaly docházet síly a zatlačili jsme je hluboko do defenzívy.
V 78. minutě přišel na řadu druhý pokutový kop za hraní rukou. Ten bezpečně proměnil Koula a vyrovnal na 1:1. Hosté se jen zoufale bránili a čekali na konec zápasu. Velkou šanci měl R. Krejčík ml., ale trefil jen spojnici brankové konstrukce. Tak zápas skončil zaslouženou remízou a na řadu přišly pokutové kopy, ve kterých byli šťastnější hosté. Na zápas okresního přeboru se hrál velmi kvalitní fotbal. Českému Brodu blahopřejeme k vítězství v okresním přeboru. Hráčům děkuji za maximální nasazení v zápase a rozhodčímu Valovi za dobrý výkon," řekl po utkání trenér Jevan Jan Lahoda.

„Jeli jsme do Jevan minimálně pro bod a tím si zajistit postup, a to se nám nakonec povedlo. Začali jsme celkem dobře prvních dvacet minut, poté jsme vstřelili branku a trošku nám to uškodilo. Úplně jsme přestali hrát do konce poločasu. Druhou půli jsme začali opět dobře, ale nevyřešili jsme finální fázi, což nás pak také mrzelo, když si Hanzl nastřelil ruku ve vápně a následovala penalta. Do toho jsme ještě dohrávali bez vyloučeného hráče, takže posledních dvacet minut byl jen boj, za což chci hráče pochválit, že to urvali a na penalty jsme získali bod navíc. Ještě chci vyzdvihnout hráče Jevan za gesto fair play, kteří za špatně nařízenou penaltu zakopli míč mimo, což se
v dnešním fotbale jen tak nevidí. Na okresní soutěž to byl moc hezký fotbal v hezkém prostředí a před spoustou diváků," uvedl trenér Českého Brodu B Zdeněk Šmejkal mladší.

Branky: 80. Koula z PK – 19. Makovský. Rozhodčí: Vala. ŽK: 1:4. ČK: 70. M. Šmejkal (ČB). Diváci: 182. Poločas: 0:1.
Jevany: Tolstikov – Chaloupka, R. Krejčík st., Čechák, Jásek – Novák, Krákora, Bečvařík, Končický (88. Matas) – Sochůrek (68. R. Krejčík ml.), Koula (85. Moravec).
Český Brod B: T. Vymazal – M. Šmejkal, Bouma, Mrázek (75. Morávek), Berousek – Makovský (70. Kliment), Skořepa, Moravec, Musílek (55. Junek) – Hanzl, Mašanský.

Konárovice – Krakovany 0:0 (PK 4:2)

„Sousedské derby bylo pro obě mužstva důležité
z hlediska udržení v soutěži. Utkání se vyznačovalo bojovností, jak to v podobných zápasech bývá. Domácí byli velice nebezpeční hlavně ze standardek. Problémy nám dělaly i dlouhé nakopávané míče na jejich útočníky. První poločas ani jedno mužstvo nemělo nějaké vyložené šance. Na začátku druhé půle jsme měli obrovskou příležitost, kdy Olexa šel sám na brankáře, ale bohužel přestřelil branku. Poté měli domácí několik příležitostí, které zásluhou našeho brankáře neproměnili, takže utkání skončilo nerozhodně. V penaltovém rozstřelu se domácím dařilo lépe, my jsme získali jeden bod, který může být v konečném součtu důležitý," uvedl trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

Rozhodčí: Kumstát. ŽK: 0:0. Diváci: 80.
Konárovice: Svoboda – Brunclík (46. R. Černík), Jandák, Vokoun – Kopecký, Kahoun, J. Pokorný, Havlíček, Sojka – R. Pokorný, M. Černík.
Krakovany: Špinka – Kozel, Jelínek, Šindelář, Neruda – Olexa (85. Malina), R. Tlučhoř, L. Tlučhoř, Věří – Antoš (75. Novotný), Sixta.

Jestřabí Lhota – Kouřim 1:0

„Během prvního poločasu jsme měli stálou převahu, ale naše hra postrádala přesnost. Nevyužili jsme mnoho možností ke střelbě a centrované míče neměly kvalitu. Soupeř se dostával do nebezpečných brejků a jednu jejich vyloženou šanci zlikvidoval Málek. S příchodem Kureše do druhého poločasu se naše hra zkvalitnila a během deseti minut jsme mohli zápas pohodlně rozhodnout. Z pěti vyložených šancí se ale ujala jen jedna. Po přesném centru Hrona skóroval hlavou Krupka. Poté se hrál z obou stran až do konce zápasu kvalitní fotbal a obě mužstva měla několik dobrých možností. Soupeř nastřelil i břevno. Zápas řídil velmi dobře rozhodčí Houška," uvedl trenér Jestřabí Lhoty František Machurka.

„První poločas jsme byli domácím minimálně rovnocenným soupeřem. Jestřábka byla více na míči, ale my jsme byli mnohem nebezpečnější z rychlých přechodů do útoku a je škoda, že se nám nepodařilo jeden z nich dotáhnout. Největší šanci měl Klégr, který po Dufkově přihrávce neprostřelil z deseti metrů domácího brankáře. Domácí hrozili hlavně po standardních situacích, jejich kombinaci se nám dařilo poměrně úspěšně eliminovat. Začátek druhého poločasu jsme ale nezvládli, někteří hráči byli myšlenkami ještě v kabině. Udělali jsme několik chyb
v rozehrávce a domácí nás potrestali prvním gólem. Vytvořili si tlak, ale Havránka se jim v čistých šancích překonat naštěstí nepovedlo. Po dvaceti minutách se hra opět vyrovnala, ale Macháček trefil břevno a Královského střelu brankář chytil. Na druhé straně nás pak několikrát podržel Havránek. Celkově jsme neodehráli vůbec špatné utkání, oproti předchozím zápasům byla na hráčích vidět chuť hrát a porvat se o výsledek," řekl hrající trenér Kouřimi Martin Snížek.

Branka: 50. Krupka. Rozhodčí: Houška. ŽK: 3:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0.
Jestřabí Lhota: Málek – Hron, Kubánek, Skalický, L. Týma – V. Soukup (46. Kureš), Mikeš, Klička, Krupka – Kesner, Mojžíš (83. Čáslavský).
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Holub, Klégr, Novák – Ružinský, Královský, Macháček, Paclík – Dufek, J. Keltner.

Pečky – Libodřice 5:1

„Soupeř, který měl odjet
s daleko větším rozdílem, nakonec odjel s pěti brankami. Hlavně díky našemu neproměňování šancí, ale tutových. V páté minutě skóroval Růžička starší a pak tentýž hráč po chybě gólmana upravil na 2:0. Po hodině hry jsme vyrobili hrubku a soupeř z pokutového kopu snížil, čímž se dostal do hry. Střídání nám ale pomohlo a v 63. minutě po pěkné akci zvyšoval Materna na 3:1. V 71. minutě sestřelil soupeř našeho Richtera ve vápně a Růžička dal z penalty na 4:1. Deset minut před koncem upravil svoji čtvrtou branku v utkání Růžička na konečných 5:1," popsal klíčové situace trenér Peček František Hovorka.

„Do utkání jsme opět vstoupili špatně a domácí se hned v úvodu ujali vedení. Po úvodním tlaku domácích se hra vyrovnala a my si vypracovali několik slibných šancí, které jsme však nevyužili. Hosté přidali druhou branku ve 45. minutě, kdy Kolář neudržel centrovaný balón. Na začátku druhé půle jsme snížili Košíkem
z penalty. Ale vzápětí nám domácí přidali třetí branku. Následně čtvrtou z penalty a zápas se poté už jen dohrával, přičemž jsme obdrželi i pátý gól. Hráčům nemůžu upřít snahu poprat se o výsledek, ale Pečky byly nad naše síly a především rychlost domácích hráčů. Teď se musíme pokusit získat body nad ambiciózními Jevany," podotkl trenér Libodřic Lukáš Lanc.

Branky: 5., 45., 71. z PK a 80. Růžička st., 63. Materna – 60. Košík z PK. Rozhodčí: Rozvoral. ŽK: 0:2. Diváci: 90. Poločas: 2:0.
Pečky: Cihlář – Lukáš, Chudoba (58. Kysel), Plaček, Malý – Mužík (56. Růžička ml.), Pikner (46. Materna), Modrovič, Richter (74. Novotný) – Dolejš, Růžička st.
Libodřice: Kolář – Mlázovský, Pánek, Oliva, Medlen – Hovorka, P. Heverle, Škopek, Pohanka – Košík, Hrstka (84. Lanc).

Nučice – Třebovle 3:1

„Za velkého vedra se hrál fotbal průměrné kvality. Oběma týmům šlo díky sobotním výsledkům o dost. Hrálo se tedy že zabezpečených obran od vápna k vápnu. Výjimkou byla první minuta, kdy si Kubalík navedl balón a z 20 metrů jen těsně minul Pokorného bránu. Kubalík se dokázal gólově prosadit deset minut před pauzou, kdy mu pěkný balón za obranu dal Jelínek a on s nabídnutou šanci nepohrdl. Hned vzápětí jsme mohli skóre navýšit, ale při závaru v pokutovém území jsme byli málo důrazní a míč skončil po teči Kočího jen těsně vedle. Druhý poločas byl z naší strany o trochu lepší. Hned na začátku chytil reflexivně Pokorný hlavičku Jelínka a vzápětí měl dvě velké šance Hervert. V koncovce však nezachoval chladnou hlavu. Prosadit jsme se dokázali až v 68. minutě, kdy si na centr Šulce naběhl Kadeřábek. Místo, abychom si zápas již pohlídali, přišla hned vzápětí kontaktní branka po rychlém rozehrání standardní situace, kdy jsme vůbec nezachytili náběh hráčů. I když na první střelu ještě gólman Krutský zareagoval, při následné dorážce již neměl šanci. Poté jsme úplně vypadli z role a snažili jsme se jen udržet výsledek. Hosté hrozili hlavně střelami Bobka ze střední vzdálenosti. Naštěstí se nám povedl jeden balón za obranu, kdy Šulc našel Kubalíka a ten z první trefil balón přesně k tyči. Zbytek zápasu se již pak jen dohrával. Toto jsou pro nás důležité body. Jsem rád, ze náš mladý tým zápas zvládl. Za to chci klukům poděkovat," uvedl trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

„Zápas se nám moc nepovedl. Dělali jsme chyby, které dokázaly Nučice potrestat. Prohrávali jsme 1:3 a měli šance na vyrovnání, bohužel jsme se potýkali se špatnou koncovkou. Situace sice není růžová, ale budeme bojovat do konce," konstatoval trenér Třebovle Josef Kocourek.

Branky: 35. a 85. Kubalík, 68. Kadeřábek – 73. Čáslava. Rozhodčí: Löwe. ŽK: 2:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0.
Nučice: T. Krutský – Vedral, Šulc, Kadeřábek, Miňovský – Nevšímal ml. (46. Jirsa), Chromý (88. P. Krutský ml.), Jelínek, Kočí – Kubalík, M. Hervert.
Třebovle: Pokorný – Andrašík, Němec, Král, Homolka (85. Kutnohorský) – Růžek, Richter, Janoušek (46. Čáslava), Blaščok – Bobek (75. Líbal), Vnuk.

Velký Osek – Plaňany 6:3

„Důležité utkání o záchranu jsme zvládli. Hra byla od počátku vyrovnaná, i když soupeř měl větší držení míče. Šance byly na obou stranách, ale ani jedno mužstvo z nich nedokázalo vytěžit úvodní branku. Soupeř nám ale pomohl svou nedisciplinovaností, když neustále komentoval výroky rozhodčího. Nejprve jsme se po ruce dostali do vedení
z pokutového kopu, vzápětí byl vyloučen hostující brankář za zbytečné řečnění. Do kabin se šlo za našeho vedení 1:0 a Plaňany oslabeny o jednoho hráče. Vstup do druhého poločasu se nám vydařil a zápas jsme prakticky během čtyř minut rozhodli, když jsme vstřelili tři branky. Soupeř ještě dokázal snížit, ale my již utkání kontrolovali a dovedli ho do vítězného konce. Pro nás to jsou důležité body v souboji o záchranu," oddechl si trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

„Zápas začal poklidně a do 30. minuty jsme sledovali sice slabé, ale vyrovnané utkání. Dále to šlo jako po másle. Jednoznačná penalta, gól, vyloučení brankáře za protesty. Ve 47. minutě druhý gól z trestného kopu a bylo po zápase," posteskl si trenér Plaňan Tomáš Kučera.

Branky: 30. z PK, 51. a 62. Bayer, 47. Velechovský, 49. Koubek, 65. Mašek – 54. Nebřenský, 78. Javorský, 85. Vinš. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 2:3. ČK: 31. Hradecký (P). Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Velký Osek: Durdil – Špaček, Sixta (30. S. Karban), Velechovský, Šmiřák – J. Karban, Mašek, L. Černý, Koubek – Bayer (81. Kubík), Adamec (71. M. Černý).
Plaňany: Hradecký – Kruliš, Vinš, Břichnáč, A. Kučera – Nebřenský, Brecík (68. T. Kučera), Švehla, T. Freund, Kozdera – Češner (46. Javorský).

Zásmuky – Ratboř 3:0

„Výsledek vypadá jednoznačně, ale nebyl. Prvních třicet minut jsme byli horší. Ratboř měla čtyři tutovky. Kdyby dala třeba dva góly, těžko bychom se z toho dostávali, podle toho jak jsme hráli. Ale podržel nás brankář Kubelka. Ratboř vyhořela sama na sobě. My to nejhorší přežili a pak dali první branku. Ve druhé půli soupeř již odpadl, hlavně fyzicky a my přidali další dva góly," uvedl trenér Zásmuk Václav Jindra.

„Do utkání jsme vstoupili dobře. Domácí jsme přehrávali a dokázali si vytvořit řadu šancí. Bohužel ani ty nejvyloženější jsme nedokázali proměnit. Buď nás vychytal brankář, nebo jsme minuli. Trestem pro nás byl rychlý protiútok domácích ve 32. minutě, kdy jejich útočník předložil před prázdnou branku a pro střelce již nebyl problém rozvlnit síť. Místo toho, abychom tedy o poločase vedli, jsme museli dohánět jednogólové manko. Bohužel v 55. minutě došlo k individuální chybě v naší obraně a domácí útočník nemohl trefit lépe. Poté jsme hru více otevřeli a domácí hrozili více z rychlých brejků a jeden z nich také proměnili. My si bohužel už žádnou vyloženou šanci nevytvořili, i když pár náznaků jsme měli. Dnes je to škoda. Myslím, že výsledek je pro nás krutý," hodnotil duel trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

Branky: 32. Sobotka, 55. Borovička, 84. Čapek. Rozhodčí: Dvořák. ŽK: 0:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0.
Zásmuky: Kubelka – Roth, Kraus, Fetter, Vokáček – Derka, Sobotka (65. A. Čapek), Benda, Mašín – Borovička (85. Krejčí), Durňák (80. Jonáš).
Ratboř: Jeřábek – Vondráček (88. Sova), Kemza, Vančura, Hovorka – Vohnický, Kopecký, Švarc, Míšek (46. Palermo) – Stráník (79. Konrád), Brtník.

1. Český Brod B⋌ 22 18 2 0  2 107:35 58
2. Jevany ⋌ 22 13 1 1  7  68:37 42
3. Zásmuky ⋌ 22 11 3 3  5  43:39 42
4. Kouřim⋌ 22 12 1 2  7  61:47 40
5. Jestřabí Lhota ⋌ 22 10 2 3  7  40:33 37
6. Pečky⋌ 22  9 1 3  9  74:59 32