Jediné, co se jim moc nepovedlo, byl samotný úvod, protože v 7. minutě Chrobák fauloval ve vápně Jindřicha a z následného pokutového kopu se nemýlil Hrdlička – 0:1.

Hosté si však ani nestihli užít radost z vedení, aby následující minutu poslal Pavlíčka do brejku Müller a ten z nulového úhlu trefil za záda Vymazala – 1:1.

Pak se hra přelévala z jedné strany na druhou až do 26. minuty, kdy utekl Budějský, v šestnáctce ho nedovoleně zastavil Gajdasz a stejně jako Hrdlička se ani Obrtlík ze značky pokutového kopu nemýlil a poslal domácí do vedení 2:1.

Sen v realitu pak proměnil svým druhým gólem jak přes kopírák v 72. minutě Pavlíček, který stanovil definitivní podobu výsledku – 3:1.

„Porazili jsme se sami. Sice jsme tady odehráli vyrovnaný zápas, ale prosadit se v koncovce proti zkušené obraně Velvar nebylo snadné. Až na úvod domácí zvládli zápas bez větších chyb a do ČFL tak postupují zaslouženě, k čemuž jim blahopřeji,“ uvedl trenér Českého Brodu Zdeněk Šmejkal starší.

„Českobrodští nejsou v tabulce tak nahoře náhodou. Jsou výborní na míči i v kombinaci a proto jsem rád, že jsme jejich chyby dokázali potrestat a výsledkem toho je, že už nyní, tři kola před koncem ročníku, můžeme oslavit historický postup do třetí ligy,“ neskrýval radost kouč Slovanu Pavel Janeček.

Branky: 8., 72. Pavlíček, 26. Obrtlík z PK – 7. Hrdlička z PK. Poločas: 2:1.
Velvary: Měsíček – Šalda, Obrtlík, Ludvík, Chrobák (87. Mucha) – Tenkl (83. Stýblo), Budějský (85. Křtěn), Holub, Kalaš – Pavlíček – Müller (78. Nosek).
Český Brod: Vymazal – Slicho, Marek, Hrdlička, Carda – Gajdasz (77. Hanzl), Michálek, Skořepa (64. Moravec), Suk – Fikejz, Jindřich.

(Mojmír Strachota st.)