V případě tříbodového zisku mohli Českobrodští svého soka v tabulce přeskočit a minimálně týden si užívat vedoucí postavení. Slovan ale prokázal, že podzimní část soutěže ho zastihla v herní pohodě a o svém těsném vítězství ve vyrovnaném duelu na těžkém terénu rozhodl trefou Pavlíčka dvě minuty před závěrečným hvizdem.

Ačkoliv šli domácí do zápasu významně oslabení (Křelina, Moravec, Smola, Šmejkal – zranění, Makovský a Ordelt v karetním trestu – pozn.red.), nebyla absence hráčů základu až tak znát a v úvodu utkání si vytvořili hned několik šancí.
V 5. minutě Hrdlička hlavičkoval z malého vápna jen těsně vedle pravé tyče, za dalších pět minut mohl z vyložené šance skórovat Skořepa, ale trefil jen gólmana Měsíčka.

Na druhé straně se mohl o tři minuty později zapsat do střelecké listiny velvarský Vašut, ale i on hlavičkoval jen nad.

Po přestávce byl blízko ke skórování Slicho, i on však nemířil přesně. Pak prověřil pozornost domácího brankáře Drápely dělovkou z dobrých třiceti metrů střídající Müller. Po gólu určitě volala výborná individuální akce Michálka, který obešel po pravé straně tři protihráče, jeho centr ale Fikejz tísněný jedním z obránců hlavou minul jen o milimetry. A tak udeřilo na druhé straně, kdy se z otočky z šestnáctky trefil přesně k levé tyči hostující Pavlíček a rozhodl o tom, že Velvary dál jedou na vítězné vlně.

„Nás mohou mrzet neproměněné šance z úvodu utkání, protože pak už bylo vidět, že oslabené sestavě dochází kyslík. Ale i tak to byl remízový zápas. V jeho závěru jsme pak navíc vyrobili hrubku, kterou soupeř pohotově potrestal,“ posteskl si trenér Českého Brodu Zdeněk Šmejkal starší.

“I když byli domácí oslabeni, ukázali se jako silný soupeř. Výhry si nesmírně vážíme,“ uvedl trenér Velvar Pavel Janeček.

„V úvodu na nás domácí doslova vlétli, ale postupně se hra vyrovnala a jak se říká, každý chvilku tahal pilku. Pro domácí přišla v závěru těžko stravitelná trefa Pavlíčka. Jsem přesvědčený o tom, že se všem divákům toto utkání na hodně, hodně těžkém terénu muselo líbit,” podotkl vedoucí Velvar David Vedral.

“Štastná výhra pro hostující celek. Nás mohou jen mrzet brankové příležitosti, které jsme neproměnili, ale to je fotbal. Nerozhodný výsledek by tomuto utkání slušel víc, nicméně jsme dali soupeři jednou více prostoru a on to dokázal zužitkovat,” zhodnotil zápas šéf domácího SK Luboš Holý.

Branka: 88. Pavlíček. Poločas: 0:0.
Český Brod: Drápela – Carda, Marek, Hrdlička, Slicho – Skořepa (89. Doležal), Michálek, Suk, Medek – Gajdasz – Fikejz. 

(Mojmír Strachota)