Na ten jezdí týmy ze škol v regionu. Domácí tým prošel celým kláním bez jediné prohry a uzavřel tak zlatý hattrick. Tento turnaj totiž vyhrál už potřetí v řadě.

Skoro pět desítek malých fotbalistů přilákal do Českého Brodu turnaj v sálové kopané. Utkalo se pět týmů z celého Kolínska a vítězství nakonec vybojoval tým domácích – tedy Českého Brodu.

„Hlavně se snažíme, aby si kluci přihrávali, aby spolupracovali. Ti mladí se učí od těch starších, kteří to umí a pak to někam spěje," vyjmenovával silné stránky domácích fotbalistů jejich učitel Jaroslav Kulich.

V českobrodské základní a praktické škole má toto klání dlouholetou tradici. Letos se konal už 12. ročník turnaje, který nejen hráčům připomíná událost z let 1989 a 1939. „Dětem chceme připomenout události naší historie i jinou formou, pro ně přitažlivou a zajímavou, což fotbalový turnaj je," vysvětluje ředitelka pořádající školy Marie Šnajdrová.

Během letošního ročníku padlo dohromady 84 branek. Skoro třetinu jich přitom nastřílel vítězný Český Brod. Nejtěsnější souboj domácí Českobroďáci svedli s Kolínem. „Já si myslím, že jako je derby Sparta Slavie, tak i tady to bývá v takovém duchu – tedy Český Brod a Kolín – a myslím, že letos jsme měli lepší družstvo a zaslouženě chlapci vyhráli i nad Kolínem," zdůraznil Jaroslav Kulich.

Hrálo se systémem každý s každým. Na hru fair play dohlíželi rozhodčí z řad studentů nedalekého gymnázia. 

(Denisa Kottová)