„Nemáme útočníky, což už říkám půl roku a dneska se to projevilo. Tento zápas byl podle mě na nula nula. Jenomže my darujeme soupeřům vítězství. Tím nechci snižovat výkon Červených Peček," uvedl trenér Velimi Jaroslav Češpiva, jenž se musel obejít bez několika opor. „Jeník, který se vrátil z Kolína, je marod. Střelec Slavík je marod, tvůrce hry Tonda Srp jde na operaci a Dejmek je po operaci. To jsou klíčoví hráči. Dneska jsme postavili dorostence. Věřil jsem, že mladí zabojují, ale nešlo to," dodal.

„Dneska jsme podali nejlepší výkon na půdě soupeře. Hráči bojovali s nasazením, nechyběly tam jednoduché kombinace. Kluci nevymýšleli žádné složitosti a snažili  se o koncovku," uvedl trenér Červených Peček Jan Půža.

„Ze začátku nám to moc nevycházelo, ale přesto jsme byli malinko lepší. Bylo vidět, že hrály dva mančafty ze spodku tabulky. Na to, že to bylo tak důležité utkání, tak hráči i rozhodčí k tomu přistoupili zodpovědně.  Žádné záludné zákroky tam nebyly, o čemž svědčí dvě žluté karty. Snad nás toto vítězství odpíchne k lepšímu závěru podzimu, abychom se v klidu mohli dát přes zimu dohromady. Vždyť nám stále chybějí pro zranění hráči a dnes dva nastoupili se sebezapřením,"  dodal.

Jak šly minuty

15. Po počátečním oťukávání se jako první ke slovu přihlásili hosté. Hačkovu střelu ale bez problému lapil brankář Svoboda.
20. Rejthárkův rohový kop se snaží hlavou usměrnit Hačka, jeho pokus končí v náručí Svobody.
25. Aleš Procházka se uvolní na pravé straně, najde Žohu, jehož pokus končí těsně vedle.
33. Opět v šanci hosté. Rejthárek zahrává další ze svých rohů, na jeho centr si nejvýš vyskočí Procházka. Míč nakonec skončí na břevně.
34. Domácí se občas dostanou na dostřel, jejich pokusy ale končí vždy mimo. Nejfotbalovější moment byl ten, kdy Vácha zkoušel zaskočit gólmana Malého. Svůj pokus ale poslal vysoko nad.
52. První, a jak se později ukázalo, i jediný gól utkání. Hačka podstupuje souboj s Hrabalem, proti nim vybíhá brankář Svoboda. Útočník Červených Peček se ho snaží obhodit, míč lehce píchne, ten se od nohou velimského brankáře odrazí zpět k Hačkovi, který jenom zasouvá do prázdné brány.
59. V permanenci opět domácí gólman Svoboda, který nadvakrát lapí pokus Zeleného z trestného kopu.
81. Hosté podnikají výpad. Střídající Hervert vybízí ke skórování Procházku, jemu překazí radost Svoboda.
84. O chvíli později mohou Červené Pečky přidat pojistku. Po centru Rejthárka ale hlavičkuje Hačka pouze do tyče.
84. Hned z protiútoku se ke slovu přihlásí i Velim. Domácí kapitán Seifert to zkouší z dálky, brankář Malý je ale připraven a balon vyráží na roh.

VELIM - ČERVENÉ PEČKY 0:1

Branka: 52. Hačka. Rozhodčí: Kabyl. ŽK: Hrabal, Seifert (oba V). Diváci: 80. Poločas: 0:0.
Velim: Svoboda – Kyncl, Hrabal, Seifert, Ulrych – Nedbal (53. Beníšek), Hájek, Teplý, Vácha – Jansta (87. Kosina), Kukal (60. Zajíc).
Červené Pečky: Malý – Vaňkát, Herčík, Zelený, Novotný – Procházka, Rejthárek, Kulhánek, Hačka – Žoha (87. Bílek), Svoboda (73. Hervert).