„Sice s velkým štěstím, ale zasloužené tři body," přiznal trenér Pavel Pospíšil.

„Začali jsme aktivně, měli jsme i první šanci, ale brankář Pátku proti Svobodově střele výborně zasáhl. Jako už však bývá v našich zápasech standard, z prvního protiútoku jsme inkasovali. V tomto zápase jsme ale aktivní hrou a dobrou kombinací soupeře v poli přehrávali a po sérii rohů jsme se dočkali vyrovnání. Bohužel, místo abychom přidali další gól, opět jsme inkasovali. Po několika minutách se Svoboda nebál jít do vápna a do koncovky a svým druhým gólem znovu srovnal," podotkl Pospíšil.

Začátek druhé půle byl pro vývoj zápasu klíčový.

„Soupeř nás zatlačil a my jsme s velkým štěstím a díky zákrokům gólmana Hanzla nedostali další gól. Po deseti minutách jsme opět začali hrát my, ale chyběla finální přihrávka. Pak se ale dobře hrající Hradílek ocitl sám proti brankáři, trefil sice pouze tyč, ale u odraženého míče byl první Herout a poprvé v jarní části soutěže jsme vedli. Od té doby jsme ale začali pouze bránit a dostali jsme se pod velký tlak, který vyústil vyrovnáním v 87. minutě. Pak měli hosté ještě dva trestné kopy z hranice vápna, naštěstí pro nás nebyli přesní. V poslední minutě nastaveného času po odvrácené standardce utekl Hradílek, přeloboval brankáře a rozhodl," dodal.

Branky: 19. a 25. J. Svoboda, 63. Herout, 90. (+4) Hradílek – 8. Kalina, 23. Bulíř, 87. Ryšánek. Poločas: 2:2.
Červené Pečky: Hanzl – P. Podnecký, Bílek, Šourek, Koubský – J. Svoboda, T. Podnecký, Hradílek, Herout – Převrátil (72. Zelenka), Bulíř (90. Pospíšil).