„Obojí se nám splnilo. Porazili jsme Čáslav a Zeleneč prohrála," oddechl si po zápase trenér Pavel Dvořák.

„Věděli jsme, že Čáslav nepřijede posílená o hráče áčka, protože ti hráli ve stejnou dobu o bytí a nebytí ve třetí lize, ale mohli přijet klidně posílený z Pardubic, protože jsou jejich farmou, ale ani tato varianta nenastala," dodal Dvořák.

Díky tomu měli domácí roli trošku usnadněnou. Hosté dorazili s hodně omlazeným kádrem, navíc pouze v jedenácti. Přesto měly Červené Pečky pomalý rozjezd. Po první půli vedly pouze o gól. Po změně stran však přišel střelecký koncert. „ Myslím si, že jsme se na tento důležitý zápas připravili velmi dobře a po zásluze jsme vyhráli," konstatoval Dvořák.

Na vysoké výhře 8:0 má největší podíl trojice Hradílek, Lev a Růžička. Prvně dva jmenovaní vstřelili hattrick, poslední přidal dva góly. A to z pozice obránce. „Všem klukům bych chtěl poděkovat za dnešní výkon, který vedl k tomu, že jsme se zachránili," podotkl Dvořák.

Ale ani výhra by jeho týmu nebyla nic platná, kdyby Zeleneč vyhrála v Mnichově Hradiště. Ale nestalo se.

„Během zápasu jsme měli zprávy, ale hráči o tom nevěděli, akorát o poločase se dozvěděli, že Zeleneč hraje 0:0. Díky tomu zápas odbojovali až do konce a po zásluze se mohli radovat z vítězství a záchrany," uzavřel Pavel Dvořák.

Branky: 39. a 58. Růžička, 48., 50. a 60. Hradílek, 51., 75. a 83. Lev. Rozhodčí: Nepovím. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 1:0.
Červené Pečky: Cihlář – Růžička, Vaňkát, Bílek (72. Touška), Radovnický – Brdičko (76. Rauch), Rejthárek, Kulhánek, Svoboda – Hradílek (68. Matoušek), Lev.