AFK Pečky – Zásmuky 4:1

„Přijel k nám soupeř, kterému patřilo třetí místo tabulky. My jsme po dvou prohraných zápasech venku chtěli bodovat, což se nám povedlo. Úvod byl vyrovnaný, nám se podařilo ve 27. a 37. Růžičkou skórovat. Ve 40. minutě to vzal na sebe Jedlička a bylo to o tři góly. Druhý poločas jsme nehráli dobře, až
z ojedinělého útoku po zahraném rohovém kopu Jedlička hlavou upravil na 4:0. Většinou měl míč na kopačkách soupeř, ale střelecky se prosadil až minutu před koncem. Utkání s přehledem řídil rozhodčí Hlavička," uvedl trenér Peček František Hovorka.

„Vše podstatné se odehrálo v prvním poločase. V podstatě jsme první půlhodinu domácí nepustili do šance, dobře jsme kombinovali a dostávali se do šancí. Nedokázali jsme ale využít ani ty nejvyloženější, jako třeba Borovička, když šel sám na brankaře a Derka, který takřka z malého vápna mířil nad bránu. Pak přišla první šance domácích, ve které se ocitl Růžička a ten zamířil přesně. Načal tak dvanáctiminutovku, ve které přidali domácí ještě další dva góly.
V ten moment bylo po zápase. Ve druhém poločase se hrála vyrovnaná partie, v našem provedení ovšem jen po vápno soupeře. V devadesáté minutě se o čestný úspěch postaral střídající Chábera, když po kličce brankaři vsítil náš jediný gól," uvedl trenér Zásmuk Václav Jindra.

Branky: 27. a 37. Růžička, 40. a 80. Jedlička – 89. Chábera. Rozhodčí: Hlavička. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 3:0.
Pečky: Drahoňovský – Malý, Plaček, Lukáš, Chrastný (70. J, Ontl) – Pikner (42. P. Hovorka), Modrovič, Dolejš, Růžička ml. – Růžička st., Jedlička (86. Kruliš).
Zásmuky: Sedlařík – Kraus, Čapek, Lindner, Roth – Kainar (70. Chábera), Mašín, Benda, Vokáček – Borovička, Derka (55. Jonáš).

Velký Osek – Jestřabí Lhota 0:3

„Během týdne jsme řešili zranění tří hráčů ze zápasu
v Zásmukách, kteří nemohli trénovat. Nakonec se dva dali do pořádku, aby mohli nastoupit od začátku. Utkání bylo podle mého názoru vyrovnané, bohužel pro nás jsme inkasovali dvě branky z rohových kopů, které rozhodly
o naší prohře. Soupeř byl
v našem pokutovém území při jejich řešení důraznější. My jsme naše šance neproměnili. Třetí branka v 70. minutě padla z rychlého protiútoku už v situaci, kdy jsme se pokoušeli vstřelit kontaktní branku a hráli jsme již jenom na tři obránce," podotkl trenér Velkého Oseka Martin Koška.

„První poločas byl vyrovnaný, nebezpečnější akce ale měli domácí. Dost možností na obou stranách bylo po rohových kopech. Zatímco střely Velkého Oseka jsme úspěšně blokovali, nám se podařilo po rohu zprava opakovanou střelou Kesnera jít do vedení. Jeden z rohů, pro změnu zleva, zahrával Kureš přímo do branky a byl z toho druhý gól. Druhý poločas byl spíše v naší režii. Znovu po rohových kopech mohl několikrát skórovat hlavou Soukup, a v dobrých příležitostech se objevoval Kesner, který mohl zkompletovat hattrick," podotkl trenér Jestřabí Lhoty František Machurka.

Branky: 28. a 71. Kesner, 40. Kureš. Rozhodčí: Pospíšil. ŽK: 1:3. Diváci: 40. Poločas: 0:2.
Velký Osek: Kalinec – Šmiřák (69. M. Černý), Sixta, Skala, Špaček – J. Karban, L. Černý, Mašek, Koška, Koubek – Bayer (83. S. Karban).
Jestřabí Lhota: Málek – V. Soukup, Kubánek, Skalický, L. Týma – Hron (64. Hájek), Kesner, Klička, Mikeš – Mojžíš (84. Čáslavský), Kureš (77. Záhora).

Konárovice – Třebovle 2:1

„O osudu utkání se rozhodlo v první půli, kdy nás domácí přehrávali a také si vytvořili dvoubrankový náskok. My také měli nějaké náznaky šancí, ale nic z toho. Po změně stran jsme začali hrát lépe, docela jsme Konárovice mačkali, bohužel jsme ale z našich šancí proměnili pouze jednu, takže to dopadlo, jak to dopadlo. Pro nás je to ztráta. I když jsme klesli na poslední místo, zbraně neskládáme a budeme nadále bojovat o to, abychom se v tabulce posunuli výš," konstatoval trenér Třebovle Josef Kocourek.

Branky: 37. Pokorný, 39. M. Černík – 85. Růžek. Rozhodčí: Suchý. ŽK: 2:2. Diváci: 40. Poločas: 2:0.
Konárovice: Svoboda – Vokoun, R. Černík, Brunclík – Kopecký, J. Pokorný, Kahoun, Sojka – R. Pokorný (84. Patočka), Havlíček, M. Černík.
Třebovle: Pokorný – Růžek, Čáslava, Král , Homolka – Němec, Líbal (88. Kutnohorský), Richter, Janoušek (23. Bílek) – Andrašík, Blaščok.

Krakovany – Kouřim 1:0

„Mužstvo Kouřimi se snažilo hrát od začátku utkání ofenzivně. My jsme se zaměřili na poctivou obranu a vyráželi do rychlých protiútoků. Toto se nám dařilo zejména první poločas, kdy se soupeř nedostal ani do jedné šance a my naopak jsme měli několik šancí skórovat. Za zmínku stojí nastřelené břevno Sixtou a obrovská šance Maliny, který netrefil z pěti metrů prázdnou bránu. Na konci první půle se nám podařilo skórovat Sixtou. Druhý poločas měl soupeř herní převahu, ale vstřelit branku se mu nepodařilo. Po bojovném a zodpovědném výkonu jsme získali cenné body. Poměrně spravedlivě odřídil utkání rozhodčí Houška," konstatoval trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

„Zápas nám celkově vůbec nevyšel, nebyli jsme pro domácí příliš nebezpeční. Chtěli jsme hrát kombinačně po zemi, ale na kluzkém trávníku se nám to nedařilo. Aniž by domácí nějak napadali, s přehledem jsme jim odevzdávali balóny a posílali je do brejků. Několik z nich neproměnili, chvilku před poločasem už jeden ano. Ze hry jsme měli určitě mnohem více, ale domácí postavili před vápnem neprůchodnou hráz. Nedokázali jsme po celý zápas prakticky nic vymyslet, a tak je vítězství domácích bohužel naprosto zasloužené. V útočné fázi jsme byli neškodní. Navíc velmi mrzí nezaviněné zranění Paclíka, který bude s kotníkem několik týdnů mimo hru," posteskl si trenér Kouřimi Martin Snížek.

Branka: 43. Sixta. Rozhodčí: Houška. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 1:0.
Krakovany: Špinka – Kozel, Jelínek, Šindelář, Věříš – Skokan, Olexa, L. Tlučhoř, Antoš – Malina (25. Pospíšil), Sixta (80. Novotný).
Kouřim: L. Havránek – Paclík (70. Svoboda), Holub, M. Havránek, Novák – Keltner (70. Bug), Královský, Macháček, Charvát – Dufek (65. Snížek), Pazderec.

Libodřice – Český Brod B 2:3

„V utkání s nejlepším týmem tabulky jsme se chtěli pokusit bodovat. V prvním poločase měl soupeř hru pod kontrolou a vypracoval si dvoubrankové vedení. Nám se podařilo snížit ve 45. minutě dobře hrajícím Košíkem. Druhý poločas jsme začali aktivně a v 67. minutě jsme vyrovnali, když se trefil Sova. Dál jsme hráli aktivně a chtěli strhnout vedení na svou stranu. Bohužel pro nás soupeř udeřil potřetí asi deset minut před koncem zápasu. Nám se již vstřelit branku a alespoň zremizovat zápas nepodařilo. Bylo to kvalitní utkání, ve kterém jsme Českému Brodu, hlavně druhý poločas, byli více než vyrovnaným soupeřem. Opět musím pochválit hráče za bojovnost, která nás zdobí především v domácích utkáních. Také bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří nás podporují v hojném počtu, nejen v domácích zápasech," uvedl trenér Libodřic Lukáš Lanc.

„Do zápasu jsme vstoupili dobře. Drželi jsme balon a vytvářeli i šance. První gól jsme vstřelili po hezky provedeném brejku Makovský – Moravec, kdy druhý jmenovaný prostřelil gólmana. Zanedlouho nám hezky vyšel roh a Kozlíček dal druhou branku. Poté jsme mohli přidat ještě další branky, ale nestalo se tak. Naopak, jak je naším zvykem, ve 45. minutě jsme si dali skoro vlastní branku, kdy gólman netrefil odkop a domácí hráč dával do prázdné. Druhou půli snad ani nebudu hodnotit, protože to byla jedna velká bída. Nastoupili jsme a hned asi po 10 minutách opět gól zadarmo z rohu, kdy na zadní tyči hlavičkoval hráč zcela sám a srovnal. Poté domácím trošku došla fyzička a my se dostávali do šancí, které jsme ovšem nedotáhli. Až v 80. minutě krásně zatáhl míč Kozlíček a suverénně uklidil míč do brány a rozhodl utkání. Jediné, co bylo pozitivní na druhém poločase, že jsme urvali tři body. Ovšem mrzí mě, že někteří hráči tam doslova žerou trávu a pár se jen veze," uvedl trenér Českého Brodu B Zdeněk Šmejkal mladší.

Branky: 45. Košík, 67. Sova – 20. Moravec, 27. a 78. Kozlíček. Rozhodčí: Baroch. ŽK: 4:2. Diváci: 70. Poločas: 1:2.
Libodřice: Kolář – Mlázovský (80. L. Němec), Pánek (70. Lanc), F. Šafránek, Medlen – Hovorka (85. T. Němec), P. Heverle, Oliva, Pohanka – Košík, Sova.
Český Brod B: T. Vymazal – Bouma, Mrázek, Skořepa, Kozlíček – Musílek (22. M. Šmejkal), Moško, Makovský (65. Morávek) – Mašanský, Moravec, Hanzl.

Nučice – Jevany 2:4

„Zápas rozhodla produktivita obou mužstev. Hosté ze šesti střel dokázali čtyřikrát skórovat. Hra byla celkem vyrovnaná, i když opticky měli návrh hosté, protože dokázali sbírat odražené balóny po dlouhých nákopech. To nám se vůbec nedařilo. První gól padl po rohu, kde jsme nechali zcela volného Bečvaříka, který vracel přetažení balón před bránu tak šikovně, ze zapadl do brány. Poté jsme měli svou obrovskou šanci i my, ale Šulc po přihrávce od Jelínka z deseti metrů jen těsně minul bránu. Trest přišel ihned z odkopu od brány, kdy jsme nedokázali razantně odvrátit míč, ten hostující hráč nahrál za naši obranu a Popelka se v samostatném úniku nemýlil. Třetí gól přišel z přímého kopu těsně před poločasem, kdy hostující hráč překvapil všechny včetně gólmana dalekonosnou střelou. O půli jsme kluky burcovali, že není nic ztraceného a že jeden gól v jevanské sítí nás může vrátit do zápasu. Šance jsme měli hned v úvodu. Kubalikovu střelu zablokovala hostující obrana a Kadeřábek před zcela odkrytou bránou špatně trefil míč. A opět přišel trest. To jsme nechali Koulu zcela volného po vhazování, ten si navedl balón na hranici šestnáctky, vystřelil a z následné dorážky se nemýlil zcela osamocený Popelka. Od této chvíle jako by to z nás spadlo a začali jsme hrát po zemi a ovládli zcela střed hřiště. Opět jsme ale nepromenovali i ty největší šance. Hervert ani Kubalík v samostatných únicích neskórovali. Skórovat se povedlo ze standardní situace, kde si na přední tyč naběhl Kubalík a konečně skóroval. Za chvíli jsme měli další šanci, ale Chromého střelu vytáhl gólman se štěstím na roh. Z toho jsme dokázali skórovat po skrumáži opět Kubalíkem. Začali jsme hrát vzadu ještě na větší riziko a hosté měli více prostoru na brejky. Ani jeden ze dvou nedokázali proměnit, a když jsme ani my své další šance nevyužili, skóre už se nezměnilo. Klukům chci poděkovat, že ani za velmi nepříznivého stavu to nezabalili a bojovali až do konce a snažili se o vyrovnání," uvedl trenér Nučic Pavel Krutský mladší.

„Na dlouho očekávané derby s Nučicemi jsme se velmi těšili. Nučice mají mladý tým a prezentují se rychlou a důraznou hrou. Domácí vlétli do zápasu s velkou chutí vstřelit co nejdříve nějakou branku, ale střely létaly pouze kolem našich tyčí. V 25. minutě jsme otevřeli skóre zápasu krásným lobem Bečvaříka.
V 37. minutě zvýšil Popelka na dvoubrankový rozdíl. Od té doby jsme začali na hřišti kralovat. Poločasový účet zápasu uzavřel S. Krejčík z trestného kopu. Druhý poločas jsme začali opět převahou, ale domácí tým hru postupně vyrovnal. Po hodině hry zvýšil Popelka na 4:0. Od 65. minuty po nuceném střídání Končického nás začali domácí přehrávat. Mezi 76. a 84. minutou snížili na 2:4. Více jsme jim již ale nedovolili. Nutno říci, že na okresní přebor se hrál velmi rychlý a důrazný fotbal z obou stran. Hráčům děkuji za velmi dobrý výkon v zápase," řekl trenér Jevan Jan Lahoda.

Branky: 63. a 75. Kubalík – 25. Bečvařík, 37. a 60. Popelka, 44. S. Krejčík. Rozhodčí: Pikner. ŽK: 0:2. Diváci: 85. Poločas: 0:3.
Nučice: T. Krutský – Hurtík, Miňovský, Kadeřábek, Vedral – Šulc, Jelínek, M. Hervert (68. Jirsa), Chromý – Kubalík, Novák.
Jevany: Tolstikov – Matas, Jásek, Bečvařík, Chaloupka – Končický (65. Šístek), S. Krejčík, Krákora, Novák – Popelka, Koula (82. Pacourek).

Plaňany – Ratboř 3:2

„Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vytvořili si tři gólové šance, ale paradoxně soupeř skóroval jako první po trestném kopu a přesné hlavičce. Naše odpověď přišla okamžitě, kdy se trefil T. Freund. Dále se hrálo více na polovině Ratboře, ale po prohraném souboji uprostřed hřiště jsme po perfektně sehraném brejku inkasovali podruhé. Druhý poločas byl festivalem zahozených šancí. Snad osm jasných gólovek, proměnili jsme pouze dvě. Ratboř ve druhém poločase již prakticky nepřešla na útočnou polovinu," konstatoval trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Kvůli zdravotním indispozicím a dalším důvodům jsme měli problém se skládáním sestavy. Věděli jsme, že
v Plaňanech nás nečeká jednoduchý zápas po všech stránkách. Domácí začali aktivně a přehrávali nás. Své šance neproměnili. My také ne, když Stráník ani Vohnický nakonec nedokázali zakončit svůj samostatný únik. Ve 21. minutě zahrával standardní situaci kousek za půlkou Švarc a Brtník se prosadil hlavičkou. Bohužel jsme neudrželi koncentraci a domácí hned po rozehrání srovnali, když se prosadili po třetí dorážce. Ještě do půle strhl vedení na naši stranu Brtník, kterému pěkně posadil míč na hlavu Palermo. Druhý poločas se odehrával v režii Plaňan. Domácí nás přehrávali a vytvářeli si šance, které jsme díky zákrokům Jeřábka a také štěstí přežívali do 66. minuty. Zrovna jsme vyráželi do útoku, když rozhodčí přerušil hru a nařídil standardní situaci proti nám kvůli tomu, že jeden z našich hráčů ještě řešil předchozí ofsajdovou situaci s domácím pomezním. Je to škoda, protože jsme na to byli připraveni a říkali jsme si, že s rozhodčími nebudeme diskutovat. Z této zbytečné standardky jsme pochopitelně inkasovali, když se hlavou prosadil domácí Proskočil.
V 83. minutě jsme navíc inkasovali potřetí, kdy domácí Proskočil v samostatném úniku Jeřábka nedokázal překonat, bohužel jeden z jeho spoluhráčů dorážel do prázdné branky. Domácí vyhráli zaslouženě. My především ve druhé půli neměli žádnou mezihru a nevytvořili si žádnou šanci. Domácí měli velkou kvalitu směrem dopředu. Je škoda, že jsme je trošičku víc neprověřili i směrem dozadu, protože jejich obrana a brankář moc jistým dojmem nepůsobili," popsal průběh zápasu trenér Ratboře Vladimír Pěkný.

Branky: 22. Freund, 66. Proskočil, 83. Brecík – 21. a 40. Brtník. Rozhodčí: Kosina. ŽK: 2:3. Diváci: 60. Poločas: 1:2.
Plaňany: Hradecký – Nebřenský, Vinš, Břichnáč (62. Češner), A. Kučera – Minarčík, Brecík, Kozdera, Švehla, T. Freund (70. Bug) – Proskočil.
Ratboř: Jeřábek – Lapšanský, Kemza, Skopec, Hovorka – M. Adámek, Švarc, Vohnický, Stráník (86. Sova) – Brtník, Palermo.

1. Český Brod B⋌ 16 14 1 0  1 77:23 44
2. Kouřim⋌ 16  9 1 2  4 49:32 31
3. Jevany ⋌ 16  9 1 0  6 47:32 29
4. Zásmuky ⋌ 16  7 2 3  4 32:33 28
5. Jestřabí Lhota ⋌ 16  7 2 2  5 35:28 27
6. AFK Pečky⋌ 16  7 1 3  5 58:42 26