Rozdíl deseti míst v tabulce nebyl na hřišti znát. Domácím jistě prospěl brzký úvodní gól. Parádní technickou střelou zpoza šestnáctky do šibenice se o něj postaral Maleňák.

Domácí byli při chuti, ale z nadějného průniku Doubka už nebylo nic. Hosté toho v prvním poločase směrem dopředu příliš nepředvedli. Jediný pokus mířící na bránu měl na svědomí obránce Týma. Z uctivé vzdálenosti ale Černého zaskočit nemohl.

S blížícím se poločasem domácí opět převzali iniciativu a vynutili si několik standardních situací. Žák při jedné vyprášil rukavice Procházky. Na místě byl hostující brankář i při štiplavé ráně Maleňáka.

Domácí se tak dočkali druhého gólu až ve 41. minutě. Doubek se snažil odpoutat od svého strážce Zelenky,tenfauloval a penaltu bezpečně proměnil Moravec.

Druhý poločas začal spoluprácí domácí dvojice Zeman – Žák, který ale zakončoval doprostřed brány. Na podobně pohlednou akci se pak na obou stranách čekalo dlouhé minuty. Hosté se sice snažili s výsledkem něco udělat, ale do zakončení se nedostávali. Pomohlo jim střídání. Slezák, který byl na hřišti sotva dvě minuty, se probil středem obrany a vrátil hosty do hry.

Vyvrcholením polepského náporu pak byla nastřelená tyč po přízemní střele Müllera. Hektický závěr domácí odmítli pět minut před koncem. Žák se znovu postavil k přímému kopu a z dobrých třiceti metrů zostudil hostujícího gólmana. Tomu prošel míč mezi nohama až za brankovou čáru – 3:1. Domácí vzápětí přečkali nebezpečnou hlavičku Křeliny a cenné tři body si už pohlídali.

„Proti kvalitnímu soupeři jsme odehráli výbornou partii. Od začátku do konce jsme byli lepším mužstvem. Vytvořili jsme si více brankových příležitostí a dali tři krásné góly. I když ten třetí byl trochu kuriózní, tak nám pomohl otupit závěrečný nápor, který mohl přijít,“ uvedl po utkání spokojený domácí trenér Jiří Kafka.

„První poločas jsme zaslouženě prohráli. Domácí byli lepší, pohyblivější. Utkání by spíše slušela remíza, protože druhý poločas jsme domácí jasně přehráli. Bohužel za stavu 2:1, když jsme šli vyloženě do tlaku, udělal gólman takovou hrubku. Nastřelili jsme tyč a z protiútoku dostaneme gól na tři jedna. Je to škoda,“ litoval hostující trenér Miloš Malina.

Neratovice – Polepy 3:1 (2:0)

Branky: 4. Maleňák, 42. Moravec z PK, 85. Žák – 68. Slezák. Rozhodčí: Nehasil. ŽK: 3:3.Diváci: 80. Neratovice: Černý – Müller, Moravec, Koudelka, Zeman – Doubek (85. Kadlec), Drahorád, Žežulka, Žák (88. Zavadil) – Maleňák (90. Máca), Nezbeda. Polepy: Procházka – Týma (72. Král) – Biško, Suchánek, Zelenka (66. Slezák) – Kesner (78. Křelina), L. Kmoch, Müller, Dušek – Plot, Javorek.