Brozany – Český Brod 2:0

„Kdyby ve druhé minutě Kadlec proměnil nájezd, mohlo to dopadnou všechno jinak. Bohužel nedal," uvedl vedoucí mužstva Jan Křen. „První poločas patřil domácím. My jsme hráli špatně, jenom nakopávali dlouhé míče, kde to odhlavičkovali domácí stopeři. Hned se to valilo zpátky na nás. Byli jsme pod tlakem. Na rohy vyhráli domácí snad 12:1, ale jinak byli neplodní.   Po změně stran to bylo podobné. My navíc během pěti minut dostali ze dvou standardek dva góly. Pak jsme sice začali hrát, možná i proto, že Brozany trochu polevily, ale nic jsme neměli," podotkl Křen.

„Byl to nejhorší výkon pod mým vedením," konstatoval trenér Josef Jarolím. Jeho tým tak pořád čeká na první bod ze hřiště soupeřů. Nedočkal se ani na pátý pokus.

„My jsme několikrát zahrozili ze standardních situací, ale chyběl důraz nebo přesnost v zakončení. Vzruch přinesla až první dvacetiminutovka druhé půle, ve které jsme se dvakrát prosadili. Nejdříve v 63. minutě se po centru z levé strany dostal odražený míč k Sdirimu, který sám před hostujícím brankářem nezaváhal a z malého vápna ho propasíroval za brankovou čáru. Naše aktivita vzrostla a byli jsme čím dál tím více nebezpeční. V 68. minutě zahrával z levé strany rohový kop Vacek. Na jeho milimetrový centr si naskočil Kopecký a hlavou usměrnil míč k tyči Gabriela," popsal dvě trefy sekretář domácího SK Petr Klimeš.

„Před námi byla ještě téměř půlhodina a my pokračovali v naší kombinační hře. Soupeřovu rozehrávku jsme se snažili eliminovat ihned v zárodku, což se nám dařilo a postupně se naše mírná převaha zvyšovala. Škoda, že jsme ji nedokázali přeměnit v další branku. Hosté občas vystrkovali růžky a mohli i skórovat, ale Vacho zlikvidoval všechny střely, které šly mezi tyče. Hráči Českého Brodu na závěr vrhli všechny síly do ofenzivy. Pro nás se tím pádem vytvářely brankové příležitosti, ale ani v jednom případě jsme nedokázali akce dotáhnout do konce," dodal Klimeš.

Branky: 63. Sdirim, 68. Kopecký. Rozhodčí: Simbartl. ŽK: 3:1. Diváci: 125. Poločas: 0:0.
Český Brod: Gabriel – Kryštof, Mlejnek, Marek, Hruška – P. Kopecký (46. Ptáček), M. Kopecký (68. Šťastný), Krejcar, Štefančík (46. Červenka) – Kadlec, Moravec.