Pro úraz míchy bohužel v současnosti neexistuje účinná léčba. Stav Jakoubka by mohla zlepšit intenzivní rehabilitace. „Po propuštění z nemocnice sháníme prostředky na cvičení v soukromé dětské neuroklinice, kdy by Jakoubek mohl dostat tu nejlepší péči,“ popsal Petra Janda svůj úkol na webových stránkách čáslavského fotbalového klubu s tím, že rehabilitace je dlouhodobá. „V horizontu měsíců a let. Je tudíž velmi nákladná,“ řekl.

„Jakoubek je ale bojovník a nyní již sám dýchá. Dokonce hýbe částečně i levou ručičkou a jeho nožičky reagují na šimrání,“ podělil se o pokroky syna Petr Janda. „Věříme, že i s vaší podporou se Jakoubek popere s nepřízní osudu, postaví se znovu na vlastní nohy a vybojuje si šanci na šťastný život bez omezení,“ věří Petr Janda.

Zdroj: Youtube

Mezi těmi, kteří mají chuť pomoci, jsou právě zástupci čáslavského klubu. FK Čáslav po domluvě s rodinou Jandových založil transparentní účet klubu, který bude otevřen až do 30. června 2022. „Vše vyvrcholí v závěru června 2022, kdy v rámci oslav 120 let čáslavského fotbalu sehrajeme, za účasti Petra Jandy, utkání s týmem osobností Real Top Praha. Vybranou finanční částku poté klub věnuje na pomoc Jakoubkovi,“ prozradil za klub Jakub Svoboda, člen výkonného výboru FK Čáslav.

K podpoře si přidali i samotní hráči. Za každý vstřelený gól divizního A týmu poputuje na konto tisíc korun, za gól juniorky polovina.

Fotbalisté Čáslavi po čtyřech zápasech konečně vyhráli
Mizerná série skončila, Čáslav se dočkala výhry. Tu trefil kapitán Vančura

Petr Janda má za sebou úspěšnou fotbalovou kariéru. Ta odstartovala v Čáslavi, po angažmá v Liberci přestoupil do dorostu Slavie a tam také poprvé okusil atmosféru ligového zápasu dospělých. V létě 2007 byl členem reprezentace U-20, se kterou vybojoval v Kanadě stříbro z mistrovství světa. Se Slávií potom v letech 2008 a 2009 slavil titul, zahrál si Ligu mistrů a v roce 2012 přestoupil do tureckého Antalyasporu. V současné době působí jako trenér u mládeže FC Písek.

Pokud byste chtěli Jakoubkovi jakkoliv pomoci, můžete mu přispět na transparentní účet FK Čáslav, číslo účtu: 5936586339/0800.