Do turnaje v malé kopané se přihlásilo dvaadvacet mužstev, které byly rozlosovány do dvou skupin po šesti a dvou po pěti účastnících. Tam se utkaly systémem každý s každým a následně hrály pavoukovým způsobem o celkového vítěze. Celý turnaj se odehrál na třech zmenšených hřištích. Zápasy ve skupinách se hrály na jednou třináct minut. Utkání ve vyřazovací části se hrála na jednou patnáct minut.

Celým turnajem prošel bez ztráty bodu tým, který si říkal Čápové. Ve všech utkáních na turnaji dohromady inkasovali pouze jednu jedinou branku. „Turnaj měl fotbalově dobrou kvalitu. Nás trénoval náš dlouholetý kouč Pepa Chuchvalec na dálku z dovolené, za což mu děkujeme. Velkou zásluhu na našem vítězství měl dále brankář Lukáš Podrázský, který inkasoval jen jednu branku za celý turnaj. Jsme také rádi, že za nás celý turnaj odehrál Martin Müller, u kterého visel před startem otazník," řekl k triumfu Čápů jejich kapitán Ondřej Puk.

„Přes noviny tímto vyzýváme španělskou reprezentaci na přátelské utkání," dodal Puk s úsměvem.

„Hledáme soupeře, který nás porazí," vykřikl z radujícího se davu jeho spoluhráč Miloš Čáp.

Poraženým finalistou byl historicky nejlepší tým turnaje Voslové. „Po třech až čtyřech letech jsme v létě došli opět do finále. Troufám si tvrdit, že jsme v něm byli lepší, ale na vítězství to nestačilo, protože jsme po penaltách prohráli," uvedl lídr týmu Patrik Bartheldy.

„Jsem rád, že jsme se sešli v tak silné sestavě. Chtěl bych tímto mým spoluhráčům a lidem, kteří turnaj připravují, poděkovat," dodal Bartheldy.

Pořadatelům akce poděkoval i kapitán třetího týmu Karamba David Lambert. „Děkujeme pořadatelům za výborně připravenou sportovní akci. Po sportovní stránce jsme měli trochu smůlu, ale třetí místo bereme jako úspěch," prohlásil.

Největším překvapením turnaje bylo domácí pořádající družstvo FCS Poděbrady, které v osmifinále vyřadilo na penalty silné Kluky z Kluku a ve čtvrtfinále mělo na lopatě i dalšího favorita, ale ve střelbě pokutových kopů byli tentokrát lepší Pán Kluci z Kolína.

„Úvodem strašně děkujeme panu Jaroslavu Hanouskovi a spol. za perfektně připravené hřiště po těch deštích. My jsme na turnaji nebyli fotbalovější, ale uhráli jsme to bojovností a odhodláním odčinit minulý ročník," navázal na loňský rok, kdy domácí nepostoupili ani ze skupiny, Roman Jelínek.

Ten také vyhrál cenu pro nejlepšího brankáře.

Pořadí ve skupinách

Skupina A

1. Čápové
2. Karas Team
3. Hartig Team
4. FCS Poděbrady
5. Blues

Skupina B

1. Okna cz
2. Páni Kluci z Kolína
3. Vrbovka
4. Sport Bar Mex
5. FC Kotěhůlky

Skupina C

1. Voslové
2. HC Poděbrady
3. Bohemia
4. J-Elita
5. Šaolin
6. Lajdáci

Skupina D

1. Kluci z Kluku
2. Karamba Team
3. FCS Nový Bor
4. Chcípáci
5. Lidský Dna

Konečné pořadí

1. Čápové
2. Voslové
3. Karamba Team
4. Páni Kluci z Kolína
5. – 8. Vrbovka, FCS Poděbrady, Karas Team, J-Elita

Nejlepší hráč: Lukáš Podrázský (Čápové)
Nejlepší brankář: Roman Jelínek (FCS Poděbrady)
Vítěz základní části: Čápové
Cena fair-play: FK Odřepsy
Rozhodčí: Souček, Křivka, L. Němec

NĚCO Z HISTORIE

První Kevin cup se konal na jezeře v Poděbradech v roce 2001. Za pěkného počasí se sešlo deset mužstev a hrálo se na jednom hřišti na malé branky. Úplně prvními vítězi se stalo pořádající mužstvo FCS Poděbrady, z kterého do současnosti nastupují jen Luboš a Roman Jelínkovi. „První turnaj také bohužel přinesl nejhorší chvíle a to tragickou smrt našeho kamaráda a spolupořadatele Lukáše M. Čest jeho památce," nezapomněl po letech Jelínek.

Po kladném ohlasu na turnaj se pořadatelé rozhodli uspořádat klání znovu ještě tentýž rok v prosinci a od druhého turnaje až do dnešních dní se stala útočištěm pro zimní souboje hala Bios Poděbrady, kde se stalo vítězem mužstvo Xanadu Poděbrady. „Od léta 2002 a 3. Kevin cupu jsme letní turnaj začali pořádat v novém areálu FK Vrbová Lhota. Vítězem se stalo mužstvo Poděbradských hokejistů pod názvem HC Poděbradka. 4. Kevin cup v prosinci 2002 vyhrál oblíbený tým Mazáků, který se specializuje spíše na zimní turnaje. Je pravidelným účastníkem sudých klání a samozřejmě i slavnostního večerního zakončení. To už jsme v roce 2003 ve Vrbové Lhotě, kde se poprvé představilo mužstvo našich kamarádů z Nového Boru, kteří v té době byli staří mezi 14 16 lety a musel jsem se za ně zaručit rodičům, že nebudou zlobit," usmívá se při vzpomínce „Kevin". Vítězem se stalo mužstvo sousedů Vrbové Lhoty a to FK Sokoleč. 6.Kevin cup v prosinci 2003 vyhrálo mužstvo zatím nejúspěšnější, kterým je tým Voslové. 7. Kevin cup se opět na výsluní dostalo mužstvo pořádající, které zvítězilo v konkurenci dvaceti mužstev. 8. Kevin cupu 11. prosince 2004 se poprvé představili borci z národního cirkusu Jo-Joo pod vedením Jindřicha Joo ml., který se dodnes účastní jako aktivní hráč. Nejúspěšnějším mužstvem se stal Bílý Balet, který dokázal 8. Kevin cup vyhrát. 9. Kevin cup 2005 byl poznamenán velmi špatným počasím. „A v některých okamžicích nám doslova odplavaly lajny. Jako první se podařilo obhájit zimní vítězství Bílému Baletu," uvedl Jelínek. 10. Kevin cup byl doslova vánoční a zvítězilo mužstvo Voslové. 11. Kevin cup začal éru turnaje ve vždy perfektně připraveném areálu v Odřepsích za velké podpory a spolupráce místních nadšenců v čele s Jardou Hanouskem. „Tomu bych chtěl za toto poděkovat," řekl pořadatel. 11. Kevin cup vyhrál tým Voslů, který obhájil vítězství ze zimy. 12. Kevin cup 2006 zvítězil tým Mazáků. 13. Kevin cup přilákal rekordní účast třiadvacet mužstev a v areálu FK Odřepsy vyhráli již zkušení harcovníci Kevin cupu, tým Voslů, v čele s Patrikem Bartheldym.

„A toto je výčet 13. Kevin cupů ve velmi zkrácené podobě a o zbytku zas někdy příště… A tímto bych chtěl poděkovat všem, kdo se na Kevin cupu doposud podílejí či někdy podíleli," dodal Jelínek.

(Tomáš Kubánek)