A ti, kdo na zápas dorazili, se měli na co dívat. Zápas měl náboj, atmosféra byla parádní, navíc přálo počasí, terén byl na březen fantastický. A výsledek? Z těsného vítězství 2:1 se radovali hosté z Poděbrad.

Před zápasem: nervozita byla patrná

Česká televize si dala opravdu záležet. Hráči obou týmů, včetně trenérů, asistentů, vedoucích mužstev, si museli připadat jako opravdoví profesionálové. Ve studiu u hrací plochy zápas komentovali Vlastimil Vlášek a Luděk Zelenka, přímo na ploše zpovídal hráče, trenéry, funkcionáře i fanoušky David Kalous.

Vše začalo předtáčením na tréninku obou celků. Velim i Poděbrady prostě žily fotbalem.

„Pro nás je to velká sláva. Můžeme všem ukázat, že taky umíme hrát fotbal,“ vyprávěl v týdnu před utkáním velimský útočník Jan Kukal. „Hodně se to tady řeší,“ culil se forvard.

Těšil se i protivník. „Hodně se o tom bavíme, ale že bychom se nějak speciálně připravovali, to zase ne,“ řekl na tréninku hráč Bohemie Tomáš Kubánek.

Na zápas si bylo možné také vsadit. Mírným favoritem byla Velim při kurzu 2,2. „Bookmakeři se hodně nadřeli. Očekáváme hodně vyrovnaný zápas. Velim měla dobrý start do jarní části soutěže. Poděbrady jsou čtvrté a získaly Martina Grospiče, který je kanonýr. Čekáme remízový zápas,“ uvedl sázkový expert Roman Kovařík.

První poločas: gól z penalty

Nástup jako na Lize mistrů. Velká sláva. Hodně lidí, super podívaná. Oba týmy na hrací ploše, těší se na úvodní hvizd. A ten přichází. Úvodní oťukávání. Jestli byli hráči nervózní, tíha okamžiku měla opadnout jako první z týmu Velimi. Ve 35. minutě fauloval poděbradský Lukáš Hruška Kopáčka. Penalta. A s tou si poradil Hrabal – 1:0. Vítězné gesto bylo jasné, oslava narození potomka. „Zdravím celou rodinu,“ hlesl v poločasovém rozhovoru šťastný střelec úvodní branky zápasu.

A velimská lavička explodovala radostí.

Druhý poločas: obrat Poděbrad

Vstup do druhé půle vyšel Bohemii. Po necelých třech minutách hry stoper Tománek vyvezl míč (ve studiu jej za to pochválil i Luděk Zelenka), přihrál jej Davidu Rulcovi a ten napřáhl. Netradičně levou. Ale míč zaplaval a rána skončila přesně pod břevnem. Srovnáno. Také David Rulc mohl poslat gól svým potomkům, krátce před zápasem se mu narodil druhý syn.

Osm minut před koncem propukla radost na straně hostujících Poděbrad. Martin Grospič napřáhl z velkého úhlu a překonal velimskou jedničku mezi tyčemi Luboše Svobodu podruhé. Parádní trefa, míč skončil po neuvěřitelné ráně opět pod břevnem – 1:2.

Závěr si Bohemia pohlídala a odvezla si tři body.

Radost Poděbrad, děkovačka před fanoušky, ovace všech příznivců. Utkání se povedlo po všech stránkách.

Po zápase: mužem utkání David Rulc

Střelec vyrovnávací branky Bohemie David Rulc byl vyhlášen mužem zápasu. „Když je doma pohoda, tak se daří i na hřišti,“ smál se Rulcv pozápasovém rozhovoru. A popsal svoji trefu. „Spíš jsem koukal na balon, mázl jsem to tam a spadlo to tam,“ přidal poděbradský středopolař.