„Před utkáním postihla čtyři naše hráče viróza, takže nastoupili se sebezapřením. Navíc Skwarczeka jsme museli již po devatenácti minutách střídat, protože nemohl. Sice to už avizoval před zápasem, ale řekli jsme si, že to zkusíme. Poté jsme během hry přišli o další dva zraněné hráče, takže to bylo těžké. Ani se nedal změnit systém hry. Díky těmto potížím bod beru," uvedl trenér Kolína Ladislav Bobek.

Kolín se sice téměř za celý zápas nedostal do vážnější šance, přesto může slavit. V boji o záchranu získal sedmý bod. „Když vezmu to, v jakém zdravotním stavu někteří kluci nastupovali a šli do toho, tak jsme si ho za bojovnost a právě ten perfektní přístup hráčů zasloužili. Soupeř byl bojovný, ale čekal jsem, že bude fotbalovější," dodal Bobek.

„S výsledkem nemůžeme být spokojeni. V zápase, a hlavně pak v první půli, jsme měli velkou převahu, hodně střel, ale máme z utkání jenom jeden bod, přestože jsme měli mít tři," povzdychl si kouč Karviné Jozef Weber.

„Trošku vyčítám klukům lehkovážnost při zakončení v první půli. Po změně stran to už bylo urputnější, možná tam byla i malinko větší snaha než v první půli, ale chyběla nám kvalita. Pro nás je to každopádně ztráta dvou bodů," dodal.

Zatímco hráči Kolína mohli slavit, jejich dva spoluhráči Vejmola a Mehanovič mířili do nemocnice na vyšetření. „Po zápase odjeli do nemocnice. V pondělí máme pozápasový trénink, takže ztráty budeme počítat až tam," podotkl Ladislav Bobek.

Jak šly minuty

8. Šourek váhal tak dlouho s balonem, až mu ho sebral Daníček a předložil ho úplně volnému Urgelovi. Ten měl před sebou prázdnou bránu, jeho pokus však skončil nad.
16. Tentokrát si oba šutéři Karviné role vyměnili. Přihrával Urgela a Daníček střílel. Bránu z dobré pozice však netrefil.
23. Po závaru před kolínskou brankou se míč dostal k Zelenému, jeho ránu vytěsnil gólman Vejmola na roh.
35. Tarczal si všiml, že je Vejmola víc z branky, tak ho zkusil zaskočit lobem ze čtyřiceti metrů. Domácí gólman sice s námahou jeho pokus vytěsnil, zároveň se ale při tom zranil, když narazil do tyče. První poločase ale dochytal.
45. Těsně před přestávkou to zkoušel z trestného kopu Budinský, na Vejmolu si nepřišel. Ten předvedl další skvělý zákrok. To však bylo jeho poslední vystoupení. Kvůli bolestem v zádech musel být o přestávce střídán.
49. Do druhé půle se postavil do domácí brány Řehák a hned musel předvést své umění. Další trestný kop Budinského nadvakrát lapil.
53. Hosté zahrávali další trestný kop. Po něm hlavičkoval Cverna do břevna.
72. Opět zvonila branková konstrukce. A opět ta kolínská. Biško chtěl odhlavičkovat míč do bezpečí, trefil však tyč. Míč se poté dostal do zámezí.
75. Další souboj dvojice Budinský – Řehák. A opět byl úspěšnější kolínský brankář.
90. Výčet šancí hráčů Karviné končí v poslední minutě. To se k míči dostal Budinský, síť sice trefil, ale jenom tu boční.

Kolín - Karviná 0:0

Rozhodčí: Houdek. ŽK: Hýbl (Kolín). Diváci: 520.
Kolín: Vejmola (46. Řehák) – Ježdík, Biško, Šourek, Hýbl – Procházka, Jelínek, Skwarczek (19. Čavoš), Bláha – Mehanovič (72. Veselý), Teplý.
Karviná: Lipčák – Růžička, Janíček, Cverna, Eismann (75. Puchel) – Hatok (77. Komenda), Tarczal (61. Diaz), Daníček, Zelený – Urgela, Budinský.