„Dneska sice moc diváků nepřišlo, ale ten kdo dorazil, tak viděl atraktivní fotbal. Padlo hodně gólů, což se divákům vždy líbí," uvedl trenér Býchor Lukáš Hartig.

„Byla to zasloužená a jednoznačná výhra, i když první dvě gólové šance měl soupeř. Nás ale naštěstí mladej podržel. Potom jsme byli lepší, soupeře přehrávali. Tomu se nechtělo moc dozadu, takže to naši kluci měli v tomto směru jednoduší a dávali góly do prázdné branky," dodal Lukáš Hartig.

„Naši hráči sem dneska nepřijeli vyhrát, ale přijeli si vyloženě zahrát," hlesl vedoucí Břežan II Vladislav Pikner.

„Na druhou stranu o výsledek ani tak už nešlo. Hlavní bylo, že se nikomu nic nestalo. Za týden to ukončíme a budeme se připravovat na další sezonu," dodal Vladislav Pikner.

Jak šly minuty

7. Břežany měly do derby lepší vstup a dvakrát nepříjemně zahrozily. Po přihrávce od Mašanského se dostal k zakončení Kulvajt, proti němu ale vytáhl skvělý zákrok brankář Hartig. Vyražený míč pak uklidil do bezpečí Martin Kedršt. Po následném rohovém kopu vystřelil pohotově z hranice šestnáctky Pavel Mišák, Hartig byl ale opět ve střehu.
14. Po autovém vhazování se k míči dostal Moško, našel Michala Piknera, proti němu ale vytáhl další perfektní zákrok Hartig. To byly na dlouhé minuty poslední světlé okamžiky Břežan.
16. Jako první se v domácím dresu přihlásila o slovo dvojice Klimeš – Hejduk. První nahrával, druhý zakončoval křížnou střelou. Gólman Jan Svoboda byl připravený.
19. Brankář Hartig dlouhým výkopem našel Koubka, ten hlavou prodloužil na Klimeše, který viděl ještě lépe postaveného Šátka a bylo to 1:0. „Budeš to mít drahý," křičeli diváci na střelce první branky domácích. To však ještě netušili, že nezůstane pouze u jedné trefy.
30. Funda vybojoval na půlce míč, po dlouhém vedení míče vybídl ke skórování Koubka, ten to však odmítl. Z dobré pozice mířil těsně vedle.
37. Podruhé se domácí legenda přeci jen dočkala. Martin Kedršt zamotal před vápnem obráncům soupeře hlavu, míč prostrčil na Koubka, který hokejovým blafákem zvýšil na 2:0.
40. Další gólový moment. Funda vysunul Martina Kedršta, jenž si v koncovce věděl rady. Z levé strany postupoval na Svobodu a mířil přesně - 3:0.
45. Hejduk se vyhnul ofsajdové pasti, přihrál Klimešovi, tomu překazil radost Jan Svoboda, který nadvakrát míč zkrotil.
52. Přestože Býchory vedly o tři góly, v aktivitě nepolevovaly. Klimeš zakombinoval s Hejdukem a smetanu pak slízl Šátek – 4:0.
54. Tentokrát Hejduk nahrával Klimešovi, brankář Svoboda další střelu za svá záda ale nepustil.
55. Na Chvalovského trestný kop vyskočil nejvýš Koubek, s jeho hlavičkou si Svoboda poradil.
62. – 75. K zakončení se po dlouhé době dostali také hráči Břežan. Pikner, Kulvajt a Tůma ale měli smůlu. Na jejich pokusy sice Hartig v bráně nedosáhl, pokaždé ho totiž zastoupil někdo ze spoluhráčů.
80. Petr Chlumský povodil obránce soupeře včetně gólmana a Šátek si v klidu mohl vychutnávat další gólový moment. Třetí v utkání. „Naše kasa se po dnešním utkání naplní. Šátek dal nejen svůj první gól v sezoně, ale také hattrick," podotkl kouč Lukáš Hartig starší.

Býchory - Břežany II 6:0

Branky: 19., 52. a 80. Šátek, 37. Koubek, 40. M. Kedršt, 77. Klimeš. Rozhodčí: Mareš. ŽK: Hejduk – V. Mišák, Tůma. Diváci: 50. Poločas: 3:0.
Býchory: Hartig ml. – Chvalovský, M. Chlumský, P. Chlumský, M. Kedršt – Vyhnánek, Funda, Hejduk, Šátek – Koubek (67. Tichý), Klimeš.
Břežany II: J. Svoboda – Karban (55. Trejbal), Procházka, V. Mišák, P. Mišák – Musílek (78. Štolc), Kulvajt, M. Pikner (70. D. Svoboda), Moško – Tůma, Mašanský (81. Hladík).