VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Býchory slaví postup do fotbalové I. B třídy

Kolínsko – Letošní ročník okresního přeboru byl zajímavý až do posledních kol.

26.6.2012 2
SDÍLEJ:

Z utkání Býchory - Ratboř (2:2).Foto: Deník/René Volf

Z postupu do nejnižší krajské soutěže se nakonec poprvé v historii radují hráči Býchor. Zatímco v této obci se mohutně slavilo, v Zásmukách bylo naopak smutno. Tým totiž mezi okresní elitou vydržel pouze jednu sezonu.
A jak hodnotili právě skončený ročník činovníci všech klubů?

Býchory (brankář Jiří Černý)

Před začátkem sezony jsme měli dva cíle: předvádět fotbal, z kterého bychom měli radost nejen my hráči, ale především diváci, a také zachránit se v soutěži. Očekávali jsme velmi vyrovnanou soutěž, o to kvalitnější, že z I. B třídy spadla hned tři mužstva. Řekli jsme si, že půjdeme zápas od zápasu a celý podzim se nám nad očekávání povedl jak herně, tak i výsledkově. Po podzimní části jsme skončili na prvním místě, pouze s jednou porážkou a dvoubodovým náskokem na Jestřábí Lhotu. Jelikož hlavní cíl, a to záchrana byl již splněn, vstupovali jsme do jarní části s cílem potrápit největšího favorita v boji o postup a s tajným přáním vydržet na prvním místě co nejdéle. Jaro bývá vždy těžší a projevilo se to i na našem mužstvu. Ale i přesto, že se mám herně nedařilo, tak jako na podzim, výsledkově se nám podařilo zápasy zvládnout. Pozitivní devízou našeho mužstva v této fázi soutěže byly herní disciplína a bojovnost. Místo záchrany se tedy slavil postup, který je dílem jedné velké party. Do ní patří nejen hráči, ale všichni, kdo mají s fotbalem v Býchorech co společného. Poděkování patří sponzorům, vedení obce, všem členům fotbalového výboru, hráčům a to jak A mužstva, tak i B mužstva a všem lidem, kteří nám pomáhali a fandili. Postup je dílem celé této velké rodiny, s kterou jsme ho také patřičně oslavili.

Ratboř (trenér Vladimír Pěkný)

Přestože jsme skončili na druhém místě, tak spokojený nejsem. Měli jsme na to, abychom celou soutěž vyhráli. Bohužel se nám to nepodařilo. Ale až budeme sezonu hodnotit s odstupem, určitě ji vyhodnotíme jako dobrou. Těší mě i dílčí úspěchy jednotlivců. Náš útočník Láďa Brtník vyhrál soutěž střelců, když zaznamenal 36 branek a Michal Lebeda, který se nám před jarem vrátil a nakonec mezi všemi brankáři skončil v jedné kategorii druhý.

Kouřim (trenér Michal Škopek)

Už po podzimní části jsem konstatoval, že chceme hrát do pátého místa. Tento cíl jsme nakonec splnili. Také jsme chtěli stabilizovat tým po neúspěšné loňské sezoně, to se také podařilo a navíc jsme dávali poměrně dost gólů, takže to vše v Kouřimi hodnotíme pozitivně.

Bečváry (trenér Josef Kuba)

„Uplynulou sezonu jsme získali 50 bodů a skončili jsme na 4. místě tabulky, což je za poslední roky nejlepší umístění. Myslím, že mužstvo zraje a každým rokem je zkušenější a silnější. Bohužel jsme si vybrali několik zápasů, kdy jsme  herně i výsledkově propadli. Nevyhnula se nám ani zranění, kterých bylo tuto sezonu více než dost. Ale určitě bych chtěl hráče pochválit za snahu a přístup k zápasům, i když se nedařilo, tak bojovali a žádný zápas předem nevzdali. V příští sezoně bychom chtěli hrát opět na špici tabulky a letošní 4. místo ještě vylepšit. Věřím, že je to v silách současného mužstva, které chceme udržet pohromadě. Myslím, že v Bečvárech se sešla i velmi dobrá parta hráčů, které fotbal baví. A to  považuji za nejdůležitější.

Jestřabí Lhota (trenér František Machurka)

I když v jarní části se naše hra zdála lepší než na podzim, výsledkově to byla mizérie. Hlavní příčina neúčast Ondry Pavelky. Na podzim dal třináct gólů a hlavně pozitivně působil na celé mužstvo. V jarní části nutno vyzvednout výkon dvou hráčů – Míly Kličky a Michala Skalického. První trénuje pravidelně, druhý vůbec. Děkuji všem hráčům, výboru, mému asistentovi Láďovi Týmovi staršímu a divákům. Dále všem soupeřům, rozhodčím i disciplinární komisi, která rozhoduje vždy spravedlivě a moudře.

Břežany II (vedoucí Vladislav Pikner)

Uplynulá sezona byla z naší strany průměrná. Hráči střídali dobré výkony se slabšími. Mužstvo bylo ovlivněno docházkou, některé zápasy jsme museli odehrát s náhradníky z B mužstva, jinak nelze hráčům upřít bojovnost, ze které vykrystalizovalo nejlepší umístění v soutěži. Skončili jsme na šestém místě silného okresního přeboru Kolínska.

Týnec nad Labem (kapitán Jiří Sýkora)

Uplynulou sezonu musím hodnotit kladně. Podařilo se nám skončit na sedmém místě, což je zatím nejlepší výsledek naší tříleté účasti v okresním přeboru. Bohužel výsledky jednotlivých zápasu se odvíjely od sestavy a proto se střídal dobrý výsledek se špatným, ale to je ve všech oddílech asi stejné. I přes standardní sestupové obavy jsme dokázali potřebné body získat tři kola před koncem a v klidu dohrát sezonu. Pro jarní část jsme jako trenéra měli pana Václava Kalinu, kterému chci moc poděkovat a věřím, že bude dále pokračovat i přes těžké chvíle, které s námi měl. Samozřejmě musím poděkovat všem hráčům, divákům a lidem kolem týneckého fotbalu. Nesmím zapomenout na důležitou pomoc od vedení našeho města, které nám investuje nemalé finanční prostředky do vylepšení celého fotbalového areálu.

Polepy B (trenér Vít Mádle)

Jsem rád, že jsme splnili hlavní úkol a nebojovali jen o záchranu. Chtěl bych poděkovat všem hráčům i z A mužstva za přístup a bojovnost ve všech utkáních. A mrzí mě, že v Polepech béčko končí.

FK Kolín B (trenér Jaroslav Bejlek)

Celá věc okolo našeho B týmu byla velice zvláštní, a co je horší, příčila se všem mým trenérským zásadám a přesvědčením. Vedení klubu rozhodlo,že se soutěž dohraje i přes katastrofální hráčský stav. Mužstvo čítalo sedm členů, a to ne všichni se mohli dostavit ke všem utkáním. O nějakém tréninkovém procesu nemohla být ani řeč. Sestava k jednotlivým utkáním se řešila v pátek před utkáními dohodou trenérů A mužstva a dorostu. Pomoc hráčů áčka byla však velice omezena. Mužstvo se samo potýkalo celé jaro s nedostatkem hráčů z důvodu úzkého kádru a zranění některých hráčů. Vážím si proto velké vstřícnosti trenéra A dorostu Aleše Majera, bez jeho pomoci by se soutěž těžko dohrála. V B týmu se nám podařilo protočit snad všechny hráče A dorostu  i některé hráče mladšího dorostu. Myslím si, že pro ně to mohlo být přínosné, pro béčko životaschopné. Chtěl bych poděkovat všem, kteří se na této neobvyklé fotbalové epizodě podíleli. Matadorům béčka, hráčům A mužstva, dorostencům a  trenérům. Dále děkuji spolupracovníkům trenérům, kteří se utkání B mužstva zúčastňovali v mé nepřítomnosti. Radkovi Pařezovi, Luďkovi Špačkovi, panu Králikovi, Honzovi Kopeckému a Františku Bílkovi. Co bude nadále s B týmem nevím. Trenérská funkce byla přiřazena k funkci sekretáře klubu, a tak se domnívám, že tomu bude i nadále.

Velký Osek (manažer Zdeněk Novák)

Hodnocení právě skončené sezony je pro mě nelehké. Nevím, co mám hodnotit. Je u nás již tradicí, že neodehrajeme dva zápasy po sobě ve stejné sestavě. Pokud se nám podařilo nastoupit v plné sestavě, dokázali jsme konkurovat i celkům ze špičky tabulky, těchto zápasů bylo bohužel méně než zápasů, kdy jsme sestavu lepili. Z tohoto pohledu je naše konečné umístění úspěch. Do dalších sezon si přeji, aby se u nás opět probudila chuť do kopané, obzvláště u mladší generace. Pokud se tak nestane, mám vážné obavy o budoucnost osecké kopané.

Konárovice (trenér Ivan Kutil)

Po nevydařené podzimní části a po zimní přípravě, které ne všichni hráči věnovali takovou pozornost, jakou by měli, jsme v jarní části měli nevyrovnané výkony. Střídali jsme prohry, těch bylo nejvíc pět, remízy tři a pět výher, z toho jedna kontumačně po nedohraném utkání s Jestřabí Lhotou. Z utkání, které se nám povedlo, bych zmínil asi jen obrat v domácím utkání s Liblicí, kdy jsme před koncem zápasu ještě prohrávali 1:2 a nevídaným tlakem a chutí jsme dokázali zvítězit. Takovouhle bojovnost kdybychom předváděli v každém utkání, tak budou diváci spokojeni a v tabulce budeme úplně jinde, než jsme nakonec skončili. Závěrem bych chtěl poděkovat těm, kteří se snažili a nebyl jim lhostejný konárovický fotbal a všem ostatním přeji hezké léto. A jelikož jsem se rozhodl, po takřka pěti letech skončit na místě trenéra, přeji celému mužstvu, aby pod novým trenérem dosahovalo lepších výsledků.

Libodřice (vedoucí Radek Šafránek)

Cíl, který jsme si dali, udržet soutěž se povedl. Poznat naše mladé mužstvo se také zdařilo. Po slibném začátku dvě vítězství jsme začali i vlastní nedisciplinovaností a chybami ztrácet. Tam se projevila špatná docházka na tréninky. Poté nás zlomily červené karty úplně zbytečné, ale závěr soutěže se dohrál. Cíl splněn. Práce nás čeká ještě hodně, což si musí úplně všichni uvědomit.

Liblice (předseda David Hybeš)

Z uplynulé sezony mám smíšené pocity. Na jednu stranu musím pochválit velkou část kluků za přístup k tréninkům i zápasům, na druhou stranu jejich úsilí vynaložené v přípravě často nebylo vidět ve výsledcích. Bohužel významná část týmu z různých důvodů nedávala resp. nemohla dát přípravě více času a bylo to v některých utkáních taky znát. Hodně zápasů jsme prohráli o jednu nebo dvě branky, kdy jsme nebyli horším mužstvem, ale udělali školácké chyby. Letos byl přebor v podstatě rozdělen na dvě části, pět mužstev hodně nahoře se pralo o postup, zbytek dole a každý zápas o něco šlo. My jsme klíčové zápasy nezvládli a od sestupu nás v podstatě uchránil jen v I. B třídě nucený sestup Brandýsa B místo kolínského zástupce Třebovle. Doufám, že zkušenosti z letošní náročné sezony kluci promítnou do lepších výkonů i bodových zisků v budoucích letech.

Zásmuky B (trenér Michal Pangrác)

I když jsme se druhou polovinu sezony neodpoutali ode dna tabulky, musím konstatovat, že nám byla přínosem a hlavně zkušeností. Zejména se potvrdilo, že bez tréninku se okresní přebor opravdu hrát nedá. Jinak si myslím, že si spousta hráčů z herních vlastností začala osvojovat důraz v osobních soubojích a přistupování k protihráčům při přijímání míče. Naopak někde zůstávají rezervy v obsazování hráčů při ztrátě balónu. Spokojený jsem byl také se začleňováním některých dorostenců, i když je to pro ně někdy náročné. Z celého mužstva bych chtěl vyzdvihnout přístup a stálý velmi dobrý výkon předstopera Martina Chocholy a brankáře Zdeňka Kubelky. Sice pro nás nedopadla tato sezona nejlépe, ale možná pro budoucnost mužstva je to lepší, než se trápit v okresním přeboru. Bude záležet na přístupu každého hráče, jestli v budoucnu opět postoupíme do vyšší třídy.

Další informace o právě skončeném ročníku okresního přeboru si můžete přečíst v úterním vydání Kolínského deníku

Autor: René Volf

26.6.2012 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sametový průvod s lampiony v Jihlavě.

S průvodem světýlek souvisí uzavírka náměstí

Českobrodské Andělské zvonění se odehrálo již posedmé

S Deníkem za zábavou

KRÁTCE: Kuchaři budou soutěži o nejlepší guláš a štrúdl

Kolínsko - Přinášíme vám přehled různých událostí na Kolínsku.

AKTUALIZOVÁNO

S kabelkou žena přišla o desítky tisíc korun

Jesenice – Jako varování pro čas předvánočního shonu může posloužit krádež s velmi nemilými následky, jíž se od čtvrtka zabývají policisté z Prahy-venkov: Jih.

Řidiče museli vyprostit hasiči

Plaňany - Podvečerní nehoda nedaleko Plaňan na silnici I/12 si vyžádala těžké zranění. 

AUTOMIX.CZ

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT