„Několik lidí dopoledne pracovalo na tom, aby ze hřiště odklidili sníh. Nakonec dostali hrací plochu téměř do ideálního stavu," uvedl hrající asistent Jiří Černý.

Býchory – Bílé Podolí 1:3

Zatímco stav hřiště byl skoro ideální, výkon Býchor v dalším kole nejnižší krajské soutěže již takový nebyl. „Utkání asi rozhodla pátá minuta, kdy měl Martin Kedršt stoprocentní šanci, kterou bohužel neproměnil. My se totiž v tomto zápase potřebovali dostat nahoru, abychom vedli, ale nestalo se tak," hlesl Jiří Černý.

Jeho tým inkasoval již v desáté minutě. „Bylo to po neuhlídaném rohu. My měli v první půli ještě další šance, ale dvakrát jsme nastřelili tyč a jednou to protihráč vykopával z prázdné brány," objasnil Černý.

Býchory stačily v průběhu druhé půle vyrovnat, jenomže pojistku nepřidaly. Naopak, ještě dvakrát inkasovaly.

„Po změně stran jsme přeskupili řady, střídající Klimeš šel do útoku. Po deseti minutách se nám podařilo vyrovnat, následně jsme měli dvě loženky. Bohužel se nám nepodařilo dát druhý gól. Po druhé naší neproměněné šanci soupeř udeřil podruhé, tentokrát po standardní situaci. Od té doby soupeř dobře bránil a byl na tom dobře pohybově. My se kromě dvou situací již do zakončení nedostali. Navíc jsme deset minut před koncem prohráli souboj na půlce a z brejku dostali třetí branku.  Dneska rozhodl náš nedůraz v obou vápnech. Bohužel se opakovala situace z minulého týdne, kdy jsme umřeli na neproměňování šancí," dodal Černý.

Býchory se porážkou dostaly do složité situace. „Místo toho, abychom ze dvou posledních zápasů měli šest bodů, tak nemáme ani jeden. Sami jsme se odsoudili k tomu, že budeme hrát o záchranu," zdůraznil Černý. „Navíc máme těžký los. Dva zápasy hrajeme na půdě těžkých soupeřů. Jedeme do Jiren a Ostré, mezitím máme doma Radonice. Musíme zkusit z venku přivézt nějaké body a potom porazit Radonice, abychom byli z nejhoršího venku. Sami jsme se totiž dostali pod tlak, kdy nyní musíme. Od začátku je to pro nás krutý v tom, že jsme dostali branku v posledních minutách. Takto jsme přišli asi o sedm bodů," povzdechl si Jiří Černý.

„Tři body z venku jsme potřebovali jako sůl. Nezačali jsme dobře, soupeř nás zatlačil, ale naštěstí se nám podařilo skórovat. Do druhé půle jsme šli s cílem neinkasovat, což se nám nepovedlo. Naštěstí jsme pak soupeře přehráli a dali dva góly," uvedl trenér Bílého Podolí. Bohuslav Šváb.

Branky: 55. P. Chlumský  – 10. Jelínek, 63. Švadlenka, 80. Semínko. Rozhodčí: Dolenský. ŽK: 0:3. Diváci: 60. Poločas: 0:1.
Býchory: Černý – P. Kedršt, Jirkovský, Radla, Mojžíš (46. Klimeš) –  Vyhnánek, P. Chlumský, M. Kedršt, Funda – Koubek, Chadraba.