Břežany se přiblížily k titulu podzimního mistra

Kolínsko – Předposlední kolo okresního přeboru ve fotbale přiblížilo Břežany k titulu podzimního mistra. Na čele mají již šestibodový náskok. Závěr bude ale ještě dramatický. Na pořadu jsou totiž některé dohrávky.

13.11.2012 1

Z utkání Libodřice - Tři Dvory (4:1).Foto: Deník/René Volf

V týmu Jestřabí Lhoty došlo po utkání v Radimi B ke změně trenéra. Po odstoupení Františka Machurky se mužstva ujali Petr Kureš a Jiří Kočí.

Červené Pečky B  – AFK Pečky 2:1

„V prvním poločase jsme byli lepším týmem a pouze neklidem v koncovce jsme se připravili o možnost vyššího skóre. Po změně stran se postupně vytratil kombinační fotbal  a po chybě ve středu hřiště soupeř trestal vyrovnáním. Poté jsme soupeře opět přitlačili a ze standardní situace vstřelili vítěznou branku. Větší vůle po vítězství a naše bojovnost slavila úspěch," konstatoval trenér Červených Peček Martin Meszároš.

„Začali jsme špatně a již ve třetí minutě jsme inkasovali. Pak jsme začali hru postupně vyrovnávat a výsledkem toho byla chvíli po změně stran vyrovnávací branka. Jenomže od té doby se začaly dít věci, které do fotbalu nepatří. Vlastně, když se nad tím zamyslím, tak dneska je to standardní. Utkání radši dál komentovat nebudu," uvedl zklamaný trenér Peček František Hovorka.

Branky: 3. Jelínek, 61. Bareš – 52. J. Hovorka. Rozhodčí: Novák. ŽK: 1:3. ČK: 64. Materna (AFK Pečky). Diváci: 40. Poločas: 1:0.
Červené Pečky B: Hanzl – Koubský,  Pokorný, Podnecký, Krátký (46. Adamec) – Jelínek, Bareš, Rauch (81. Převrátil), Hervert – Hošek, Kubelka.
AFK Pečky: Cihlář – Ontl, Soukup, Plaček (68. Růžička st.), Zelenka – Materna, Felix, J. Hovorka, Modrovič – R. Hovorka, T. Hovorka.

Liblice – Radim B 3:0

„Vzhledem k posledním zápasům jsme se soustředili na to, abychom neprospali začátek, což se nám podařilo. Hlavně díky tomu, že hosté byli směrem dopředu celkem neškodní, ale i my hráli spíš nakopávanou než fotbal. Když už byla šance, tak na naší straně, když se nejdříve Nekola zastřeloval, než se dokázal prosadit. V druhé půli jsme již utkání ovládli a snažili se utkání zlomit druhým gólem. Hosté víceméně žádnou šanci neměli, největší jejich příležitost jim vytvořil náš gólman, když při jednom centru podklouzl a krotil ho vleže. Nejednomu z nás přitom pěkně zatrnulo. Konec utkání poté zrežíroval dobře hrající Nekola s Pačesem. Nejdříve prvně jmenovaný našel po rychlé akci krásným centrem Pačese, který ještě krásnější střelou hosty zlomil a definitivní tečku přidal ke konci zápasu z penalty znovu Pačes," uvedl vedoucí liblického týmu Jiří Pospíchal.

„Potvrdili jsme, že nám nesedí hra na menších hřištích. Nedostávali jsme se pořádně do kombinace, nepodrželi jsme míč ve středu hřiště, ale povětšinou jen nakopávali dlouhé míče na naše útočníky, kteří to měli bez dostatečné podpory těžké. Za stavu 1:0 jsme stále věřili, že dokážeme zápas ještě zdramatizovat, pár náznaků šancí tam bylo, pěkně trefená druhá branka však domácí uklidnila a třetí inkasovaný gól z penalty už byl jen vyústěním naší hry vabank," uvedl kapitán Radimi B Roman Procházka.

Branky: 31. Nekola, 66. a 85. Pačes (2 z PK). Rozhodčí: Stupka. ŽK: 3:3. Diváci: 60. Poločas: 1:0.
Liblice: Černý – Fott, Šmejkal, Sobotka, Prokeš – Pačes, Vlk (46. F. Řípa), Bázlík (75. Flieger), Vávra – Nekola (84. J. Bubník), Hrstka.
Radim B: Urik – R. Procházka, Poula, Vondrášek, Janoušek – Hrabal (55. Havlík), Synek (80. I. Procházka), Schnurpfeil, T. Ružinský (70. Vaníček) – Dejl, M. Ružinský.

Jestřabí Lhota – Velký Osek 5:0

„Do dvacáté minuty jsme byli lepší, pak jsme ale polevili a zlepšilo se to až po změně stran. Velký Osek ale nehrál špatně, jenom ale po vápno. Měl i tři šance, ale ty chytil brankář Foršt. Jinak kluci plnili to, co jim zaskakující trenéři Kureš a Kočí řekli," podotkl vedoucí lhoteckého mužstva Karel Dušek.

„Zápas jsme začali spoustou nepřesností a přišel trest
v 7. minutě. Poté jsme měli více ze hry, ale po velké vápno. Do druhé poloviny jsme vstoupili tlakem a vytvořili si brankovou příležitost, která zůstala neproměněna. Naopak domácí utekli a přidali druhý gól. Pak jsme zcela otevřeli hru, měli jsme více ze hry, ale útočili jsme do plných a soupeř čekal na brejky,
z kterých přidal ještě tři branky," popsal průběh utkání vedoucí Velkého Oseka Karel Uher.

Branky: 7. L. Týma ml., 56. Krupka, 75. Krajíček, 83. Martikán, 85. Kureš.  Rozhodčí: Kratochvíl. ŽK: 1:0. Diváci: 60. Poločas: 1:0
Jestřabí Lhota: Foršt – L. Týma ml. Jelínek, Klička, Hájek (20. Dobrý) – Mojžíš (77. Martikán), Hron, Krajíček, Kureš – Krupka, Chaloupecký.
Velký Osek: Sodoma – Jan Adamec (83. Lambert), Skala, Polák, Špaček – Pfeifer, D. Adamec, Sixta, Kvasnička – Mašek, Koubek (83. L. Durdil).

Bečváry – Kouřim 3:2

„Vstup do zápasu se nám vůbec nevydařil. Hosté potrestali naše chyby a ze dvou brejků šli do dvoubrankového vedení. Po druhém gólu jsme se probudili a začali hrát. Do poločasu se nám podařilo snížit a do druhé půle jsme šli
s odhodláním zápas zvrátit
v náš prospěch. To se nám podařilo. Jsem rád, že jsme dokázali otočit výsledek a že body zůstaly doma. Je to důležité  pro náladu a psychiku mužstva do závěrečných dvou zápasů," uvedl trenér Bečvár Josef Kuba.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním jsme dokázali mít hru pod kontrolou, dát dva góly a vytvořit si další šance ke skórování. Bohužel ve druhém nás položil vlastní gól přímo z rohu, kdy jinak dobře chytající Havránek si sám srazil míč za svá záda. To domácí nakoplo
k ještě větší aktivitě a následně nás potrestali dalším gólem, který již znamenal jejich vítězství. V závěru jsme sice  domácí přitlačili, ale remízový gól jsme už nedokázali přidat. Je to pro nás bodová ztráta, ale oproti poslednímu utkání jsme se herně diametrálně zlepšili, což kvituji," řekl hrající trenér Kouřimi Michal Škopek.

Branky: 27. a 53. Čáslava, 61. Hampl – 9. Novotný, 21. M. Snížek. ŽK: 2:3. Diváci: 50. Poločas: 1:2.
Bečváry: Zavřel – Uher, J. Holub, Slezák, J. Kuba – Jahoda (80. P. Kuba), Dědek, O. Holub, Čáslava – Sikáček (15. Hampl), L. Kubásek (85. Urban).
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Škopek, M. Havránek, Novák – Velčovský (64. Světnička), M. Snížek, Královský, Müller – Bug, Novotný.

Libodřice – Tři Dvory 4:1

„Věděli jsme, že utkání
s posledním týmem tabulky nebude jednoduché. Mužstvo jsme na to připravovali, jenže v podvědomí každého hráče zůstává, že se asi soupeř porazí sám. První poločas taky tak vypadal. Nedali jsme si přihrávku, soupeř byl u všeho dřív. Byl důraznější. V závěru první půle mohl také skórovat, když po zásahu v našem vápně nastřelil tyčku. V poločase jsme hráče nabádali k tomu, aby byli důraznější, zrychlili přihrávku a pohyb a hlavně byli trpělivější. Soupeř se sice po naší chybě ujal vedení, ale to bylo z jejich strany vše. Po zbytečném vyloučení hostujícího hráče jsme hru ovládli a v rozmezí třinácti minut utkání rozhodli," uvedl asistent Libodřic Jiří Borecký.

„Vzhledem k tomu, že si rozhodčí dělá na hřišti, co chce, tak nechci hodnotit průběh zápasu. Ať si to každý přebere po svém," zlobil se trenér Třech Dvor Vladimír Novák.

Branky: 70. a 80. Sova, 76. Němec, 83. Košík – 57. Bašista. Rozhodčí: Jeník. ŽK: 2:6. ČK: 55. Kubera (TD). Diváci: 40. Poločas: 0:0.
Libodřice: Maxian – F. Šafránek, Novotný, Müller, M. Šafránek (84. Mlázovský) – Košík, Šrámek, Pěkný, P. Heverle – Němec, Sova (87. Škopek).
Tři Dvory: Řehák – Malý, Dohanič, Kukal, Doležal – Stojka (80. Raichl), Landa 46. Lapšanský), Stempák, Kubera – Pokorný, Bašista (75. Kváča).

Břežany II – Konárovice 3:2

„Rozhárané utkání, kdy soupeř přijel se zdržovací taktikou. Míče jenom odkopával  co nejdál od své branky. Nám se úvod utkání vydařil, kdy jsme dali gól, ale to bylo vše. Hosty jsme nechávali ve hře našimi chybami v rozehrávce. Ve druhém poločase pokračovalo dobývání soupeřovy branky, ale hráči Konárovic  buď byli zranění, nebo se diskutovalo s rozhodčím, takže se více nehrálo, než hrálo. Nakonec jsme strhli vítězství na svoji stranu, za což patří hráčům poděkování," konstatoval vedoucí Břežan II Vladislav Pikner.

Branky: 10. a 88. Milner, 79. Kulvajt – 32. R. Pokorný, 68. Plachý z PK. Rozhodčí: Baroch. ŽK: 5:2. Diváci: 50. Poločas: 1:1.
Břežany II: R. Pikner – Trejbal (62. Moravec), Svoboda, Beutel, Šír – Jansta, M. Pikner, Volf, Novák (50. Karban) – Kulvajt, Musílek (5. Milner).
Konárovice: Svoboda – Vokoun, P. Pokorný, R. Černík – Havlíček, Jandák (63. Plachý), Kahoun, Sojka (75. Brunclík) – M. Černík, Žídek (70. Kopecký), R. Pokorný.

FK Kolin B – Týnec nad Labem 2:2

„Zápas jsme měli jednoznačně vyhrát. Soupeř dvakrát trefil bránu a dal dva góly. Zato my jsme opět předvedli festival neproměněných šancí, a to nás stojí cenné body," hlesl trenér kolínské rezervy Vít Mádle.

„Chtěli jsme po dlouhé době bodovat, a to se podařilo, i když ne naplno. Přesto jsme za bod zvenku rádi," uvedl kapitán Týnce nad Labem Jiří Sýkora. „Musíme zvládnout poslední kolo v domácím prostředí a pak se dobře připravit na jarní část sezony," dodal.

Branky: 27. a 53. Mihovský – 20. D. Sýkora, 80. Kovanda. Rozhodčí: Burda. ŽK: 0:0. Diváci: 30. Poločas: 1:1.
FK Kolín B: Hanuš – Roth, Kotek, Radina, Jelínek – Wiedermann, Kesner, Mikeš, Bora (46. Lambev) – Mihovský, Šafranko (75. Horálek).
Týnec: Adamec – Čopjak, J. Sýkora, Mlika, Kovanda – D. Sýkora, Zámiš, Radouš, T. Grůbr –  Mach, Černý (75. P. Grůbr).

13.11.2012 VSTUP DO DISKUSE 1

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.