Krakovany – Bečváry
1:1 (PK 6:5)

„K utkání se suverénem soutěže jsme po delší době mohli sestavit mužstvo v té nejsilnější sestavě. V prvním poločase byl soupeř mírně lepší a ujal se vedení, kdy naši obránci nereagovali na vyraženou střelu a jejich hráč byl u míče dříve a bez problému zakončil. Ve druhém poločase jsme si vytvořili několik dobrých příležitostí k vyrovnání. Kýžený gól se nám podařilo vstřelit osm minut před koncem, kdy Roman Tlučhoř usměrnil hlavou míč do branky soupeře. Utkání dobré úrovně skončilo asi spravedlivou remízou, v penaltovém rozstřelu jsme byli šťastnější," konstatoval trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

„Zápas v Krakovanech byl pro nás velmi těžký. Na domácích bylo vidět, jak moc chtějí být první, kdo nás připraví o body. První poločas jsme byli herně o něco lepší a zúročili jsme to brankou na 1:0. Druhá půle se nám herně tolik nedařila, ale i v ní jsme byli blízko druhého gólu. Dokonce jsme ho i dali, ale po dohodě rozhodčích nám nebyl uznán pro ofsajd. Nastřelili jsme ještě břevno. Ale i domácí měli stoprocentní šanci a my vykopávali z brankové čáry. Bohužel v samém závěru jsme si nepohlídali jednu standardní situaci a domácí hráč v náběhu usměrnil míč do sítě. V penaltovém rozstřelu byli úspěšnější domácí. Krakovany byly určitě „nejhladovější" tým, se kterým jsme dosud hráli. Hrály velmi důrazně a tvrdě, a to nám dělalo problémy. Naše hráče zápas bolel. Ztráta bodů nás mrzí, ale remíza je asi spravedlivá," konstatoval trenér Bečvár Josef Kuba.

Branky: 83. R. Tlučhoř – 22. Holub. Rozhodčí: Pařez. ŽK: 3:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1.
Krakovany: Douděra – Věříš, Jelínek, Šindelář (80. Novotný), Neruda – Kutil, R. Tlučhoř, L. Tlučhoř (65. Dostál), Louda – Sixta, Antoš.
Bečváry: Stoupa – Kubásek, Holub, P. Kuba, V. Kšírl – Čáslava, Dědek, Horáček, Jahoda – Vanta, Černý.

Velký Osek – Libodřice 
1:1 (PK 2:4)

„Naším jednoznačným cílem bylo naplno bodovat, což se nám nepodařilo, takže jsme opět zklamáni. Utkání jsme začali aktivně, myslím, že jsme byli v prvním poločase lehce lepším mužstvem. Navíc jsme po chybě soupeře Maškem 
z bezprostřední blízkosti brzy vstřelili vedoucí branku. Škoda jen, že jsme tento náskok nepojistili další brankou, v naší největší šanci nás vychytal brankář Libodřic, když vytáhl střelu Koubka. Druhý poločas byli hosté lepší a v 78. minutě zaslouženě vyrovnali. V závěru zápasu se ani jednomu z mužstev nepodařilo rozhodnout, a tak došlo na pokutové kopy. Z nich berou druhý bod aktivnější hosté," přiznal trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

„Domácí se ujali vedení již v 7. minutě po hrubé chybě Medlena. Jinak se první poločas odehrával spíše ve středu hřiště bez větších šancí. Výjimkou byla nebezpečná střela domácích, kterou výborně chytil Kolář. Do druhé půle jsme šli s cílem otočit zápas v náš prospěch. Na hráčích byla vidět chuť zápas opravdu otočit. Hrálo se v podstatě na branku domácích, ale my jsme nedokázali proměnit ani ty největší šance v branku. Naše obléhání branky domácích a spousta standardních situací gól nepřinášela. Až v 78. minutě dokázal vyrovnat Sova po pěkné kombinaci. Přes velkou snahu se nám druhou branku vstřelit nepodařilo, proto došlo na penaltový rozstřel, ve kterém nás opět podržel specialista na pokutové kopy, Kolář. Po dlouhé době musím pochválit naši obranu, která, až na jednu chybu v úvodu utkání, pracovala velmi dobře. Obzvlášť výkon Šafránka byl vynikající," řekl trenér Libodřic Lukáš Lanc.

Branky: 7. Mašek – 78. Sova. Rozhodčí: Šmejkal. ŽK: 1:2. Diváci: 40. Poločas: 1:0.
Velký Osek: Durdil – Špaček (35. From), Sixta, L. Černý, M. Černý – S. Karban (78. M. Karban), Mašek, J. Karban, Šmiřák – Koubek, Koška.
Libodřice: Kolář – Šudy, Šafránek, Baško, Medlen – Heverle, Kovařík, Sova, Oliva (46. Novotný) – Pohanka, Škopek.

Kouřim – Zásmuky 1:3

„Další nepovedený zápas. Na těžkém terénu se nám jakžtakž vydařil první poločas, ve kterém jsme byli lepší, ale bohužel jsme neproměnili šance po standardkách. Třikrát jsme zakončovali těsně vedle. I přesto jsme první půli vyhráli, když Svoboda proměnil penaltu po faulu na Pazderce. Druhý poločas byl z naší strany špatný, nenahráli jsme si a hosty pouštěli snadno do zakončení. Bohužel, naprosto zasloužená prohra," hlesl hrající trenér Kouřimi Martin Snížek.

„Abych byl upřímný, tak dnešní výsledek je pro mne hodně překvapující. Od čtvrtka se omluvilo z různých důvodů hned deset hráčů. Dnešní dopoledne jsem strávil s Martinem Čapkem s telefonem na uchu, abychom sehnali alespoň jedenáct lidí. Nálada při odjezdu byla na bodě mrazu. Ovšem na hřišti to bylo naopak. Hlavně v druhém poločase. Všichni hráči zaslouží za dnešní přístup 
k zápasu pochvalu. Bylo tam nasazení, bojovnost a chuť vyhrát," potěšilo trenéra Václava Jindru.

Branky: 37. Svoboda z PK – 62. Mašín, 68. Benda, 77. Lindner. Rozhodčí: Sedláček. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 1:0.
Kouřim: L. Havránek – Svoboda, Holub, Novák, M. Havránek (80. Paclík) – J. Keltner (75. Klégr), Macháček, Ružinský (56. Jasenovský), Charvát (70. Bug) – Pazderec, Snížek.
Zásmuky: Kubelka – Borovička, Čapek, Mašín, Roth – Jonáš, Benda, Lindner, Olšan – Svoboda (58. Zábraha), Derka.

Plaňany – Pečky 5:2

„Za špatného počasí, ale na ještě slušném terénu, se odehrálo derby. Oběma mužstvům chybělo několik hráčů, a tak se čekalo, komu tyto absence uškodí více. První poločas byli hosté lepší, ale náš náhradní brankář tři šance soupeře dokázal zlikvidovat. My jsme ze tří protiútoků vstřelili tři branky a prakticky zápas rozhodli. Po přestávce jsme Pečky asi pětadvacet minut nepustili do žádně příležitosti, po půl hodině hry předvedl výborný zákrok náš brankář Zběhlík, když vytlačil na roh křížnou střelu Piknera. Po dvou nedorozumění v naší obraně dokázaly Pečky ještě dvakrát skórovat. Stínem zápasu bylo zranění hráče Peček Štěpána Růžičky, kterého musela po faulu odvézt záchranka s podezřením na otřes mozku," uvedl trenér Plaňan Tomáš Kučera.

„Potvrdila se stará pravda, že se fotbal nehraje na krásu, ale na branky. Pokud nás domácí v něčem přehráli, tak to byla jejich efektivita v zakončení na rozdíl od nás. Důležitý byl začátek zápasu, kdy jsme měli za stavu 0:0 dvě vyložené šance, ale nedali jsme. Domácí hned z první střely na branku z trestného kopu skórovali. Podobný scénář byl po většinu zápasu. Domácí tým dobře bránil a byl nebezpečný v útoku. U nás ne všichni hráči bojovali 
o tři body, a to se pak těžko vyhrává. Stínem zápasu bylo v 85. minutě zranění našeho hráče Růžičky mladšího, který byl po velmi nešetrném zákroku převezen do nemocnice. Přejeme mu brzké uzdravení," uvedl trenér Peček Petr Šafránek.

Branky: 8., 62. a 67. Švehla, 26. a 42. Pilař – 82. Šteffen, 86. Holub. Rozhodčí: Löwe. ŽK: 1:0. Diváci: 50. Poločas: 3:0.
Plaňany: Zběhlík – A. Kučera, Vinš, Břichnáč, Grulich – T. Freund (67. Nykodým), Švehla, Kozdera, M. Freund – Pilař, Proskočil.
Pečky: Kruliš – Železný, Plaček, Braňka, Malý – Michálek (46. Lukáš), Pikner, Štégl (75. Holub), Mužík (65. Šteffen) – Jedlička, Růžička ml.

Nučice – Břežany II 
1:1 (PK 4:5)

„Průběh utkání nenasvědčoval tomu, že hrajeme s týmem, který okupuje poslední příčku tabulky a který nezískal několik zápasů 
v řadě ani bod. K bodovému zisku jsme soupeři pomohli díky našemu katastrofálnímu výkonu. A to můžeme být rádi, že hosté nevyužili ve druhém poločase závar před naší brankou. Na konci zápasu jsme nevyužili gólovou šanci a nastřelili jsme břevno. Na těžkém terénu se nehrál moc pohledný fotbal. Břežanům gratuluji 
k prvním bodům po dlouhé době, svým výkonem si body zasloužily," přiznal vedoucí Nučic Petr Houdek.

„Stal se zázrak. Po roce a půl čekání se nám to konečně povedlo a získali jsme nějaké body. Hrálo se vyrovnané utkání podprůměrné úrovně na těžkém terénu. Domácí praktikovali systém nakopávaných míčů a po individuální chybě našeho obránce dali vedoucí branku. My jsme se snažili 
o kombinační hru, ale na terénu, na jakém se hrálo, to moc nešlo, přesto se nám podařilo vyrovnat a jelikož domácí v druhé půli nic nepředvedli a my jsme nedokázali dát gól ani z brankové čáry, došlo na penalty, kde jsme měli více štěstí a po zákroku našeho brankáře jsme získali i druhý bod. Všem děkuji za obětavý výkon a ukončení série, dlouhé 36 zápasů, bez bodu," podotkl vedoucí Břežan II Vladislav Pikner.

Branky: 12 Galler – 30. Karban. Rozhodčí: Kumstát. ŽK: 1:1. Diváci: 35. Poločas: 1:1.
Nučice: T. Krutský – Šulc, Hurtík, Vedral, Souček ml. – Nanko (57. P. Krutský ml.), Novák, Bradáč, Nevšímal ml. – Galler, Kubalík.
Břežany II: Kramer – Baňka, Mišák, Trejbal – Štolc, Slavík, Pekárek, Svoboda – Borovička (15. Kolář), Karban, Belza.

Jestřabí Lhota – Jevany 2:0

„Na zápas do Jestřabí Lhoty jsme odjeli bez dvou klíčových hráčů základní sestavy. Začátek zápasu se odehrával v poklidu, byl to spíše boj o střed hřiště. My jsme se snažili držet míč a domácí hrozili z brejků. Jeden takový se jim ve 23. minutě povedl, kdy útočník přeloboval našeho brankáře. Do druhé půle jsme vystřídali s úmyslem hru oživit. Domácí tým jsme sice zatlačili, ale naše útočná hra byla mizerná. A tak nás Lhota v 80. minutě potrestala gólem a zaslouženě zvítězila. Máme velký problém s koncovkou a je nutné s tím do posledních dvou zápasů něco provést," konstatoval trenér Jevan Jan Lahoda.

„Dvacet minut se před brankami téměř nic nedělo. Obě obrany pracovaly bez chyby. Až poté se podařilo Krajíčkovi obejít dva protihráče a přesným lobem přehodil brankáře. My jsme sehráli nejhorší úsek utkání v posledních deseti minutách prvního poločasu, kdy Jevany zahrávaly několik standardních situací a dvakrát jejich hráči ve vyložených pozicích netrefili dobře hlavou míč. Ve druhém poločase měl soupeř mírnou převahu, ale díky Málkovi a obraně se do velkých příležitostí nedostával. Naopak 
v závěru jsme měli spíše navrch my a po přesné přihrávce Kesnera dal Martínek, stejně jako Krajíček, přesným lobem druhou branku," řekl trenér Jestřabí Lhoty František Machurka.

Branky: 23. Krajíček, 80. Martínek. Rozhodčí: Pluhař. ŽK: 1:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0.
Jestřabí Lhota: Málek – Záhora, Klička, Skalický, L. Týma – Krajíček, Kesner, Kureš, Mikeš – Martínek, Krupka (87. Kubíček).
Jevany: Tolstikov – Jásek, R. Krejčík st., Čechák, Chaloupka – Pacourek (46. P. Moravec), Bečvařík, Končický, Novák (72. Matas) – Popelka (86. M. Moravec), Hejdák (62. Krejčík ml.).

Žiželice – Konárovice 5:1

„Zápas se hrál za solidního podzimního počasí, kde terén je již těžký a dal se očekávat spíše bojovný fotbal než rychlý a technický. A to se naplnilo. V páté minutě jsme otevřeli skóre, nicméně opět se potvrdil náš nešvar, kdy vzápětí branku obdržíme. A tak 
v minutě osmé soupeř srovnal na 1:1. Tento výsledek vydržel až do poločasu. K vidění nebyl kdovíjaký fotbal, ale spíše taková nakopávaná. Soupeř bojoval, občas i zahrozil z protiútoku a my se marně bez nápadu snažili dobýt branku hostujícího mužstva. O poločase došlo ke dvěma střídáním za účelem oživení hry. To se podle konečného výsledku nejspíš povedlo, ale řekl bych, že soupeř si bůra nezasloužil. Odehráli jsme z pohledu diváka ne moc pohledné utkání, skoro bych ho řadil výkonem jako jedno z nejhorších. Ale výsledek byl pro nás přívětivý a i zasloužený, takže jsme v tomhle směru spokojeni," konstatoval asistent Žiželic Jiří Novotný.

„Přijeli jsme k nováčkovi soutěže, kterému se daří hrát útočný fotbal. Podle toho jsme se připravili a musím říct, že se nám to z poloviny podařilo. První poločas jsme zaskočili soupeře a nepustili ho do větších šancí. Bohužel jen na začátku jsme udělali hrubou chybu v obraně a sólo na brankaře domácí hráč využil. Následně z rozehrávky jsme kombinací prošli až do vápna domácích a po přihrávce Radka Pokorného k volnému Miloši Černíkovi uklízel do prázdné branky. Bohužel nás trápí dlouhodobě koncovka. Sólo Miloše Černíka bylo špatně vyhodnoceno a ještě nahrával, bohužel jsme z toho získali jen aut. Z velkého vápna neumíme vystřelit. Proto jsme první poločas ukončili remízou. Do druhého poločasu jsme šli s obavou, co na nás domácí vymyslí a obavy byly na místě. Domácí nás rozběhali a hlavně proměňovali své protiútoky. Po obdržení druhého gólu jsme jako obvykle zápas vzdali a jen dohráli. Domácí zaslouženě vyhráli," přiznal trenér Konárovic Petr Jandák.

Branky: 5. a 71. D. Živný, 59. Scháněl, 66. a 84. Lekeš – 8. M. Černík. Rozhodčí: Wolfram. ŽK: 1:1. Diváci: 60. Poločas: 1:1.
Žiželice: Mical – Bubeník (65. Midloch), M. Živný, Matějka (46. Novotný), Chlupáč – Fořt (46. Scháněl), Hůlka, Lekeš, D. Živný – Korčák, Kubelka.
Konárovice: Svoboda – R. Černík, P. Pokorný, Jandák (82. Stempák), Brunclík – Vokoun, R. Pokorný, Sojka, J. Pokorný – M. Černík, Patočka.

Tabulka

1. Bečváry ⋌ 11 10 0 1  0 46:12 31
2. Jevany ⋌ 11  8 1 0  2 32:24 26
3. Žiželice⋌ 11  6 1 1  3 45:29 21
4. Jestřabí Lhota ⋌ 11  6 1 1  3 27:13 21
5. Libodřice ⋌ 11  4 3 0  4 37:23 18
6. Krakovany ⋌ 11  5 1 1  4 29:18 18
7. Nučice⋌ 11  5 0 2  4 22:24 17
8. Kouřim⋌ 11  4 1 1  5 25:25 15
9. Plaňany ⋌ 11  5 0 0  6 23:27 15
10. Konárovice ⋌ 11  5 0 0  6 26:37 15
11. Pečky⋌ 11  4 1 0  6 30:35 14
12. Velký Osek⋌ 11  3 0 2  6 24:38 11
13. Zásmuky ⋌ 11  2 0 1  8 31:38  7
14. Břežany II⋌ 11  0 1 0 10 10:64  2