„Utkání jsme začali aktivně a již v desáté minutě jsme si vytvořili jednu velikou šanci a hned po ní jsme neproměnili pokutový kop. Naštěstí to ale naši aktivitu neovlivnilo a výsledkem byly dvě branky Ondry Nováka po přihrávkách jeho bratra Matěje Nováka. Ve dvacáté minutě jsme tak vedli dvoubrankovým rozdílem. V dalších minutách jsme soupeře svírali na jeho polovině, ale výsledkem byla pouze jedna branka v závěru poločasu, kdy se trefil Patrik Jirků po přihrávce Matěje Nováka a zvýšil naše vedení na 3:0," popsal klíčové okamžiky první půle kolínský asistent Petr Káninský.

Po změně stran aktivita Kolína neopadla. Přestože se dostal do dalších několika příležitostí, žádnou již nedokázal proměnit.

„Druhý poločas jsme soupeře kromě několika momentů dále svírali na jeho polovině. Vytvořili si několik brankových příležitostí, ze kterých jsme vytěžili pouze tyč po hlavičce Tomáše Exnera a tak jsme zvítězili pouze rozdílem tří branek," dodal Petr Káninský.

Kolín je po šesti kolech na čtvrtém místě tabulky. Na první Čáslav ztrácí pět bodů. V dalším kole zajíždí do Kosmonos. Zápas na půdě předposledního týmu se hraje v neděli od 10.15 hodin.

Branky: 15. a 20. O. Novák, 43. Jirků. Poločas: 3:0.
Sestava: Karban – Saulich, Exner, Salva, Bukač – Sladkovský, Nekolný, Rosendorf (60. Uher) – O. Novák, M. Novák (60. Procházka), Jirků.