FK Kolín U13 – Svitavy 9:2

„Po minulém utkání, které mělo pro nás dost hořký konec, jsme si chtěli proti Svitavám na domácí půdě spravit chuť. Hráči měli za úkol předvádět stejnou hru jako před týdnem s tím rozdílem, že se musí soustředit na koncovku a proměňovat připravené šance," uvedl trenér Vladimír Zeman.

Hned od prvního hvizdu rozhodčího kolínští hráči na svého soupeře doslova vlítli a od prvních minut se hrálo většinou na jeho polovině. Šance na sebe nenechaly dlouho čekat a začaly přicházet jedna za druhou.

„Bohužel se potvrdilo, že náš největší problém, což je neproměňování vyložených šancí, stále trvá. Během prvního poločasu jsme jich opět měli minimálně deset, z nichž jsme bohudík aspoň tři proměnili. Vzhledem k tomu, že jsme soupeře prakticky až na jednu výjimku k ničemu nepustili, vyhráli jsme první poločas 3:1," podotkl Zeman.

„Ve druhé půli jsme pokračovali v disciplinované hře postupných útoků a připravování si šancí v pokutovém území soupeře. Zlepšila se efektivita, která se ihned projevila na výsledku. Proměnili jsme šest brankových příležitostí a  po naší vlastní chybě jsme inkasovali ve druhém poločase pouze jediný gól. Chci pochválit všechny hráče v obou týmech za předvedenou hru a hlavně za to, že se až do poslední chvíle utkání snažili kombinovat a neuchylovali se k bezhlavému obstřelování branky soupeře. Chci také pochválit na obou polovinách obě obrany, které pracovaly bez větších chyb a soupeře k ničemu nepustily," dodal Zeman. „Už ve čtvrtek nás čekají Pardubice, což je jeden z nejtěžších soupeřů. A ty nás a naši momentální formu důkladně prověří."

Branky: Barták 4, Uman 3, D. Záhora, Kubíček. Poločas: 3:1. Sestava 1:  Zeman –  Hejduk, Prokůpek, Vlášek, M. Záhora, Strejček, Barták, Uman, Šindelář, Duba. Sestava 2: Veselý – Hoření, D. Záhora, Kuchař, Erben, Soukup, Kubíček, Koudela, Vacka, P. Pokorný, Schulz.

FK Kolín U12 – Svitavy 4:9

„Nepovedené utkání, o kterém jsem si před zápasem myslel, že bychom ho mohli zvládnout. Prvních osm minut moje představy vzaly za své. Pět branek v naší síti. Další průběh utkání se naštěstí změnil a dokázali jsme se soupeřem držet krok," řekl trenér ročníku 2001 Jaroslav Bejlek.

Toho nadále trápí přístup některých hráčů. „U některých hráčů je nadále patrná představa, že si jdou zahrát fotbal. V této kategorii a soutěži je však potřeba chodit fotbal hrát a ne si jen zahrát. Kde je chyba, vím naprosto přesně, jen nejsem v současné době schopen s tím sám něco udělat. Jedno pozitivum v této šlamastyce jsem však přeci jenom objevil. Mám v mužstvu kluka, který zosobňuje mé představy o produktu přípravky. A o kom mluvím? O fotbalové dynastii Kmochů. Hrál jsem s jeho dědou, trénoval jeho strejdu a tátu," podotkl Bejlek.

„K utkání jsme nastoupili v poněkud oslabené sestavě, takže naše řady museli vyztužit dva hráči ze staršího ročníku. Nějakou dobu trvalo, než si sestava sedla, ale pak vše fungovalo uspokojivě. Je vidět, že čím déle hrajeme a trénujeme na trávě, tím se zlepšujeme. Stále ještě jsme sice nepředvedli ideální výkon, ale již to bylo dobré, nebo alespoň na dobré cestě. Utkání skončilo podle mě zaslouženou dělbou bodů. Na závěr bych chtěl ještě vyzdvihnout gesto fair play Matěje Veselého, který přiznal soupeři rohový kop, ze kterého vyrovnal v závěru prvního poločasu. Bylo totiž v ostrém kontrastu s chováním hostujících hráčů a hlavně hostujících fanoušků, kteří byli doslova antireklamou na mládežnický fotbal," konstatoval asistent ročníku 2002 Miloš Vrkota.

Branky: Baloun 2, Kopáček, Kmoch. Poločas: 2:7. Sestava 2001: Šebesta – Šín, Suchý, Juřica, Klepal, Jedlička, Koděra, Kmoch, Chvalovský, Šulc, Šimurda, Opolzer. Sestava 2002: Veselý – Snížek, Baloun, Čáp, Kopáček, Michálek, Záhora, Konyvka, Robovský, Uman.