„Za druhý poločas jsme si tři tři body zasloužili,“ uvedl trenér Zdeněk Šmejkal starší.

Český Brod se na půdě půdě beznadějně posledního týmu od začátku trápil. Hledal rytmus, který nakonec za prvních 45 minut nenašel.

„Naše převaha byla platonická. V prvním poločase to byla spíše kopaná. Opravdu nebyl znát rozdíl mezi posledním mužstvem a mužstvem atakujícím přední místa tabulky,“ podotkl vedoucí mužstva Jan Křen.

Dokonce musel přihlížet, jak se hráči Nového Boru po brance ve 42. minutě radují. „Bylo to z ojedinělého protiútoku, kdy Stromecký z pravé strany přehodil Drápelu. My předtím měli skvělou možnost, kdy Makovský postupoval sám na bránu, ale z pravé strany netrefil dobře,“ popsal klíčové situace Jan Křen.

O přestávce hostující trenér v kabině hodně zvýšil hlas, aby své svěřence probral a nabudil. Ti si jeho slova vzali k srdci a ve druhé půli předvedli výrazně zlepšený výkon, který byl okořeněný třemi brankami.

„Tomáš Hrdlička se ze stopera přesunul do zálohy a okamžitě to bylo na kvalitě naší hry znát,“ konstatoval Jan Křen.

Chvíli po změně stran bylo vyrovnáno. Moravec pronikl do vápna, poslal přihrávku Jindřichovi, který lehkou tečí vyrovnal. Zanedlouho si došel pro faul ve vápně Fikejz a Makovský se z penalty nemýlil. Šest minut před koncem se situace opakovala. Tentokrát byl faulovaný Šmejkal a Hrdlička z penalty potvrdil vítězství Českého Brodu.

„V prvním poločase jsme se hodně hledali a po zápase jsme si opravdu oddechli,“ řekl po utkání Zdeněk Šmejkal starší.

Branky: 42. Stromecký – 53. Jindřich, 62. Makovský z PK, 84. Hrdlička z PK. Poločas: 1:0.
Český Brod: Drápela – Moravec, Hrdlička, Marek, Carda – Gajdasz (46. Suk), Medek, Skořepa, Makovský (76. Šmejkal) – Fikejz (84. Slicho), Jindřich.