FK Kolín U19 – Meteor Praha 2:2

„Již před samotným utkáním jsme čekali, že nás dnes nečeká nic jednoduchého, což samotné střetnutí jen potvrdilo.  Po prvotním oťukávání z obou stran jsme převzali iniciativu, začali více držet míč a kombinovat, ale přesto se nám branku vstřelit nepodařilo, i když jsme měli  tři tutovky a ještě nastřelili tyč. Ale pozor, jednostranné to zase nebylo, i hosté několikrát nebezpečně zahrozili," upozornil asistent Jaroslav Havrda.

„Do druhé půle jsme šli s tím, že budeme chtít co nejdříve rozhodnout, bohužel po chybách jsme inkasovali. Druhou branku jsme obdrželi po hodině hry. Od té doby to bylo jen na jednu bránu. Chvílemi to vypadalo, že branku dnes nevstřelíme, i kdybychom hráli do půlnoci. Nakonec se na nás usmálo štěstí a dvěma brankami jsme vyrovnali. V hektickém závěru jsme nakonec ještě mohli rozhodnout, ale bohužel se nám to nepodařilo. Dnes si ceníme hlavně toho, že i přesto, že jsme prohrávali o dvě branky, kluci nesložili zbraně, ukázali charakter, a to se cení. Bojovali až do konce a odměnou jim byly vstřelené branky, které jim pomohly alespoň k vyrovnání," dodal.

Branky: 74. D. Martínek, 79. Linhart. Poločas: 0:0. Sestava: Dědek – Jonáš, Kubánek, Nekvinda, Daněk – O. Martínek (52. Bora), Veselý, Štukhejl,  Hubáček (59. Šindelář) –  D. Martínek, Linhart.

Liberec U17 – FK Kolín 6:0

„Individuálními chybami jsme nabídli soupeři pohodové vítězství. Z dnešního výkonu jsem zklamán, rozhodně to bylo hratelné utkání," konstatoval trenér Karel Holeček.

Sestava: L. Kmoch –  Moravec, Radek Fink, Jizba (65. Jehlička), Roman Fink (60. Klatka) – Matějka, D. Kmoch, Martikán, Vaingát (50. Koška) – Ramšák, Jedlička (40. Hybner). Poločas: 3:0.

Liberec U16 – FK Kolín 12:1

„Možnost zapsání do Guinessovy knihy rekordů se povedl našemu mužstvu, které třikrát inkasovalo do 4. minuty utkání," uvedl trenér Vít Caudr.

„Katastrofální výkon téměř celého mužstva, nejvíce pak obranné čtveřice zapříčinil vysoký výsledek. Soupeř se nedostal do tříbrankového vedení individuálními akcemi, ale pouze kopl pěkný míč přes naši obranu, na své rychlé útočníky, kteří pak nezaváhali. Další branky byly podobného rázu. Sestavu jsme nějakým způsobem pozměnili a zlepšili hru ve středu hřiště, ale neměli jsme na lavičce více hráčů, abychom jich mohli vyměnit daleko více. Ve druhém poločase jsme měli alespoň herní záchvěvy, ale celkově je pro mě výkon mužstva obrovským zklamáním. Když vzpomenu na to, že příští kolo k nám přijede nejlepší mužstvo soutěže, tak zrovna nejsme v ideální situaci," dodal.

„Proto také vyhlížím zimní přestávku, kde musíme jednak mužstvo výrazně posílit, dohnat herní kondici hráčů a odstranit špatné návyky. Musí však chtít sami hráči, kteří by měli trénovat, jak na tréninku, tak by měli k tréninku ještě něco přidat. První dorostenecká soutěž vyžaduje daleko lepší připravenost hráčů, než na které se momentálně nacházejí.   Zvláště proto, že si mužstva stahují nejlepší hráče z jednotlivých krajů. Liberec rád brouzdá i u nás a v okolních okresech. Naším klubovým cílem by mělo být vychovat si co nejvíce konkurence schopných hráčů. Pokoušíme se nastolit cestu, která by k tomu měla vést, zatím jsme však na úplném počátku.  Věřím však, že budeme úspěšní na této cestě a budeme v následujících letech produkovat fotbalisty, kteří budou konkurenceschopní s nejlepšími mužstvy z Čech. Nyní musíme být trpělivý a především nesmírně pracovití, abychom se posunuli na naší cestě o kus dál," podotkl Caudr.

Branka: Klatka. Poločas: 6:0. Sestava: Terč – Klatka, Jelínek, Šamša, Potůček (58. Olah) – Karban (52. Hybner), Skořepa (55. Zápotocký), Kainar,  Jehlička – Chocholáč, Hanzl.