Úvod zápasu naznačil, že na zažité tradici by se nemělo nic měnit, ale když během krátké doby Suk a ani Makovský své vyložené šance neproměnili, přišel zákonitě trest. Hostující útočník Boček střelou z velkého vápna do protipohybu brankáře Polomského otevřel skóre zápasu.

Domácí ve své ofenzívě nepolevili, ale jejich koncovka byla i nadále žalostná. Po půl hodině hry mohl srovnat krok Makovský, jeho hlavička z malého vápna se ale jen otřela o břevno.

Do přestávky si vytvořili i další šance, zůstalo však pouze u nich.

Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Hráči Českého Brodu se dál tlačili před Hůlovu branku, ale spalovali jednu šanci za druhou. Chomutovští se pak soustředili na rychlé výpady do otevřené obrany. A to se jim nakonec povedlo, kdy při jednom z nich utekl Pěnička, obešel Smolu, jeho střelu z hranice šestnáctky stačil gólman Polomský nohou reflexivně vyrazit, ale jen k Bočkovi, který se nemýlil a v 77. minutě zvýšil na 2:0.

Krátce na to mohl zkompletovat hattrick, a protože se tak nestalo, na druhé straně vykřesal čtyři minuty před koncem jiskřičku naděje pohotovou hlavičkou do šibenice Michálek.

I přes nastavené tři minuty sudím Šimkem se však domácí vyrovnání nedočkali.

„Škoda, že jsem ten hattrick nezkompletoval, mohli jsme pak už být v naprostém klidu,“ řekl po utkání hrdina zápasu, hostující útočník Martin Boček.

„Začali jsme dobře, ale Chomutov nám dal lekci z produktivity. Pokud neproměníme takové tutovky, jaké měl Makovský se Sukem, na plný bodový zisk můžeme zapomenout. Navíc našeho jediného hrotového útočníka Davida Fikejze soupeř výborně pokryl a díky své špatné produktivitě nás porazil,“ posteskl si trenér Českého Brodu Zdeněk Šmejkal starší.

Z výrazu hostujícího trenéra Pavla Vrátila pak sálala spokojenost: „Příprava na tento ročník i s přispěním našeho nejzkušenějšího hráče Patrika Gedeona dopadla velmi dobře, nicméně v tomto utkání při nás stálo štěstí. Před naší vedoucí brankou mohlo být všechno jinak, ale ataky domácích jsme v podstatě celý zápas ustáli a naopak jsme si své vítězství mohli díky produktivitě Martina Bočka pojistit. Jsem rád, že si z Kutilky vezeme všechny body domů, protože v této sezoně bychom se i s naším mládím bojům o záchranu rádi vyhnuli.“

Český Brod před prvním mistrovským zápasem přišel o brankářskou jedničku. Drápela musel podstoupit operaci kolena. Proto vedení klubu sehnalo náhradníka – jedenadvacetiletého Adama Ordelta.

„Je to brankář, který k nám přišel z divizních Kratonoh, ale fotbalově vyrůstal v Hradci Králové. Také hraje za futsalovou reprezentaci,“ objasnil prezident Českého Brodu Luboš Holý.

Branky: 86. Michálek – 15. a 77. Boček. Rozhodčí: Šimek. ŽK: 1:4. Diváci: 250. Poločas: 0:1.
Český Brod: Polomský – Moravec, Šmejkal, Hrdlička, Smola – Suk (78. Souček), Medek, Michálek, Skuhravý (55. Marek), Makovský (70. Křelina) – Fikejz.

(Mojmír Strachota ml.)