„Určitě to byl pro nás náročný zápas. Bylo to o vůli. Jsem rád, že jsme to zvládli, i když jenom jedna nula. Ale dali jsme si za cíl postoupit, abychom měli další zápasy navíc, což je pro nás, co míň hrajou, ideální. Proto jsme rádi, že jsme postoupili. To byl hlavní cíl," uvedl stříbrný medailista z mistrovství světa do 20 let a bývalý hráč Sparty Praha nebo CSKA Moskva Luboš Kalouda. „Věděli jsme, že to bude těžké utkání. Kolín není špatný mančaft.  Proto jsme rádi i za tento výsledek. Teď se musíme připravit na další zápas a jedeme dál," dodal.

„I když Dukla nehrála v takové sestavě jako obvykle, tak i tak to byl pro nás těžký zápas. Ukázala kombinační sílu, kterou jsme od ní čekali. Většinu utkání tomu zápasu vládla. My jsme ale věděli, že ve druhém poločase přijdou její problémy, což se ukázalo i v těch ligových utkáních. Poztrácela pár míčů a my z toho těžili. Nakonec závěr byl i hektický. Mohli jsme i vyrovnat. Šance Honzů Štočka i Bočka gólem ale neskočily, což je škoda, protože i pro lidi by byl ten závěr krásného zápasu pěkný," řekl po utkání trenér Kolína Roman Veselý.

Přesně tak. Dukla měla sice víc možností ke skórování, ale v závěru se musela strachovat o výsledek. Především pak po šancích Štočka a Bočka. Domácí borci ale v koncovce selhali. Lavička hostů si tak po utkání mohla vydechnout.

„Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého. Takovéto zápasy jsou navíc vždy ošidný a v Kolíně není jednoduchý prostředí. My do utkání nasadili hráče, kteří nedostávají tolik příležitostí v lize. Pro některé to byl vůbec první zápas za áčko," uvedl trenér Dukly Luboš Kozel. „Podle mě jsme ale byli aktivnější. V první půli jsme domácím nedovolili nic a šli jsme do vedení, ačkoliv jsme ne všechno vyřešili dobře. Po změně stran tomu scházela ta pojistka. Naše šance jsme několikrát špatně vyřešili, hlavně naše přečíslení soupeře. A taky jsme si nepohlídali ofsajd v nadějných situacích. Kdybychom tu druhou branku vstřelili, tak bylo rozhodnuto. Bohužel se nám to nepovedlo. Domácí proto cítili šanci, přidali tam Lukáše Hartiga. Zjednodušili hru, nakopávali dlouhé míče a díky tomu si vypracovali gólovku, kterou naštěstí Tomáš Kučera chytil a my to vítězství uhájili," dodal Kozel.

Jak šly minuty

5. Dukla začala zápas aktivněji. Engelmann poslal kolmici na nabíhajícího Marka, jemuž včas vyběhl pod nohy brankář Čižinský.
7. Bývalý reprezentant do 20 let Luboš Kalouda to zkouší z dálky, jeho projektil levou nohou končí ale vysoko nad.
14. Poprvé se o slovo hlásí také domácí. Novotný zahrává trestný kop, míč od Štočka putuje k Michálkovi, který zkouší jemným lobem přehodit gólmana Kučeru. Ten, stejně jako všichni na stadionu sledují, kde skončí míč. Nakonec zaplachtí těsně nad břevnem.
17. Po centru Radoše hlavičkuje v dobré pozici Marek, míč ale letí vedle.
21. Michálek obral svého protivníka o míč, nahrál Novotnému, který zkoušel střelou přes celou bránu zaskočit gólmana. Ten se nachytat nenechal a konečky prstů vytlačil balon na roh.
25. Opět přicházejí chvíle Dukly. Nejprve Radoš nachází Kaloudu, který však hlavičkový pokus nenasměřuje mezi tři tyče.
29. Engelmann posílá míč do prostoru desítky na Marka. K němu se ale včas dostane Čižinský a v souboji nakonec míč získá do své moci.
44. První a jediný gól utkání. Když se všichni chystali na přestávku, vzal si balon Svatonský. Jako tank se probil po levé straně a nekompromisně zavěsil.
48. Po delší době se ke slovu hlásí i Kolín. Jelínek z hranice velkého vápna takovou nenápadnou střelou vystrašil brankáře Kučeru. Ten totiž musel vytáhnout míč přímo z horního růžku.
50. Novotný zahrává rohový kop tak šikovně, že míč skončí přímo na břevně.
56. Nepříjemný okamžik pro domácího brankáře Čižinského, který po jednom ze zákroku musí nuceně střídat. Jeho místo zaujal Filip Michalek a nevedl si špatně. Nakonec uhájil čisté konto. „Nebylo to nic jednoduchého naskočit v rozehraném zápase proti ligovému týmu. Ale je to pro mě cenná zkušenost," konstatoval Filip Michalek.
62. Pěkná individuální akce domácího Novotného, jenž se proháčkoval mezi čtveřicí bránících hráčů, svůj pokus ale nedokázal usměrnit do brány.
71. Kalouda přihrává na hranici vápna Markovi, jenž míří těsně vedle.
78. Velká šance Kolína. Štoček se řítí sám na brankáře, střelu ale uspěchá a míč pošle levačkou vysoko nad.
78. Na druhé straně to zkouší z vápna Ouedraogo, náhradní gólman Michalek ale jeho pokus vyrazil.
84. Domácí brankář se opět vyznamenal. Nepříjemný pokus Malého z trestného kopu zkrotil u své pravé tyče.
90. Kolín má jedinečnou a poslední možnost vyrovnat. Po přesném centru Novotného však střídající Boček selže. Gólman Kučera mu zmenší střelecký úhel a tygřím skokem mu překazí radost.

FK Kolín - Dukla Praha 0:1

Branka: 44. Svatonský. Rozhodčí: Kalenda. ŽK: J. Biško (K). Diváci: 860. Poločas: 0:1.
Kolín: Čižinský (56. F. Michalek) – Čapek, J. Biško, Šourek, Nešpor – Jelínek, Sedláček – T. Michálek (73. Boček), Novotný, Táborský (64. Hartig) – Štoček.
Dukla: Kučera – Romera, Štětina, Vorel, Radoš – Engelmann (85. Berger), Podrazský (70. Borek), Ouedraogo, Svatonský – Kalouda (77. Malý), Marek.