„Tenkrát jsem přišel v létě k týmu, který sestoupil z druhé ligy. To zde zůstali čtyři kmenoví hráči, zbytek jsme museli doplnit během měsíce. Přesto se podařilo skončit 
v první třetině tabulky. Určitě na to vzpomínám rád," řekl pro klubový web Ladislav Bobek.

Nyní se nachází v jiné pozici. V rozjeté sezoně přišel do týmu, který je na posledním místě a na nesestupové příčky ztrácí devět bodů. „Snahou a cílem bude jednoznačně se pokusit soutěž zachránit. Ztráta je ale velká," je si vědom Bobek.

„Myslím si, že hodně napoví vzájemná utkání s podobně ohroženými týmy."

Na první sraz dorazilo celkem 19 hráčů. Byli mezi nimi i někteří, kteří v minulé sezoně tvořili vítězný tým ČFL. „Se všemi hráči, ať už kmenovými nebo vytipovanými, jsem hovořil. Drtivá většina z nich se do zimní přípravy zapojí. Bohužel mezi nimi zatím nejsou Nešpor, Stejskal a Michálek," litoval Ladislav Bobek.

„Během ledna prověříme výkonnost všech hráčů, všichni dostanou prostor nás přesvědčit o svých kvalitách. Věřím, že první týden v únoru budeme mít jasno o složení mužstva. Pak máme měsíc na vyladění týmu nebo případné doplnění kádru. Proto je nyní předčasné hovořit o konkrétních jménech," podotkl Bobek.

A jak bude probíhat zimní příprava? „Tréninky budou probíhat převážně v odpoledních hodinách, řada hráčů má totiž svá zaměstnání. Většina přípravy bude probíhat na hřišti s míčem, s posilovnou a vším, co 
k zimní přípravě patří, včetně zápasů zimního turnaje," poodhalil Bobek.

Jeho tým se zúčastní dvou turnajů. Na Vyšehradě, kde se představí převážně týmy z divize a ČFL, a pak také zimní Tipsport ligy. Tady na Kolín čekají naopak soupeři z těch nejvyšších soutěží. První zápas sehraje nováček druhé ligy ve středu od 13 hodin proti Mostu.