„Zpočátku jsme se na hřišti rozkoukávali, ale snažili jsme se hrát kombinačně a výsledkem byly dva přímé kopy kousek za hranicí velkého vápna. Ale bohužel jsme ani jednou netrefili branku, a tak se do vedení dostal soupeř 
z přímého kopu po našem zbytečném faulu. Naštěstí nás to nepoložilo a po pěkné přihrávce Matěje Nováka Slávek Plandor vyrovnal. O minutu později byl velice důrazný v soupeřově pokutovém území Vojta Uher a odměnou byla branka a otočení výsledku v náš prospěch. Bohužel se nám nepovedlo vedení dlouho udržet a asi o tři minuty později soupeř po rohovém kopu vyrovnal, kdy skóroval nehlídaný hráč. To ale nebylo v prvním poločase všechno, bohužel v náš neprospěch, když se soupeř po kolmé přihrávce za naši obranu a přesné přihrávce ze strany před naši branku dostal do vedení 3:2," popsal klíčové okamžiky asistent Petr Káninský.

Kolín se po změně stran snažil alespoň o vyrovnání. Jeho snaha byla ale marná. Domů tak odjel s prázdnou.

„Druhý poločas se nesl ve znamení několika šancí na obou stranách, ale ani jeden tým své příležitosti neproměnil, a tak jsme v prvním mistrovském utkání vyšli bodově naprázdno," posteskl si Káninský.

Další utkání hraje Kolín doma. V sobotu v 10 hodin hostí Kladno.

Branky: Plandor, Uher. Poločas: 3:2.
Sestava: Dejmek – Mužík (68. Vojtíšek), Exner, O. Novák, Bukač – Nekolný (68. Richter), Ceral, Uher (64. Matějka) – Plandor, M. Novák, Rosendorf.

Zelenka řádil. Vstřelil čtyři góly

Většina z nich si prožila premiéru v dorostenecké kategorii. A premiéra to byla vítězná. Fotbaloví mladší dorostenci Kolína (U16) na úvod sezony v ligové soutěži vyhráli v Benešově 4:3.

„Premiéra prvního mistrovského utkání v dorostenecké kategorii se zdařila. I přes počáteční nervozitu, která trvala prakticky po celou dobu utkání, pro nás velmi pohledné utkání z hlediska počtu branek dopadlo nakonec velmi dobře," potěšilo trenéra Vladimíra Zemana.

Kolín může děkovat především Zelenkovi. Tento elitní snajpr již několikrát prokázal, že má čich na góly, to však bylo mezi žáky. Nyní to prokázal i o kategorii výš. Vstřelil všechny čtyři góly svého týmu.

„Úvod patřil domácím, kteří již v desáté minutě otevřeli skóre po hrubé chybě obou stoperů. Čtyři minuty na to hrál domácí hráč v pokutovém území rukou a rozhodčí nekompromisně ukázal na značku pokutového kopu. Ten bez zaváhání proměnil Zelenka. Domácí měli stále mírnou převahu, kterou ve 31. minutě narušil opět Zelenka, který potrestal lobem do prázdné branky chybu domácího brankáře," uvedl Vladimír Zeman.

Přestože po přestávce vstřelili hosté o gól méně než domácí, těsnou výhru uhájili.

„Po změně stran měli opět domácí mírnou převahu. Jejich úsilí přineslo ovoce hned ve 44.minutě, kdy po faulu v pokutovém území proměnili nařízenou penaltu. V této fázi utkání hodnotím velmi kladně přístup našich hráčů, když nesložili zbraně a dál se prali o vítězství. V 51. minutě jsme předvedli nejhezčí akci zápasu. V pravém rohu jsme vybojovali míč. Ten putoval po ose Zbořil, Vlášek až k Zelenkovi, který se opět nemýlil. Bohužel o tři minuty později náš soupeř opět potrestal chybu naší obrany a srovnal na 3:3. Poslední slovo jsme však měli zase my a vítěznou branku nemohl vstřelit nikdo jiný než náš střelec Zelenka. Po úniku Jakuba Trnečky dostal nádhernou přihrávku před branku, kde už mu nezbylo nic jiného, než do otevřené branky skórovat," konstatoval Zeman.

„Vstup do sezony se sice vydařil, ale rozhodně máme na čem dál pracovat a hodně co zlepšovat," dodal.

Další utkání hraje Kolín doma. V sobotu ve 12 hodin přivítá Kladno.

Branky: Zelenka 4. Poločas: 1:2.
Sestava: Bubla – Prokůpek, Vacka, T. Trnečka (54. Hoření), Motejzík – Záhora (65. Pánek), D. Zbořil, P. Zbořil, Vlášek – Nývlt (41. J. Trnečka), Zelenka.