Jako vedoucí mužstva jste dostal trest na šest měsíců? Co říkáte na rozhodnutí Disciplinární komise OFS?
Žádné rozhodnutí disciplinární komise jsme dosud neobdrželi, nemohu se tedy vyjádřit k vaší otázce. Pouze mohu podotknout, že jsem se ani já osobně, ani klub nestal účastníkem žádného disciplinárního řízení, jak předepisuje platný Disciplinární řád FAČR.

Zároveň byl potrestán i klub, a to pokutou 7 tisíc korun. Kdo pokutu zaplatí?
Zde mohu odpovědět stejně jako na vaši první otázku.

O vašem prohřešku v Třebovli se toho hodně namluvilo. Objasněte, za co jste byl konkrétně potrestán?
Stanovisko k této události je na našich webových stránkách a pevně věříme, že veškeré okolnosti této události s veškerou  vážností prošetří Disciplinární komise OFS tak, jak jí to ukládá platný Disciplinární řád.

Jak se na svůj prohřešek díváte s odstupem času? Neříkáte si třeba, že to bylo zbytečné?
Osobně se na to celé sobotní fotbalové odpoledne v Třebovli dívám s velkým smutkem. Čest a sportovní duch byly zašlapány a proti tomu se musíš postavit. Jinak nic nezměníš. Svým způsobem se něco takového muselo stát. Kdo seje vítr, sklidí bouři.

Co vám na toto extempore řekli v klubu?
Reakce od mnohých mne velmi mile překvapila. Je to posilující a dává to dobré signály. Mnoho lidí se bojí, ale strach je tvůj největší nepřítel.

Sice jste nejvyšší představený FK Kolín, ale našel se někdo, kdo vám to dal vyloženě „sežrat"?
Malý český negativistický človíček je ti hodně nablízku, takových skřetů najdeš docela dost okolo sebe. Musíš přes ně jít dál.

V současné době se hodně skloňují výkony rozhodčích. Vy patříte k jejich velkým kritikům. Co vám nejvíc vadí?
Já nechci být kritikem. Kdo je bez chyby ať hodí kamenem. Dokážu pochopit a odpustit, když někdo udělá chybu, zvláště když  sport je tak rychlý. Mnohdy se to každému dobře mudrcuje u televize, kde má opakovačku a zpomalovačku. Vadí mi, když tu chybu někdo provede záměrně. Ale až sudí toho nešťastného sobotního zápasu přijde a omluví se, dovedeme to odpustit. Tak se dostaneme dopředu.

Někdo říká, že pískat neumějí, jiní zase tvrdí, že to dělají záměrně. K jaké variantě se přikláníte vy?
Tak asi nejlepší rozhodčí pískají Ligu mistrů a kvalita rozhodčích v okresních soutěžích je úměrná této úrovni fotbalu. Nicméně všichni mají fotbal rádi, dělají chyby, to je lidské,  ale pokud někdo udělá chybu záměrně, tak je to jeho problém. Ale svědomí a Boží mlýny ho stejně doženou a semelou.

Rozhodčí, to je věčné téma  a věčný boj. Co je podle vás potřeba, aby se jejich výkony zlepšily a nedocházelo k inzultacím. Přece jenom jich v poslední době přibývá…
Myslím, že to je celospolečenský problém. Pokud podvádíš ve škole, budeš s největší pravděpodobností podvádět i ve fotbale. To nikdy nezmizí, ale chceš nalézt únosnou míru. Na vině jsou. Myslím, že svaz by měl podpořit nábory nových rozhodčí. Ti stávající vlastně ani nemají konkurenci, na čárách jsou takzvaní „mávači" z řad klubů a to také nedává hře důstojnost. Pokud zvedneš kvalitu a slušnost, přijdou diváci, rodiče a jejich děti. To je cesta z bludného kruhu, ve kterém se točíme. Nicméně to, co se stalo v sobotu v Třebovli, tak nad tím nechci jen tak mávnout rukou.