„Pozitivy z utkání jsou především tři důležité body a fakt, že jsme dokázali vstřelit čtyři branky. Dvě inkasované v domácím prostředí ale nejsou už tak šťastné. Odehráli jsme těžké utkání, ve kterém hrála prim především bojovnost. Ta byla na naší straně o něco větší a na hráčích bylo znát, že chtějí tohle utkání vyhrát. Z tohoto pohledu si myslím, že jsme byli o trochu lepší a naše vítězství je zasloužené,“ těšilo po utkání trenéra Bečvár Josef Kubu, který musel sám v závěru naskočit do hry.

„Závěr jsme měli dohrát s míčem na kopačkách a uklidnit hru, místo toho se zápas dohrával ve vyhrocené atmosféře. Tři body samozřejmě těší, ale byly vykoupeny zraněními, což nám v naší situaci přidělalo další vrásky. Bylo to podle mě až příliš vyhecované a některé zákroky naprosto zbytečné,“ posteskl si Kuba.

O tom, že se utkání nebude hrát zrovna v rukavičkách napověděla už pátá minuta, kdy musel kvůli výronu v kotníku střídat domácí Jakub Kšírl. A další důrazné zákroky z obou stran na sebe nenechaly dlouho čekat.

„Jsem zklamaný z přístupu hráčů. To, že nám to nešlo fotbalově je jedna věc, ale že jsme do toho nedokázali dát něco navíc, abychom mohli pomýšlet na body, to je věc druhá. Chybělo tam srdíčko a chuť vyhrát. Po přestávce jsme dokázali brzy vyrovnat, ale místo toho, aby nás to nakoplo a chtěli se poprat o body, přišly chyby, které soupeř trestal,“ byl s výkonem svých svěřenců nespokojen trenér Liblice Petr Samek.

Ten žehral i na mizernou koncovku a na nedostatečné bránění standardních situací svého celku.

„Během úvodních deseti minut jsme si vypracovali dvě vyložené příležitosti, které jsme neproměnili. Utkání pak mohlo vypadat jinak. Místo toho pak nedokážeme pohlídat standardní situace, ze kterých v posledních zápasech inkasujeme až moc často. Naopak my se na góly až moc nadřeme a to rozhodlo i tento zápas,“ štvalo Petra Samka.

„Bez nasazení se takové zápasy hrát nedá. Vůbec jsme to nezvládli. Naopak výhra domácích je zasloužená, protože se o ni víc prali,“ uznal Samek.

Branky: 31. Jahoda, 62. Uher, 64. a 70. Horáček – 48. Hrstka, 75. Pačes z PK. Poločas: 1:0.
Bečváry: Stoupa – Čáslava, Uher, Kubásek (85. J. Kuba), Čáslava, J. Kšírl (5. Slezák) – Vanta, Horáček, V. Kšírl (79. P. Kuba), Jahoda – Skočdopole, Černý.
Liblice: Grůša – P. Nouzák, Fott, F. Řípa, Kovačka – Pačes, Vlk, Bázlík, Rohn – Hrstka, J. Nouzák (67. Vosecký).