Krakovany – Nučice 4:1

„V úvodní části první půle se hrála vyrovnaná partie. Postupně jsme získávali převahu, kterou jsme korunovali prvním golem, kdy Sixta pěknou přihrávkou vybídl rychlonohého Loudu, který přesprintoval hostující obranu a úspěšně zakončil. Pak Louda našel ve velkém vápně Luďka Tlučhoře, který se nemýlil a zvýšil na dva nula. Další obrovskou šanci měl Dostál, který obešel vše, co mu stálo v cestě, ale bohužel v rozhodující fázi se podsmekl a netrefil prázdnou branku. Chvíli po změně stran trefil Jelínek z trestného kopu šibenici a zvýšil na tři nula. Devět minut před koncem zvýšil na čtyři nula Louda, který opět unikl hostující obraně a úspěšně zakončil. V druhé půli jsme si vytvořili další šance, které jsme bohužel nevyužili. Hosté se snažili hrát, ale za celý zápas naši branku takřka neohrozili. V sedmdesáté páté minutě se zranil náš brankář Douděra, do branky šel hráč z pole Šindelář, který byl v poslední minutě krátký na střelu z pokutového kopu, čímž hosté snížili na čtyři jedna," uvedl trenér Krakovan Vlastimil Chlád.

„Hráli jsme s velkou marodkou, hráčský kádr jsme doplňovali z B mužstva. Domácí byli jednoznačně
o třídu lepší a jenom jejich nemohoucností jsme neprohráli ještě větším rozdílem. Výsledek by byl ještě horší, kdyby domácí proměnili několik šancí, které vychytal náš dobře chytající brankář," řekl nučický asistent Jan Hodík.

Branky: 15. a 81. Louda, 32. L. Tlučhoř, 55. Jelínek – 90. Kubalík z PK. Rozhodčí: Netáhlík. ŽK: 1:1. Diváci: 70. Poločas: 2:0.
Krakovany: Douděra (72. Robovský) – Kutil, Jelínek, Šindelář, Neruda – Louda, L. Tlučhoř (85. Pospíšil), R. Tlučhoř, Věříš – Sixta (30. Novotný), Dostál.
Nučice: T. Krutský – Šulc, Hurtík, Vedral, Kočí – Nevšímal ml., Jelínek, M. Zápotocký, Nanko – Novák, Kubalík.

Bečváry – Libodřice 3:2

„V posledním domácím zápase jsme chtěli potvrdit domácí neporazitelnost a rozloučit se s diváky vítězstvím. Ale nebylo to vůbec snadné. První poločas se nám herně vůbec nedařilo, Libodřice byly nebezpečné směrem dopředu. Dali jsme vedoucí branku, ale ještě do poločasu stačil soupeř srovnat a ještě měl obrovskou šanci, zachránil nás velmi dobře chytající Stoupa. Druhý poločas už jsme byli více na míči, většina času se odehrávala na polovině soupeře. Dali jsme dvě branky a vypadalo to, že si
v poklidu dokráčíme pro tři body. Ale bohužel jsme lacinou ztrátou míče v 90. minutě darovali Libodřicím standardku a ty ji po signálu zužitkovaly. Ale jednobrankové vedení jsme už udrželi a body zůstaly doma. Libodřice určitě patřily k těm lepším týmům okresního přeboru," konstatoval trenér Bečvár Josef Kuba.

„Proti prvnímu celku tabulky jsme odehráli dobrý zápas. Hrál se pohledný fotbal a šance byly vidět na obou stranách. Do 70. minuty jsme byli Bečvárům vyrovnaným soupeřem, ale poté nám malinko došly síly, udělali jsme dvě chyby, které soupeř potrestal. Nám se podařilo na konci zápasu jen kosmeticky upravit skóre. Nezbývá nám nic jiného, než body získat v posledním kole, ve kterém hostíme Jevany," uvedl trenér Libodřic Lukáš Lanc.

Branky: 32. Vanta, 74. Horáček, 77. P. Kuba – 10. Sova z PK, 89. Košík. Rozhodčí: Löwe. ŽK: 3:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1.
Bečváry: Stoupa – Uher, Holub, V. Kšírl, Kubásek (64. J. Kšírl) – P. Kuba (80. Šmejkal), Dědek, Horáček, Jahoda (75. Čáslava) – Vanta, Černý.
Libodřice: Kolář – Šudy, Šafránek, Baško, Škopek – Heverle, Sova (79. Novotný), Kovařík, Hovorka(46. Košík) – Pohanka, Hrstka.

Jevany – Velký Osek 2:1

„Počasí nám bohužel nedovolilo odehrát poslední mistrovský zápas v domácím prostředí, a tak jsme vzali zavděk umělou trávou v Kostelci nad Černými lesy. Na umělce v Kostelci se nám tradičně daří. Utkání jsme začali velmi rozpačitě a umožnili tak hostům několik brankových šancí. První branku jsme ale vstřelili my. V 19. minutě po přihrávce Končického se konečně trefil Popelka. Dále byla hra vyrovnaná a jen díky nepřesné koncovce hostů jsme neinkasovali. Druhou branku si v 27. minutě dali hosté sami za asistence Popelky. Další velkou šanci měl Krákora, ale jeho střela skončila na břevně. Druhý poločas byl totožný
s prvním. Hosté se snažili snížit, ale nás podržel brankář Tolstikov. V 80. minutě po jeho zbytečné chybě snížili hosté na 2:1. To bylo z obou stran vše a tak jsme zápas dotáhli do vítězného konce. Nutno říci, že se už těšíme na konec sezony, neboť máme mnoho zraněných a nemocných hráčů," řekl kouč Jevan Jan Lahoda.

„Z našeho pohledu jasně remízový zápas, ve kterém jsme ale bohužel vyšli bodově naprázdno. V prvním poločase se střídaly šance na obou stranách a bylo jich opravdu hodně. Bohužel soupeř z těch pěti svých dvě proměnil, my žádnou. V té naší největší selhal Koubek, který nezvládl samostatný nájezd a brankař soupeře ho reflexivně vychytal. Naopak první branku Jevany vstřelily po dorážce, tu druhou jsme si dokonce vstřelili sami, když Munzar nešťastně tečoval střelu směřující mimo naši branku. Druhý poločas byl již podstatně opatrnější a na šance to lze vyjádřit dva dva. Jevany nastřelily břevno, my skórovali po chybě domácího brankáře Davidem Adamcem.
V závěru už se nám ale bohužel vyrovnat nepodařilo. Tento zápas nám ukázal, že určitě můžeme myslet na vyšší příčky tabulky, než se momentálně pohybujeme, ale takovéto výkony musíme opakovat pravidelně," podotkl trenér Velkého Oseka Jiří Sodoma.

Branky: 19. Popelka, 27. Munzar vlastní – 80. D. Adamec. Rozhodčí: Vala. ŽK: 2:2. Diváci: 35. Poločas: 2:0.
Jevany: Tolstikov – Jásek, R. Krejčík st., Čechák, Chaloupka – Končický, Bečvařík, Krákora (76. R. Krejčík ml.), Šístek (67. Matas) – Pacourek, Popelka (89. M. Moravec).
Velký Osek: Durdil – Munzar, Sixta, L. Černý, M. Černý – S. Karban (73. M. Karban), D. Adamec, J. Karban, Šmiřák – Koška, Koubek.

Pečky – Jestřabí Lhota 1:3

„Nepříjemnému scénáři
z minulých zápasů jsme se nevyhnuli ani tentokrát. Na začátku zápasu jsme dostali dvě laciné branky, které nás po všech stránkách sráží dolů. Hráči dřeli, vydali se ze všech sil, ale na body to nestačilo. Hosté dobře bránili, a pokud jsme se dostali na dostřel jejich branky, tak nám chyběl klid v zakončení, trochu štěstí, ale i kvalita. Hosté mají dobře hrající vyrovnaný kádr a dnes byli mimořádně efektivní v zakončení, do kterého se dostávali pouze sporadicky," podotkl trenér Peček Petr Šafránek.

„Nám se vydařil úvod utkání. Nejprve po rohu a odraženém míči se trefil Kureš technickou střelou a potom sám vyzval přihrávkou středem hřiště do úniku Krupku, ten obešel i brankáře a dal druhý gól. Do konce poločasu na těžkém terénu byla hra neurovnaná a žádné šance už nebyly. Domácí byli celý zápas bojovnější, ale nedařila se jim střelba. My jsem měli ve druhém poločase dvě velké šance v jedné minutě. Nejprve šel sám na brankáře Kesner, ale dal vedle a hned poté zachytil Kureš špatnou rozehrávku domácích a došel s míčem až do branky. Velmi dobře řídil rozhodčí Kučera," řekl trenér Jestřabí Lhoty František Machurka.

Branky: 62. Plaček – 10. a 58. Kureš, 13. Krupka. Rozhodčí: Kučera. ŽK: 0:0. Diváci: 80. Poločas: 0:2.
Pečky: Hemmer – Železný (65. Aksamit), Plaček, Braňka, Malý – Mužík (65. Chrastný), Modrovič, Lukáš, Holub, Pikner (75. Chudoba) – Jedlička.
Jestřabí Lhota: Heres – Záhora, Klička, Skalický (46. Dohanič), L. Týma – Krajíček, Kesner, Kureš, Mikeš – Martínek, Krupka.

Zásmuky – Žiželice 2:7

„Je to stále stejné. Na poslední chvíli se omluví tři hráči a musíme míchat se sestavou. Soupeř byl po celý zápas fotbalovější, pohyblivější a hlavně důraznější ve vápně. Od nás je to už jen křeč a čekání na konec podzimní části," přiznal trenér Zásmuk Václav Jindra.

„K poslednímu podzimnímu utkání venku jsme jeli do Zásmuk. Bylo to jediné nedělní utkání, tak jsme již věděli, že naši nejbližší soupeři v tabulce naplno bodovali. Jednoznačně jsme chtěli ze Zásmuk odvézt tři body, a to se nám na těžkém terénu za chladného počasí podařilo. Fotbal se hrál opět spíše bojovný vzhledem k počasí i terénu, nicméně hráči obou mužstev občas předvedli pěkné kombinace s rychlým protiútokem. Ve dvanácté minutě jsme snad z první šance Zásmuk dostali gól a tak se domácí ujali vedení, na které jsme ale během dvou minut dokázali odpovědět a po pár dalších minutách jsme strhli vedení na svou stranu. Pět minut před přestávkou se nám podařilo vstřelit rychlé tři branky a poločas skončil se skóre 1:6. Druhý poločas se spíše jen dohrával, sil ubývalo a náš náskok byl pohodlný a podařilo se nám ho bez větších problémů udržet. Ve druhé polovině jsme viděli na každé straně po jedné brance a pár zahozených šancí na obou stranách. Výsledek byl pro nás přijatelný a myslím, že jsme si zaslouženě odvezli tři body," podotkl asistent Žiželic Jiří Novotný.

Branky: 12. a 63. Derka – 13., 33., 43. a 45. Kubelka, 16. D. Živný, 40. Korčák, 75. Midloch. Rozhodčí: Podnecký. ŽK: 1:0. Diváci: 40. Poločas: 1:6.
Zásmuky: Staš – Roth (40. Skala), Čapek (55. Durňák), Mašín, Borovička – Vondráček, Benda, Lindner, Vokáček – Derka, Svoboda (46. Olah).
Žiželice: Mical – Bubeník (73. Midloch), M. Živný, Matějka (80. Hansl), Chlupáč – Scháněl (46. Fořt), Hůlka, Novotný, D. Živný – Korčák, Kubelka.

Břežany II – Kouřim 1:6

„Jestli jsme v minulém zápase ubojovali remízu a všichni si mysleli, že teď už to půjde, tak jsme se velice spletli, protože dnešní výkon byl úplně obrácený. Bez soubojů, bez zápalu a o fotbalovosti ani nemluvím, ta se v naší hře hledá opravdu těžko. Gól jsme dali po chybě hostující obrany a to bylo z naší strany vše, pak jsem se jen bránili. Ovšem šest gólů jsme neubránili, i přestože soupeř také velkou kvalitou nenabídl. Dnes jsem viděl spíš utkání čtvrté třídy a ne okresního přeboru," konstatoval trenér Břežan II Michal Pikner.

„Po dvou nepovedených zápasech jsme potřebovali naplno bodovat, a to se povedlo. Na těžkém terénu to ale nebylo nic jednoduchého, museli jsme stále dobývat domácí branku. Proměnili jsme až třetí šanci, Macháček přeloboval brankáře a od břevna se míč odrazil za brankovou čáru. Domácí po naší chybě a nedůrazu srovnali, ale v poslední minutě prvního poločasu nás poslal Královský z penalty do vedení. Po třetím gólu, který dal hlavou Ružinský, už bylo rozhodnuto. Přidali jsme další tři branky a spoustu situací navíc nevyřešili tak, abychom dali další," zhodnotil duel hrající trenér Kouřimi Martin Snížek.

Branky: 39. Karban – 25. Macháček, 45. z PK a 76. Královský, 59. Ružinský, 66. J. Keltner, 78. Snížek. Rozhodčí: Dohnal. ŽK: 2:3. Diváci: 25. Poločas: 1:2.
Břežany II: Kramer – Trejbal, Mišák, Baňka – Štolc, Pekárek, Slavík, Svoboda, Borovička, Karban, Kolář(46. Stejskal).
Kouřim: L. Havránek – Novák, Holub, Dytrych, Paclík – J. Keltner (76. Klégr), Macháček, Královský, Jasenovský – Charvát (46. Ružinský), Pazderec (76. Snížek).

Konárovice – Plaňany 3:1

„Za sychravého počasí
k nám přijely Plaňany, kterým se začalo dařit. Byl to pro nás poslední zápas
v této polovině na domácím hřišti a chtěli jsme uspět na plný bodový zisk. Ve veliké zimě to byl líný fotbal, ale dokázali jsme si vytvořit několik nadějných příležitostí. Bohužel naše marnost dorazit balon do prázdné branky přetrvává. Jediný Vokoun se dokázal po půl hodině hry ve vápně zorientovat nejlépe a hlavou otevřel skóre. Tímto výsledkem jsme odcházeli do kabin. Začátky druhých poločasů se nám moc nedaří a v tomto zápase to nebylo jiné. Po chybě ve středu hřiště se uvolnil soupeř po straně a centrovaný balón hostující útočník uklidil hlavou k tyči. Po inkasovaném gólu jsme se probudili a přidali jsme, což se nám vyplatilo, a po ruce hostů ve vápně jsme kopali penaltu, kterou Radek Pokorný bez problémů proměnil. O pár minut později se bojovností dostal k balonu na straně hřiště Patočka, odcentroval na Kahouna, který zachoval klid a před gólmanem zpracoval a proměnil stoprocentní šanci. Bylo to odbojované utkání, které se nám vyplatilo v plný počet bodů," oddechl si hrající trenér Konárovic Petr Jandák.

„Souboj v Konárovicích příliš dobrého fotbalu nepřinesl. Sice na fotbalovost či fotbalovou krásu bychom si určitě odvezli tři body, ale to si musíme počkat až se hodnocení kopané změní. Jednoduchý, až hokejový, styl Konárovic nám prostě nesedí. Styl odkopnout, nebo za jakoukoli cenu soupeře zastavit, na nás platil. Úvodní branku jsme obdrželi po standardní situaci, kdy jsme ve vápně nechali hlavičkujícího hráče úplně samotného. Naše šance v průběhu první půle zastavila obrana domácích, naše nešikovnost, malý důraz nebo píšťalka rozhodčího. Ve druhém poločase se nám podařilo vyrovnat po krásné kombinaci Brecíka s Pilařem. Další nedůslednost u našeho vápna přinesla pokutový kop domácích a ti šli opět do vedení. Když za pár minut skórovali potřetí, již jsme síly na zvrat neměli," uvedl trenér Plaňan Tomáš Kučera.

Branky: 30. Vokoun, 71. R. Pokorný, 76. Kahoun – 64. Pilař. Rozhodčí: Baroch. ŽK: 3:2. Diváci: 55. Poločas: 1:0.
Konárovice: Svoboda – R. Černík (46. Patočka), P. Pokorný, Jandák, Brunclík – Vokoun, R. Pokorný, Sojka, J. Pokorný – M. Černík, Kahoun.
Plaňany: Zběhlík – A. Kučera, Břichnáč, Vinš, M. Freund – T. Kučera (74. Kruliš), Brecík, Švehla, T. Freund – Pilař, Proskočil.

1. Bečváry ⋌ 12 11 0 1  0 49:14 34
2. Jevany ⋌ 12  9 1 0  2 34:25 29
3. Žiželice⋌ 12  7 1 1  3 52:31 24
4. Jestřabí Lhota ⋌ 12  7 1 1  3 30:14 24
5. Krakovany ⋌ 12  6 1 1  4 33:19 21
6. Libodřice ⋌ 12  4 3 0  5 39:26 18