„Bylo to obrovské privilegium vykonávat tuto roli v Chelsea poslední tři roky. S klubem v novém vlastnictví cítím, že je správný čas odejít. Jsem potěšen, že klub je nyní ve skvělé pozici s novými majiteli a věřím v jeho budoucí úspěchy na hřisti i mimo něj," řekl Čech k rozhodnutí skončit.

Chelsea vlastnil od roku 2003 ruský podnikatel Roman Abramovič. Londýnský klub pod jeho vedením prožil nejúspěšnější období v historii, získal pět ligových titulů, dvakrát vyhrál Ligu mistrů a pětkrát Anglický pohár. Ke čtyřem ligovým titulům a jednomu triumfu v Lize mistrů pomohl i brankář Čech.

Nový majitel mu přeje jen to nejlepší

Londýnský klub v současnosti odkoupil americký investor Tood Boehly, jehož konsorcium odkoupilo Chelsea za 2,5 miliardy liber (téměř 72 miliard korun). „Petr je důležitým členem rodiny jménem Chelsea. Chápeme jeho rozhodnutí odstoupit a děkujeme mu za jeho práci poradce. Přejeme mu jen to nejlepší," řekl Boehly.

A co bude dál s Čechovou kariérou? Zastupující agentura Sport Invest uvedla, že minimálně v nejbližších dnech se fanoušci dalšího vysvětlení nedočkají: "V tuto chvíli nebude Petr Čech poskytovat jakékoliv mediální výstupy."